Oleje dla dzieci


Po rozpoczęciu rozszerzania diety niemowlęcia, ilość spożywanych porcji mleka naturalnego lub modyfikowanego zaczyna stopniowo maleć. Obiadki zawierające warzywa, mięso i produkty zbożowe są bowiem na tyle pożywne, że dziecko nie domaga się już tak częstego karmienia piersią lub butelką. Jego organizmowi może brakować wtedy bardzo ważnych dla zdrowego rozwoju składników, jakimi są nienasycone kwasy tłuszczowe. Doskonałym źródłem tych substancji są oleje roślinne, które możesz podawać swojemu dziecku już po ukończeniu przez nie 4. miesiąca życia.

Oleje dla dzieci wspierają prawidłowy rozwój układu nerwowego

Oleje roślinne, takie jak olej słonecznikowy, rzepakowy czy konopny są znane z wysokiej zawartości zdrowych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ich znaczenia w prawidłowym rozwoju dziecka nie sposób przecenić, gdyż wpływają pozytywnie nie tylko na budowanie odporności malucha, ale także na rozwój siatkówki oka, układ krążenia oraz procesy widzenia. Najważniejszą rolę odgrywają jednak w budowaniu i funkcjonowaniu układu nerwowego oraz mózgu. Co więcej, regularne spożywanie olejów roślinnych to również najlepsza naturalna profilaktyka takich chorób, jak nadciśnienie oraz miażdżyca. Warto zatem oleje dla dzieci wprowadzić do jadłospisu malucha wraz z początkiem rozszerzania jego diety. 

Stosuj wyłącznie ekologiczne oleje dla dzieci

Aby oleje dla dzieci najlepiej spełniały się w swojej roli, muszą być wybierane i podawane w sposób bardzo rozsądny. Najważniejsze jest sięganie po oleje roślinne tłoczone na zimno, produkowane z roślin uprawianych na certyfikowanych, ekologicznych plantacjach. Tylko takie rośliny są bowiem całkowicie wolne od substancji chemicznych i zanieczyszczeń, a wytworzone z nich oleje zawierają pełnię swoich wartości odżywczych. Jeśli wybierając oleje dla dzieci oznaczone znakiem eko, będziesz podawała je swojemu dziecku w ilości, jaką zaleca ich producent, to możesz mieć pewność, że organizm malucha otrzyma optymalną ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które zagwarantują mu szybki i prawidłowy rozwój.

Wiele słyszy się na temat dobroczynnego działania kwasów omega na nasze zdrowie, jednak nie każdy wie, że substancje tego typu nie są wytwarzane przez organizm samodzielnie. Należy je zatem dostarczać w codziennej diecie w formie olejów roślinnych, spożywanych jako dodatek do gotowych dań. Łączone z warzywami i owocami, dodatkowo poprawią przyswajalność zawartych w nich witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, a Ty będziesz miała pewność, że podajesz swojemu dziecku wszystko, co niezbędne dla jego rozwoju. 

 

Produkt dodany do ulubionych