Chrom

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

O chromie słyszeli wszyscy ci, którzy szukali naturalnych metod kontrolowania wagi, a dokładniej - zrzucenia zbędnych kilogramów. Chrom rzeczywiście pozbawia ochoty na słodycze i chroni przed napadami głodu, a także przyczynia się na szybszego znikania tkanki tłuszczowej.

Zdrowe odżywianie jest znacznie łatwiejsze z chromem

Chrom jest mikroelementem, który w organizmie człowieka pełni wiele funkcji. Do najważniejszych z nich zalicza się uczestnictwo w procesie metabolizmu glukozy. Tym samym chrom zmniejsza zapotrzebowanie organizmu na insulinę. Na tym jednak nie koniec, ponieważ odpowiednia dawka tego pierwiastka pozwala na obniżenie złego cholesterolu LDL i podniesienie poziomu dobrego HDL. Wszystko to natomiast sprawia, że dieta bogata w chrom może chronić przed miażdżycą, chorobami serca, a nawet cukrzycą.

Chrom jako pierwiastek w organizmie jest składnikiem wielu enzymów trawiennych. Uczestniczy tym samym w procesach przemiany tłuszczów, węglowodanów i białek. Co więcej, udowodniony jest wpływ chromu na zmniejszanie apetytu, szczególnie na słodkie rzeczy. Pierwiastek ten działa również jak tabletka przeciwbólowa, łagodząc bóle głowy i przywracając wewnętrzny spokój.

W przypadku osób odchudzających się chrom najlepiej pomoże łasuchom, ponieważ to ich napady głodu powstrzyma, a do tego powstrzyma chęć na słodycze, przyspieszy przemianę materii i zwiększy szybkość spalania tkanki tłuszczowej.

Współczesne produkty żywnościowe mogą prowadzić do niedoborów

Czy zewnętrzna suplementacja chromem jest w ogóle potrzebna? W rzeczywistości zapotrzebowanie organizmu na chrom jest bardzo niewielkie. W organizmie ludzkim znajduje się bowiem zaledwie 6 g chromu. Wydaje się, że bez większego problemu można uzupełnić to rybami, drożdżami, produktami zbożowymi pełnoziarnistymi, jajami, jabłkami czy brokułami lub kiełkami pszenicy. Jednakże oparcie diety na gotowych i przetworzonych produktach to główne powody, dla których niedobory chromu nie są jedynie teorią, a faktem.

Zbyt niski poziom chromu w organizmie można w pierwszej kolejności rozpoznać po bólach głowy: częstych, nieustępujących, niewiadomego pochodzenia. Po nich następuje wzmożona drażliwość, zmęczenie i niepokój. Niektórzy obserwują również spadek nastroju, nudności oraz wzrost poziomu cukru we krwi czy poziomu cholesterolu. Zwiększa się także ochota na coś słodkiego lub alkohol. Tym samym odpowiedni poziom chromu to nie tylko sposób na utrzymanie zgrabnej sylwetki, ale także metoda zapewniania sobie dobrego samopoczucia fizycznego i, przede wszystkim, psychicznego.

Produkt dodany do ulubionych