Ochrona przed słońcem

Pokazano 1-35 z 40 pozycji

Ochrona przed słońcem to czapka z daszkiem albo słomkowy kapelusz lub ewentualnie parasol ogrodowy? Nic bardziej mylnego! Skuteczna ochrona przed słońcem to ta, dzięki której nie trzeba chować się w cieniu, ale można śmiało spacerować w promieniach słońca, opalać się, ale nie poparzyć i korzystać z każdej sekundy pięknej pogody.

Kremy i filtry, czyli ochrona doskonała

Lato to czas, gdy każdy słoneczny dzień wręcz kusi i namawia na opalanie się. Koniec z solarium czy samoopalaczem. Wystarczy trochę słońca i opalenizna gotowa. Ale opalenizna to również ryzyko zachorowania na raka skóry. Niestety to fakt, a nie mit. Co więcej, opalanie się to przedwczesna starość, a tego nikt nie chce. Dlatego warto sięgnąć po ochronę lepszą niż okulary przeciwsłoneczne czy słomkowy kapelusz. Taką ochroną są kremy z filtrem ochronnym. To one bowiem zabezpieczają przed promieniami UV. Po co? Żeby promienie te nie wywoływały raka skóry i nie niszczyły wiązań w niej, które odpowiadają za jędrność skóry. Mało wiarygodne? Najlepszym dowodem mogą być poparzenia słoneczne, które wywołują właśnie promienie UV.

W lato nie trzeba czekać w zamkniętym pomieszczeniu na zachód słońca. Dobry krem z wysokim filtrem ochroni nawet podczas wyjątkowego upału. Wystarczy się nim posmarować, a ochrona będzie trwała i zapewniała bezpieczeństwo przebywania na słońcu, w tym opalania. Krem z filtrem to także zmniejszenie, a wręcz zlikwidowanie ryzyka poparzenia słonecznego. Brzmi cudownie... ale co z opalenizną?

Ochrona przed słońcem nie oznacza, że skóra pozostanie biała aż do zimy i jeszcze długo po niej. Krem ochronny chroni przed poparzeniem, ale nie ogranicza możliwości opalania się. Zabezpiecza jedynie przed szkodliwym wpływem wszystkim wielbicieli kąpieli słonecznych. Zabezpiecza na wiele różnych sposób, bo kremy z filtrem UV są dostępne w klasycznych tubkach, ale też w spreyu. Niezależnie od sposobu aplikacji ich zadanie jest takie samo, podobnie zresztą jak skuteczność, która zależy od filtru i niczego więcej.

Ochrona przed słońcem na basenie czy nad morzem to nie tylko parawany i parasole, bo kremy z filtrem dostępne są również w wersji wodoodpornej. Dzięki temu po każdym wyjściu z wody nie trzeba na nowo się smarować. Ochrona pozostaje, wygoda stosowania również. Przede wszystkim jednak pozostaje możliwość czerpania z letniego słońca bez ryzyka dla skóry, bez groźby poparzenia słonecznego i bez konsekwencji w postaci szybszego starzenia się. A wszystko to wyłącznie dzięki odpowiedniej ochronie przed słońcem.

Produkt dodany do ulubionych