Końcówki do szczoteczek elektrycznych

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Higiena i wygoda użytkowania szczoteczki elektrycznej

Szczoteczki elektryczne cieszą niesłabnącą popularnością od wielu lat. Coraz więcej osób decyduje się zamienić swoją zwykłą szczoteczkę na elektryczną. Wpływają na to przede wszystkim znacznie lepsze efekty czyszczenia zębów, jakie uzyskuje się przy użyciu szczoteczki elektrycznej. Nowe wymienne końcówki do szczoteczek elektrycznych sprawiają, że codzienne mycie zębów jest nie tylko bardziej efektywne, ale przede wszystkim lepiej i dokładniej oczyszczają nasze zęby z osadu oraz nagromadzonej płytki nazębnej.

Jak poznać, że końcówka szczoteczki elektrycznej nadaje się do wymiany?

Aby zapewnić sobie odpowiednią jakość i przede wszystkim higienę użytkowania szczoteczki elektrycznej, konieczne jest regularne wymienianie jej końcówek czyszczących. Jak rozpoznać, że aktualnie używana końcówka nie nadaje się do dalszego użytku? Należy przede wszystkim uważnie przyjrzeć się kolorowi włosia szczoteczki i jeśli zauważymy, że jest ono odbarwione, taką końcówkę należy zastąpić nową. Podobnie sprawa wygląda w przypadku struktury włosia. Dobra i zdatna do użytku końcówka powinna bowiem posiadać włosie zbite i o regularnej formie. Jeśli natomiast nasza wymienna końcówka ma rozgałęzione i odkształcone włoski, należy zaprzestać jej użytkowania i wymienić na nową.

Jak często należy wymieniać końcówki do szczoteczki elektrycznej?

Zużywanie się włosia końcówek szczoteczek elektrycznych oraz jego tempo, jest w dużej mierze indywidualne i trudno jest podać dokładne ramy czasowe, jak długo powinno się użytkować jedną końcówkę. To, jak szybko będzie zużywało się włókno końcówki naszej szczoteczki zależy w dużej mierze od siły nacisku, z jaką działamy na nią działamy, twardości samego włosia, stanu naszych zębów oraz mocy samej szczoteczki elektrycznej. Z tego właśnie powodu, z dużym przymrużeniem oka należy podchodzić do zaleceń wymiany końcówek co około 3 miesiące, gdyż w niektórych przypadkach zastąpienie zużytych końcówek nowymi może być konieczne już po znacznie krótszym czasie. Pamiętajmy, że tylko używanie sprawnych końcówek do szczoteczek elektrycznych da nam oczekiwane efekty czyszczenia naszych zębów.

Jedna szczoteczka dla całej rodziny!

Końcówki do szczoteczek elektrycznych pozwalają także na użytkowanie jednej szczoteczki przez dwie, a nawet więcej osób. Wystarczy bowiem, aby każdy użytkownik posiadał własną końcówkę i można bez problemu dzielić się między sobą swoją ulubioną szczoteczką. Będzie to doskonałe rozwiązanie do stosowania na co dzień, zwłaszcza, kiedy kupimy drogą i markową szczoteczkę elektryczną i nie chcemy wydawać pieniędzy na zakup dwóch takich samych. Dzielenie się jedną szczoteczką elektryczną idealnie sprawdzi się także w przypadku rodzinnych wyjazdów. Stosowanie końcówek do szczoteczek elektrycznych pozwoli bowiem na „odciążenie” naszego bagażu podróżnego i zabranie ze sobą na wyjazd tylko jednej szczoteczki elektrycznej.

Produkt dodany do ulubionych