Buzdyganek

Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Buzdyganek naziemny, rozpoznawalny również pod nazwą tribulus terrestris, to roślina o szerokim spektrum możliwości. Znajduje się głównie w Afryce, Azji i Australii, ale część upraw stacjonuje także w Europie Południowej i Środkowej. Dobrze odnajduje się w ciepłych klimatach, gdzie rozkwita w formie przyciągających wzrok kwiatów. Najczęściej sięgają po niego sportowcy, którzy są narażeni na znaczny wysiłek fizyczny. Stosuje się go również jako środek poprawiający jakość życia seksualnego. 

Buzdyganek naziemny - co to za roślina?

Owłosione liście i charakterystyczna, żółta barwa kwiatów to cechy, które wyróżniają buzdyganek. Jego łodyga zwykle sięga ok. 30 cm, zaś najcenniejszym elementem rośliny są małe, zielone owoce i korzeń. Medycy sprzed tysięcy lat wykorzystywali tribulus jako preparat wzmacniający organizm. Szybko odkryto także jego pozytywny wpływ na kontakty seksualne. Swoje właściwości on zawdzięcza obecności takich substancji, jak:

  • polifenole,
  • saponiny,
  • indole,
  • flawonoidy,
  • fitosterole

Działanie i zastosowanie tribulusa

Nieudane życie seksualne może prowadzić do frustracji i kompleksów. Buzdyganek jest naturalnym afrodyzjakiem, który podnosi libido i zwiększa ochotę na stosunek. Największe efekty są zauważalne u mężczyzn, gdyż związki zawarte w roślinie stymulują produkcję testosteronu. Co więcej, regularna suplementacja może uchronić panów przed przerostem gruczołów sutkowych.

Działanie buzdyganku jest zauważalne przez osoby zmagające się z wypadaniem włosów. Składniki ziela hamują tracenie kosmyków i zatrzymują łysienie. Tribulus to również środek, który zwiększa wydajność podczas treningów, dlatego często pojawia się w rutynie profesjonalnych sportowców. 

Na co pomaga buzdyganek?

Opinie o buzdyganku podkreślają, że jest to preparat, który zapewnia wigor i dodatkowy zastrzyk energii. Dobrze sprawdzi się dla osób potrzebujących nadprogramowej motywacji nie tylko w kontaktach seksualnych, ale także w codziennym życiu. Łagodzi objawy zmęczenia i pobudza do działania. Tribulus pomaga również w ochronie przed infekcjami i zwiększa odporność układu immunologicznego. Substancje w nim obecne przyczyniają się także do wzmocnienia układu nerwowego i krwionośnego. 

Po suplementy z buzdygankiem mogą sięgnąć zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy poszukują środka pobudzającego libido. Z działania preparatów mogą skorzystać też sportowcy, którzy chcą zwiększyć swoją wytrzymałość i siłę. 

Skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania buzdyganku

Skutki uboczne przyjmowania buzdyganku pojawiają się sporadycznie i przebiegają łagodnie. Najczęściej jest to ból brzucha, a w skrajnych przypadkach — powiększenie sutka. Preparatu nie powinny stosować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Nie należy go spożywać również w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. 

Tribulus terrestris - dawkowanie

Przyjmując suplementy diety z buzdygankiem, należy bezwzględnie stosować się do zaleceń producenta. Dzienna sugerowana dawka mieści się w przedziale między 2 a 6 g na dobę. W przypadku produktów w tabletkach najczęściej oznacza to 1-2 kapsułki dziennie dla dorosłej osoby.

Produkt dodany do ulubionych