Smoczki uspokajające

Pokazano 1-35 z 58 pozycji

Chociaż smoczki uspokajające nadal mają wielu przeciwników, którzy zarzucają im szkodliwość, to w rzeczywistości współczesne produkty są zaprojektowane tak, aby w żadnym stopniu nie przeszkadzać w prawidłowym rozwoju uzębienia dziecka, jeśli są używane zgodnie z zaleceniami producenta. Niezwykle ważne jest zatem dobieranie ich idealnie do wieku malucha oraz regularne wymienianie produktu na nowy, co zapobiegnie rozwojowi groźnych dla zdrowia zębów bakterii. Smoczki uspokajające to czasami jedyne rozwiązanie, aby wyciszyć niemowlę i pomóc mu spokojnie zasnąć, dlatego korzystanie z nich w rozsądny sposób, jest nie tylko dozwolone, lecz niekiedy wręcz wskazane. 

Smoczki uspokajające z bezpiecznych materiałów

Smoczki uspokajające produkuje się najczęściej z miękkiego silikonu oraz elastycznego tworzywa sztucznego, wolnego od toksycznych, podrażniających lub uczulających związków chemicznych. Wybierając model określony jako ortodontyczny, możesz mieć pewność, że nie tylko nie zaszkodzi on prawidłowemu rozwojowi uzębienia Twojego dziecka, ale wręcz przeciwnie, wzmocni szczękę i żuchwę oraz zmniejszy ryzyko wystąpienia wad zgryzu w wieku dorosłym. Jednocześnie korzystanie ze smoczka sprawi, że maluch łatwiej się zrelaksuje, spokojnie zaśnie, a tym samym nie będzie miał problemów z oddychaniem.

Idealny prezent dla młodych rodziców, czyli smoczki uspokajające

U każdego niemowlęcia rozpoznaje się tak zwany naturalny odruch ssania, który nasila się zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko jest głodne lub odczuwa jakikolwiek inny dyskomfort. Właśnie dlatego smoczki uspokajające to sprawdzony i bardzo praktyczny prezent dla wszystkich młodych rodziców. Dzięki nim maluszek łatwiej się wycisza i uspokaja, zasypia bez płaczu i lepiej znosi częste w pierwszych miesiącach życia kolki. Smoczki uspokajające są także bardzo atrakcyjne wizualnie, co sprawia, że każdy taki prezent sprawi rodzicom dużo przyjemności. W ofercie producentów znajdziemy zarówno typowo chłopięce lub dziewczęce modele, jak i uniwersalne, które można bez obaw zakupić jeszcze przed narodzinami. 

Dzisiejsze smoczki są projektowane we współpracy z ortodontami i pediatrami, co sprawia, że ich konstrukcja nie może wpływać negatywnie na rozwój uzębienia niemowlęcia. Często jest wręcz przeciwnie i dziecko, które ssie smoczek, pracując żuchwą rozbudowuje szczękę w idealny łuk, zapobiegając wielu wadom zgryzu. Wybierając model dla swojego malucha, zwracaj uwagę na przeznaczenie wiekowe smoczka i nie zapominaj o regularnej wymianie zużytego produktu na nowy. 

Produkt dodany do ulubionych