Akcesoria dla mamy

Pokazano 1-35 z 66 pozycji

Macierzyństwo to wyzwanie, w którym sprawdzisz się znacznie lepiej, jeśli będziesz do tego odpowiednio przygotowana. Pierwsze starania możesz podjąć już na początku ciąży, dbając o swoje ciało od zewnątrz i od środka. Później przyjdzie czas na przygotowanie się do porodu, połogu i karmienia piersią. Na każdym z tych etapów będą Ci potrzebne inne akcesoria i kosmetyki, a każde z nich z pewnością ułatwią Ci trudy macierzyństwa. 

Akcesoria dla mamy oczekującej na poród

Gdy tylko ujrzysz na teście ciążowym dwie kreski, powinnaś udać się do lekarza i skonsultować z nim swoją nową dietę, w oparciu o zdrowy rozwój Twojego maluszka. Jeśli jeszcze przed zajściem w ciążę nie zaczęłaś suplementacji kwasu foliowego, teraz musisz natychmiast dostarczyć go organizmowi w odpowiedniej ilości. W kolejnych miesiącach, kiedy maleństwo będzie rozwijało się w Twoim łonie, zajdzie także potrzeba przyjmowania specjalnych preparatów bogatych w witaminy i mikroelementy, a także niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, na które zapotrzebowanie będzie wzrastało z każdym kolejnym etapem wzrostu dziecka. Jednocześnie powinnaś również zadbać o swój rosnący brzuszek, traktując skórę ciała mocno nawilżającymi i uelastyczniającymi jej strukturę kosmetykami. 

Akcesoria dla mamy karmiącej

W Twojej wyprawce szpitalnej nie może zabraknąć między innymi majtek poporodowych, podkładów oraz żeli do higieny intymnej, które zapewnią Ci pełen komfort oraz przyspieszą regenerację organizmu. Rozpoczynając swoją przygodę z karmieniem piersią będziesz potrzebowała także kilku dodatkowych kosmetyków i gadżetów, dzięki którym złagodzisz wszelkie podrażnienia brodawek, a także usprawnisz proces karmienia i odciągania pokarmu. Akcesoria dla mamy karmiącej, które mogą okazać się niezbędne, zwłaszcza w ciągu kilku miesięcy po porodzie, to przede wszystkim maści z lanoliną na pękające brodawki, muszle laktacyjne oraz wkładki, chroniące ubranie przed przeciekającym mlekiem. Dobrym pomysłem będzie zabranie ich ze sobą już do szpitala, co pozwoli Ci być przygotowaną na wszystkie ewentualności. 

Macierzyństwo to nie tylko spacery z wózkiem i kołysanie dziecka w ramionach, ale także ciężka praca, która rozpoczyna się już na etapie dźwigania ciążowego brzuszka. Nieprzygotowana do karmienia piersią możesz również szybko się do niego zniechęcić, a przecież to najzdrowsza metoda żywienia niemowląt aż do 6. miesiąca życia! Zadbaj zatem, aby mieć przy sobie wszystko, co niezbędne, aby zarówno okres ciąży, jak i połogu oraz karmienia piersią, przebiegł sprawnie i bez zbędnego dyskomfortu

 

Produkt dodany do ulubionych