Nici dentystyczne


Nici dentystyczne to - tuż obok szczoteczki do zębów i pasty do zębów - podstawowe wyposażenie każdej kosmetyczki toaletowej. Powinny po nie sięgać wszystkie osoby bez względu na wiek czy płeć. Nitkowanie przestrzeni międzyzębowych jest konieczne do zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej i prewencji wielu chorób. Obecnie mamy bardzo duży wybór różnych nici, przez co z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Jaki rodzaj nici dentystycznej wybrać?

Obecnie spotkać można wiele rodzajów nici dentystycznych. Wciąż dużą popularnością cieszy się tradycyjna biała i bezzapachowa nić, jednak coraz więcej osób poszukuje nici specjalistycznych. Mogą one posiadać różne kolory, zapachy czy przeznaczenie. Warto omówić nici nasączone korzystnie działającymi preparatami, np. olejkiem miętowym, który wykazuje silne działanie antybakteryjne i może stanowić idealne rozwiązanie problemu krwawiących dziąseł czy nieprzyjemnego zapachu z ust. Natomiast nici dentystyczne z fluorem to dobra opcja dla dzieci, osób ze zwiększonym ryzykiem próchnicy oraz dla każdego, kto chce nie tylko oczyścić przestrzenie międzyzębowe, ale dodatkowo wzmocnić swoje szkliwo.

Zakup tego typu produktu należy kierować także wiekiem użytkownika i jego własnymi preferencjami. W przypadku dzieci najlepiej sprawdzą się nici pachnące owocami lub innymi słodkimi produktami. Dzięki temu nitkowanie będzie nie tylko praktyczne, ale również przyjemne dla malucha. Jeśli chcemy wpłynąć na delikatne wybielenie okolic między zębami i oczyszczenie ich z osadu powstałego np. wskutek picia kawy, warto sięgnąć po nić dentystyczną z węglem. Posiadają one ciemne zabarwienie, dzięki któremu dodatkowo dokładnie zobaczymy usuwane resztki pokarmowe. 

Dlaczego warto stosować nici dentystyczne?

Podstawową funkcją nici dentystycznych jest oczyszczanie przestrzeni międzyzębowych. To niezwykle istotne nie tylko u osób z ciasno upakowanymi zębami, ale u każdego. Między sąsiednimi zębami gromadzi się duża ilość resztek pokarmowych, płytki nazębnej i bakterii. Nie są one usuwane nawet podczas dokładnego szczotkowania zębów, ponieważ włosie szczoteczki nie ma fizycznej możliwości dotarcia do tych miejsc. W efekcie może występować nieprzyjemny zapach z ust, kamień nazębny czy nawet próchnica. Unikanie nitkowania osłabia dziąsła, wskutek czego mogą krwawić i obniżać się. 

Regularne korzystanie z nici dentystycznych przed szczotkowaniem zębów usuwa wszelkie zanieczyszczenia gromadzące się w przestrzeniach międzyzębowych. Dzięki temu nasze zęby będą zdrowe i piękne. Stosując nić z odpowiednimi parametrami jesteśmy także w stanie chronić się przed różnymi chorobami przyzębia i samych zębów. Praktycznie nie ma przeciwwskazań do korzystania z tego produktu. Nitkowanie może sprawiać trudność np. w przypadku noszenia stałych aparatów ortodontycznych - wówczas warto zakupić nici dentystyczne do aparatu, które posiadają sztywniejsze końcówki i dzięki temu ułatwiają nitkowanie. 

Produkt dodany do ulubionych