Majtki poporodowe

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Okres połogu oraz każdej hospitalizacji, związanej z chorobą dróg rodnych lub układu moczowego może wiązać się dla kobiety z dużym dyskomfortem. Jednocześnie wymaga od niej przestrzegania najwyższego poziomu higieny, który wspiera proces leczenia i regeneracji. Aby wspierać panie w tym trudnym dla nich czasie, producenci stworzyli specjalne majtki poporodowe jedno- lub wielorazowe, dzięki którym okres rekonwalescencji po porodzie lub zabiegach medycznych staje się znacznie bardziej komfortowy i przebiega dużo szybciej.

Dlaczego warto wybierać majtki poporodowe wielorazowe?

Chociaż jednorazowe majtki poporodowe mają swoje zwolenniczki i są równie higieniczne, lekarze i położne znacznie częściej polecają korzystanie z majtek wielorazowych. Ma to swoje źródło przede wszystkim w rodzaju materiału, wykorzystanego do ich produkcji. Modele jednorazowe są mniej wytrzymałe, sztywniejsze i mniej elastyczne, przez co słabiej podtrzymują podpaskę lub wkładkę i mogą potęgować uczucie dyskomfortu. Z kolei produkty wielorazowe przypominają bardziej tradycyjną bieliznę, jednak dużo przewiewniejszą i mocniej zabudowaną. Są także bardziej elastyczne i wygodniejsze, a dodatkowo skuteczniej podtrzymują podpaski lub wkładki na ich właściwym miejscu.

Jak dobierać majtki poporodowe? Jak z nich korzystać?

Oznaczenia na majtkach poporodowych są bardzo podobne do tych na tradycyjnej bieliźnie. Jeżeli zatem nosisz zazwyczaj rozmiar S, powinnaś zdecydowanie wybrać również taką wielkość majtek poporodowych. Wielorazowe modele są wyjątkowo rozciągliwe, dlatego z pewnością będziesz czuła się w nich komfortowo. Ich dodatkowym atutem będzie także możliwość codziennego prania, która pozwoli Ci przestrzegać nienagannej higieny i wspierać naturalną, zdrową regenerację organizmu. Dobrej jakości majtki poporodowe oczyścisz bez trudu i bardzo szybko wysuszysz, dzięki czemu nie będziesz musiała zaopatrywać się w zbyt dużą ilość sztuk tego typu produktów, a z pewnością posłużą Ci przez cały okres rekonwalescencji.

Wiele kobiet zastanawia się, czy noszenie specjalnych majtek poporodowych to konieczność. Bielizna tego typu jest jednak niezbędna, aby zapewnić drogom rodnym odpowiednią przewiewność. Dostęp powietrza sprzyja szybszej regeneracji, pozwala skórze oddychać, ułatwia utrzymanie najwyższego poziomu higieny i znacznie podnosi komfort każdej kobiety w okresie połogu lub rekonwalescencji po różnego rodzaju zabiegach medycznych. Nie warto zatem rezygnować z dedykowanych majtek poporodowych na rzecz tradycyjnej bielizny, która zdecydowanie nie sprawdzi się tak dobrze, jak modele siateczkowe. 

Produkt dodany do ulubionych