Kosmetyki do włosów

Pokazano 1-35 z 91 pozycji

Kosmetyki do włosów to sposób na zyskanie pięknej fryzury godnej reklam czy gwiazd filmowych. Środki pielęgnujące fryzurę już teraz są w zasięgu Twoich rąk. Jeśli jednak marzysz o bujnej fryzurze i dobrze odżywionych włosach, nie wystarczy wyłącznie szampon. Kompleksowa pielęgnacja to kilka rożnych kosmetyków i kilka skutecznych kroków.

Krok pierwszy: odpowiedni szampon

Rynek oferuje setki, a nawet dziesiątki tysięcy szamponów do włosów. Znajdziesz wśród nich produkty do włosów przetłuszczających się, suchych, ze skłonnością do łupieżu i wielu innych problematycznych fryzur. Oczywiście szampon to podstawowy kosmetyk do pielęgnacji włosów. Nierzadko używasz go codziennie, a tym samym ma największy wpływ na Twoje włosy. Sięgaj po naturalne produkty ze składnikami pochodzenia roślinnego. Dzięki temu unikniesz szkodliwych substancji, które dobrze myją, ale mają bardzo zły wpływ na włosy. Mogą powodować podrażnienia, swędzenie skóry głowy i wiele innych dolegliwości.

Krok drugi: odżywka

Odżywka do włosów to następny krok. Warto używać jej przynajmniej kilka razy w ciągu tygodnia. Możesz wybrać odżywki do spłukiwania lub nakładane po prysznicu czy kąpieli. Upewnij się jednak, że odżywka nie będzie obciążała Twoich włosów. Jeśli są cienkie i słabe, w ogóle rezygnuj z kosmetyków bez spłukiwania. Lepiej sięgnąć po odżywkę do zmywania. W przypadku problemów z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów, nakładaj odżywkę od ich połowy.

Krok trzeci: maska lub serum

Maska lub serum to sposób na szybkie i dogłębne zadbanie o włosy. Nie powinna być stosowana zbyt często, żeby włosy się nie przyzwyczaiły do dużej koncentracji składników odżywczych. Raz w tygodniu lub rzadziej w zupełności wystarczy, żeby włosy odżyły, a maska do włosów spełniła swoje zadanie i działała za każdym razem w tym samym stopniu. Kosmetyk ten trzymaj na włosach przynajmniej dwadzieścia minut, by wchłonęły się wszystkie składniki odżywcze. Jeśli jednak twoje włosy będą nadmiernie obciążone, zrezygnuj z maski na rzecz lżejszych kosmetyków.

Krok czwarty: olejki

Olejki do włosów to właśnie owe lżejsze kosmetyki. Można stosować je przed kąpielą, a następnie zmyć. Pozostawiają wtedy piękne, lśniące i wygładzone włosy, a przy tym ich nie obciążają. Olejki do włosów możesz także stosować na włosy suche czy wilgotne. Wtedy jednak pokryj nimi wyłącznie suche partie fryzury, czyli najczęściej końcówki. Dzięki temu Twoje włosy od razy zyskają blask i wygładzenie, o którym marzy niejedna osoba. Dobierz olejek do typu włosów, a Twoja fryzura będzie prezentowała się wyjątkowo dobrze.

Produkt dodany do ulubionych