Problemy skórne

Pokazano 1-35 z 115 pozycji

Zmiany skórne mogą dotknąć każdego, bez względu na wiek. Poszczególne dolegliwości bywają spowodowane nieprawidłową dietą, okresem dojrzewania lub chorobami dermatologicznymi, które wymagają zastosowania odpowiedniej kuracji. Osoby zmagające się z nimi powinny dokładnie przyjrzeć się swoim nawykom i wyeliminować czynniki drażniące skórę. W walce z problemami mogą pomóc również naturalne zioła łagodzące objawy. 

Problemy skórne twarzy

Dolegliwości dermatologiczne często dotyczą obszaru twarzy. Skóra jest w tym miejscu narażona na niesprzyjające warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr czy mróz. Podrażniony naskórek staje się wówczas bardziej podatny na stany zapalne wywołane drobnoustrojami. 

Aby uniknąć chorób skóry na buzi, ważne jest utrzymywanie jej w czystości. Liczy się zatem regularne i dokładne oczyszczanie jej powierzchni. Należy także powstrzymać się od nadmiernego dotykania twarzy, by nie przenosić na nią bakterii. W pielęgnacji niezbędne jest również dogłębne nawilżanie, które tworzy na skórze barierę ochronną i zapobiega jej uszkodzeniu. 

Wśród problemów dermatologicznych na obszarze buzi znajduje się przede wszystkim trądzik. Choroba ta dotyka w głównej mierze osoby dojrzewające, choć nie jest wykluczona także u ludzi starszych. Skóra trądzikowa wymaga dedykowanych kosmetyków, które wykazują działanie antyseptyczne, likwidując skupiska bakterii i ograniczając intensywność dolegliwości. 

Problemy skórne głowy

Swędzenie, nadmierne łuszczenie się skóry oraz łojotok mogą świadczyć o łupieżu, jednej z najpopularniejszych chorób skóry głowy. Sprawia ona, że z pasm włosów spadają widoczne, białe płaty, które mogą powodować dyskomfort. Jest ona wywołana konkretnym rodzajem grzybów, który może być unieszkodliwiony poprzez specjalne szampony przeciwgrzybicze. 

Linia włosów i głowa mogą być dotknięte również łuszczycą lub AZS. Poszczególne dolegliwości eliminuje się dzięki dedykowanym kosmetykom lub naturalnym metodom, takim jak zioła na problemy skórne czy oleje. 

Problemy skórne ciała

Powierzchnia ciała może być dotknięta szeregiem chorób, które wymagają świadomej pielęgnacji. Wśród nich znajdują się m.in. egzema, pokrzywka, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Wynikają one z przesuszenia naskórka, nieprawidłowych nawyków żywieniowych czy też stresującego trybu życia. Osoby zmagające się z takimi schorzeniami mogą posiłkować się kremami lub preparatami pochodzenia naturalnego, które minimalizują uciążliwe objawy.

Przynoszące dyskomfort zmiany na ciele są sygnałem do wizyty u lekarza oraz do podjęcia dalszej kuracji. Uwagę powinny zwrócić przede wszystkim: zaczerwienienie naskórka, swędzenie, pieczenie oraz wszelkie stany ropne. 

Problemy skórne — leczenie

Choć chorób skóry jest wiele, wyróżnia się kilka występujących najczęściej. W jaki sposób leczyć poszczególne z nich?

  • trądzik — w leczeniu trądziku dobrze sprawdzają się preparaty dogłębnie oczyszczające skórę. Znaczenie ma również prawidłowe nawilżenie naskórka, które powinno odbywać się za pomocą delikatnych kremów do twarzy. Warto zadbać także o regularne złuszczanie dzięki peelingom.

  • AZS — atopowe zapalenie skóry może wynikać z szeregu czynników. Przy jego kuracji należy wykluczyć elementy, które mogą podrażniać delikatną skórę. Niezbędne jest też dogłębne nawilżanie i niwelowanie stanów zapalnych poprzez preparaty dedykowane osobom z AZS.

  • odciski — zrogowaciała skóra, pod którą zbiera się odcisk, może powodować dyskomfort oraz ból. Ta niepozorna dolegliwość może skutkować stanami zapalnymi, które utrudniają poruszanie się chorego. W przypadku delikatnych zmian zwykle wystarczające okazują się maści lub plastry na odciski. Trudniejsze przypadki mogą wymagać profesjonalnego zabiegu u podologa. 

  • egzema — stan zapalny występuje najczęściej w reakcji na czynnik alergiczny. Jego wyeliminowanie jest zatem podstawą leczenia, która ułatwia kurację. Istotne są również preparaty, które nawilżą i natłuszczą naskórek.

  • łuszczyca — aby pozbyć się łuszczycy, chorzy wykorzystują produkty przeznaczone dla ich typu skóry. Zastosowanie mają preparaty przeciwzapalne oraz takie, które pozbywają się łusek z powierzchni skóry. 

  • łupież — wyleczenie łupieżu jest możliwe dzięki użyciu dedykowanego szamponu, walczącego z grzybami powodującymi schorzenie

  • pokrzywka — swędzące plamy na ciele pojawiają się najczęściej w wyniku reakcji alergicznej. Z tego powodu osoby zmagające się z pokrzywką powinny sięgnąć po preparaty przeciwhistaminowe, które zahamują objawy uczulenia. 

Walkę z dolegliwościami mogą wspomóc również zioła na problemy skórne. Ich naturalne pochodzenie zmniejsza ryzyko skutków ubocznych, a delikatne składniki pielęgnują naskórek i dbają o jego prawidłowy wygląd. 

Produkt dodany do ulubionych