Kremy, balsamy przeciwsłoneczne

Pokazano 1-35 z 35 pozycji

Dostępna jest szeroka gama różnych produktów przeciwsłonecznych, w tym balsamy, musy, spraye, żele i kremy. Ogólnie rzecz biorąc, mogą one wykorzystywać filtry organiczne lub nieorganiczne do pochłaniania lub odbijania promieni ultrafioletowych. Terminy "balsamy przeciwsłoneczne" i "filtry przeciwsłoneczne" są stosowane zamiennie, aby opisać wiele z nich.

Terminu "balsam do opalania" używa się czasami w odniesieniu do substancji przeznaczonych do przyspieszania opalania z niewielkim lub żadnym czynnikiem ochrony przeciwsłonecznej. Niektórzy ludzie używają terminu "filtr przeciwsłoneczny" w odniesieniu do filtrów przeciwsłonecznych, które odbijają, a nie pochłaniają promieni UV. Jednak ważniejsze od użytej nazwy są właściwości ochronne produktu, które można znaleźć na etykiecie.

Promieniowanie UV, co to właściwie jest?

Produkty nawilżające mogą nadal posiadać wskaźnik SPF lub współczynnik ochrony przeciwsłonecznej, ale zazwyczaj są one dość niskie. Nawilżacze są również mniej odporne na wodę i pocieranie, a także zapewniają mniejszą ochronę przed promieniowaniem UVA. Są one również zazwyczaj stosowane częściej niż inne kremy. Tak więc filtr przeciwsłoneczny o wyższym współczynniku SPF, UVA i UVB znacznie lepiej nadaje się do dłuższej, bardziej świadomej ekspozycji na słońce, np. na plaży.

Jak dobrać krem przeciwsłoneczny?

Eksperci ds. skóry twierdzą, że ważne jest, aby wiedzieć, jaki masz typ skóry i jak bardzo jesteś podatny na oparzenia słoneczne i raka skóry. To powinno decydować o tym, jaka ochrona jest Ci potrzebna i jaki kupić filtr przeciwsłoneczny. Ważne jest również, aby pamiętać o noszeniu odzieży ochronnej i spędzaniu czasu w cieniu w najgorętszych momentach dnia, szczególnie jeśli masz jasną skórę.

Badania pokazują, że większość osób stosuje mniej niż połowę ilości produktu ochrony przeciwsłonecznej potrzebnej do zapewnienia poziomu ochrony wskazanego na etykiecie. Dlatego też nakładanie dużych ilości kremu w regularnych odstępach czasu jest niezbędne, aby uniknąć poparzeń. Nie zapominaj o plecach i bokach szyi, skroniach i uszach, które są często pomijane.

Opalanie się po użyciu kremu przeciwsłonecznego

Możesz opalać się przez filtr przeciwsłoneczny z niskim lub średnim filtrem SPF z powodu niewielkiej ilości promieniowania ultrafioletowego, które się przedostaje. Jeśli nie zastosujesz starannie i regularnie dużej ilości filtra przeciwsłonecznego z wysokim filtrem SPF, który ma również wysoką ochronę UVA, Twoja skóra będzie się opalać. Jeśli ultrafiolet nie przedostanie się na zewnątrz, nie może dojść do żadnych uszkodzeń i opalania.

Produkt dodany do ulubionych