Oczyszczanie twarzy

Pokazano 1-35 z 42 pozycji

Czysta twarz to warunek dobrego snu. Brzmi nieprawdopodobnie? Być może, ale to właśnie czysta cera zapewnia regenerujący sen dla skóry twarzy. To natomiast jest gwarancją jej pięknego i znacznie młodszego wyglądu. Jeśli zatem chcesz na dłużej zachować młodość, sięgnij po dobre produkty do oczyszczania twarzy. Z wieczornego oczyszczania uczyń swój codzienny, obowiązkowy rytuał.

Najlepsze kosmetyki do oczyszczania twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy to coś więcej niż przemycie jej wodą. Jeśli jesteś zwolenniczką makijażu, zacznij od zmycia go produktami do demakijażu. Jeśli natomiast nie musisz kłopotać się usuwaniem pozostałości tych kosmetyków, od razu sięgnij po produkty do oczyszczania. Zacznij od dobrego żelu do mycia twarzy. Może być dostępny także w piance. Postać tego produktu ma mniejsze znaczenie. Ważne jest natomiast, by dobrze rozprowadzał się na skórze i by nie spływał z twarzy. Ma to szczególnie znaczenie dla oczu. Mniej płynny produkt nie będzie do nich wpadał i powodował szczypania. Dzięki temu umyjesz twarz bez niepotrzebnie wylanych łez.

Co po tym? Oczywiście spłukanie produktu wodą. Po tym warto sięgnąć po tonik lub płyn micelarny. Wnikają głębiej w pory, oczyszczając je. Toniki często też zwężają pory. Dzięki temu twarz jest dogłębnie oczyszczona. Nie warto pomijać tego kroku, chociaż toniki wydają się mało istotnym dodatkiem. Szybko jednak przekonasz się, że dobry tonik zdziała prawdziwe cuda z Twoją twarzą.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze produktu do oczyszczania twarzy?

Co oznacza "dobry produkt"? To nic innego jak kosmetyk dobrze dobrany do posiadanego typu cery. Przede wszystkim zatem wybierz produkt zgodnie z jego przeznaczeniem. Jeśli masz cerę tłustą - sięgnij po matujące żele. Jeśli Twoja skóra jest sucha, wybierz żel nawilżający. Dzięki temu unikniesz problemów wynikających ze źle dobranego kosmetyku. Pamiętaj także, by nie nadużywać kosmetyków matujących. Może to doprowadzić do zaburzenia wydzielania się sebum. W konsekwencji spowoduje to zatkanie porów i problemy z cerą.

Innego produktu możesz używać rano, a innego wieczorem. Oczyszczanie powinnaś przeprowadzać dwa razy dziennie. Z tego powodu warto dostosować produkt do pory dnia. Rano użyj produktu matującego. Dzięki niemu makijaż będzie bardziej trwały, a Twoja twarz nie będzie się świecić w ciągu dnia. Wieczorem natomiast nie musisz matować skóry. Przyda się jednak coś dogłębnie oczyszczającego. Wtedy twarz będzie mogła oddychać i regenerować się przez całą noc. A to najważniejsze w dbaniu o nią. To również kwintesencja rytuału nazywanego oczyszczaniem.

Produkt dodany do ulubionych