Kule i sole

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Kule i sole do kąpieli to przyjemne i zdrowe urozmaicenie codziennych kąpieli. Dzięki nim cała czynność przebiega w zupełnie innej, relaksacyjnej atmosferze, przy czym nasza skóra odnosi dodatkowe korzyści. Decydując się na stosowanie takich produktów należy zwrócić uwagę na ich skład oraz przeznaczenie. Tylko dobry wybór wysokiej jakości środków do pielęgnacji zapewni skuteczność i bezpieczeństwo. Ważne, aby składniki był naturalne, ponieważ będą mieć długi kontakt z całym ciałem. 

Kule czy sól do kąpieli?

Wybór pomiędzy kulą a solą jest wyłącznie kwestią własnych preferencji i oczekiwań. Naturalne sole do kąpieli przede wszystkim wpływają pozytywnie na kondycję i zdrowie skóry - zmiękczają ją, łagodzą stany zapalne, koją podrażnienia i oczyszczają. Stanowią idealne przygotowanie ciała do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych, zwłaszcza w przypadku stóp. Popularnością cieszą się lecznicze sole do kąpieli z Morza Martwego czy sól Epsom. To opcja dla tych, którzy chcą zapewnić swojej skórze dodatkową pielęgnację oraz zmniejszyć ewentualne problemy dermatologiczne.

Natomiast kule do kąpieli idealnie sprawdzą się jako urozmaicenie kąpieli - posiadają różne warianty zapachowe i kolorystyczne. Niektóre z nich przy kontakcie z wodą musują, rozpuszczając w wodzie odżywcze, nawilżające składniki aktywne. Naturalne kule kąpielowe to produkty z zakresu domowej odnowy biologicznej - wpływają pozytywnie na wygląd zewnętrzny skóry, jak i na sferę psychiczną. To dobra opcja dla osób, którym zależy na maksymalnym odprężeniu i które lubią ciekawe dodatki do kąpieli. 

Jak działają kule oraz sole do kąpieli?

Kule do kąpieli mogą posiadać w swoim składzie liczne substancje nawilżające, regeneracyjne i odżywcze. Często są to olejki, wyciągi ziołowe i kwiatowe oraz różnego rodzaju ekstrakty roślinne. Kąpiel w wodzie z takimi składnikami sprawia, że po jej zakończeniu skóra jest silnie nawilżona, miękka i elastyczna, przy czym dodatkowo przyjemnie pachnie. Stajemy się odprężeni, zrelaksowani, a stres całego dnia szybko znika. W zależności od zapachu produktu może on być elementem aromaterapii.

Sól do kąpieli, nawet w niewielkich ilościach powoduje pobudzenie krążenia, złagodzenie sztywności stawów oraz dolegliwości bólowych mięśni Jak wspomniano wcześniej, łagodzi również liczne dolegliwości dermatologiczne. Może stanowić formę peelingu, ponieważ skutecznie usuwa martwe komórki naskórka, włącznie z zanieczyszczeniami. Właściwości kul i soli do kąpieli są niezwykle ważne, bowiem muszą one spełniać zarówno oczekiwania, jak i potrzeby użytkownika. 

Jak je stosować?

Kule do kąpieli są produktem jednorazowym. Należy umieścić jedną sztukę w wannie wypełnionej ciepłą wodą i poczekać do całkowitego rozpuszczenia się jej. Po wejściu do wanny spędzamy w wodzie średnio 10-15 minut. W przypadku osób, którym bardziej zależy na wydajności produktu, lepiej sprawdzi się opakowanie soli do kąpieli. Wystarcza ono na dłuższy czas, przez co wielokrotnie można cieszyć się przyjemną i zdrową kąpielą. Odrobinę soli umieszczamy w ciepłej wodzie - podczas wypełniania wanny, bądź już po tej czynności. Podobnie jak w przypadku kuli, optymalny czas trwania kąpieli wynosi 10-15 minut. Sole można stosować również do moczenia samych stóp w misce z ciepłą wodą lub jako dodatek do domowych peelingów. 

Produkt dodany do ulubionych