Żywienie dzieci

Pokazano 1-35 z 53 pozycji

Z pewnością już nie raz słyszałaś, że dziecko to nie mały dorosły. Jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy, ponieważ niedojrzały jeszcze układ pokarmowy nie poradzi sobie z każdym typem pożywienia tak samo dobrze, jak organizm dorosły. Co więcej, dzieciństwo to najlepszy czas na skuteczną naukę zdrowych nawyków, właśnie dlatego tak bardzo ważne jest to, co sama podasz swojemu maluchowi.

Żywienie dzieci w trosce o ich zdrowy rozwój

Tylko od Ciebie zależy, czy dieta Twojego dziecka będzie odpowiednio zbilansowana i dostarczy mu wszystkich niezbędnych składników do szybkiego i prawidłowego rozwoju oraz dobrej odporności. Początkowo karmisz niemowlę piersią lub podajesz mu mleko modyfikowane. Kiedy wracasz do pracy, powinnaś wybrać dla niego najlepszy produkt, który godnie zastąpi Twój pokarm i zadba o dobre samopoczucie małego brzuszka. Warto wybierać w tym celu mleka ekologiczne, ponieważ wyłącznie one gwarantują dostarczenie dziecku najwyższej jakości składników, sprawdzonego pochodzenia. Później uzupełnisz je także zbożowymi kaszkami, owocowymi deserkami i delikatnymi daniami z mięsem oraz warzywami, które zadbają o pokrycie dziennego zapotrzebowania malucha na wszystkie składniki odżywcze.

Początkowe żywienie dzieci buduje dorosłe nawyki

Już teraz masz wpływ na to, po jakie potrawy będzie sięgało Twoje dziecko, gdy dorośnie. To bardzo ważne, abyś wybierała dla niego produkty pozbawione nadmiaru cukru, soli, konserwantów i wzmacniaczy smaku. Dzieciństwo to czas, kiedy kubki smakowe są otwarte na nowe doznania, dlatego nie zabijaj smaku warzyw, mięs i owoców i pozwól maluchowi samemu zdecydować, co najbardziej mu smakuje. Całkowite odcięcie od przekąsek i słodyczy również nie jest najlepszym rozwiązaniem, dlatego kiedy przyjdzie na to czas, naucz dziecko, które desery są zdrowe i podawaj mu produkty wzbogacone witaminami. Dobrym pomysłem będzie także uzupełnienie jadłospisu o zdrowe, choć lekko słodkie kaszki, które zaspokoją jego apetyt na słodycze.

Zarówno początkowe żywienie dzieci mlekiem, jak i późniejsze stopniowe rozszerzanie diety ma ogromny wpływ na ich zdrowie i prawidłowy rozwój, dlatego nie pomijaj żadnego etapu, przestrzegaj zaleceń producentów i wybieraj dla swojej pociechy wyłącznie sprawdzone, dobre jakościowo produkty. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje dziecko zjada tylko to, co najlepsze, podawaj mu mleka, kaszki i obiadki oznaczone jako artykuły ekologiczne, bądź organiczne, ponieważ tylko one wyprodukowane są na bazie składników naturalnego pochodzenia, wolnych od zanieczyszczeń i wszelkich środków chemicznych.

Produkt dodany do ulubionych