Dolegliwości

Pokazano 1-35 z 2655 pozycji

Dolegliwości to bardziej lub mniej nasilone problemy zdrowotne, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Zaliczamy do nich zarówno schorzenia przejściowe, jak i przewlekłe, związane z bólem lub dyskomfortem. Najpopularniejsze z nich to dotykające każdego człowieka przeziębienie, ból głowy, problemy trawienne oraz choroby skórne. 

Jakie są najczęstsze dolegliwości dotykające Polaków?

Badania statystyczne dowodzą, że najczęstszymi dolegliwościami, które trapią Polaków są przeziębienia, bóle mięśni i stawów oraz kłopoty ze snem. Wielu z nas narzeka też na ból głowy, w tym również ból migrenowy, a także kłopoty z nadwagą i dolegliwości trawienne, takie jak zgaga, wzdęcia czy zaparcia. Częstym problemem jest również zbyt wysoki cholesterol, alergie oraz stany depresyjne. Co ciekawe, do większości schorzeń znacznie częściej przyznają się kobiety. Mężczyźni górują w tych statystykach jedynie w kontekście nadciśnienia oraz zbyt wysokiego poziomu cholesterolu. 

Profilaktyka dolegliwości

Nie przed każdym rodzajem schorzenia jesteśmy w stanie skutecznie ochronić swój organizm, jednak przed wieloma dolegliwościami może zabezpieczyć nas ogólnie pojęty zdrowy tryb życia. Warto zatem dążyć do tego, aby zapewnić swojemu ciału odpowiednią ilość ruchu oraz właściwą ilość niezbędnych składników odżywczych, zaś umysłowi czas na relaks, odstresowanie i wypoczynek. Dobrze zbilansowana dieta to jeden z najważniejszych czynników utrzymania równowagi i wysokiej odporności. Jednocześnie jest ona również najtrudniejsza do skomponowania i przestrzegania. Niedobory w jadłospisie można jednak uzupełnić odpowiednio dobranymi suplementami oraz produktami spożywczymi określanymi mianem super food. Z kolei o wypoczynek umysłu pozwoli nam zadbać między innymi aromaterapia oraz wyciągi roślinne o działaniu wyciszającym i relaksującym, dostępne w formie gotowych preparatów lub herbatek ziołowych do zaparzania. 

Dolegliwości objawiające się bólem, dyskomfortem czy po prostu dysfunkcyjnym działaniem niektórych układów organizmu nie będą częstym problemem, jeśli zadbamy o najlepszą kondycję swojego organizmu. Warto w tym celu stosować przede wszystkim detoks, dzięki któremu usuniemy z ciała wszelkie szkodliwe toksyny, będące przyczyną wielu różnych schorzeń. Pozytywne rezultaty przyniesie także bieżące uzupełnianie niedoboru witamin i mikroelementów w diecie oraz suplementowanie niezwykle ważnych dla zdrowia organizmu niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, odpowiedzialnych za prawidłowy przebieg wielu różnych procesów życiowych. 

Produkt dodany do ulubionych