Wkładki laktacyjne i muszle

Pokazano 1-12 z 12 pozycji

Niezależnie od tego, czy będziesz karmić wyłącznie piersią, czy również odciągać pokarm na później, będą Ci potrzebne pewne akcesoria laktacyjne, które uczynią ten czas znacznie przyjemniejszym i bardziej komfortowym. Do najważniejszych produktów tego typu zaliczamy wkładki laktacyjne i muszle, których zadaniem jest przede wszystkim zbieranie nadmiaru pokarmu. Dzięki nim będziesz mogła swobodnie wyjść na zewnątrz, nie bojąc się przeciekania, a dodatkowo zadbać również o sprawną regenerację często podrażnionych na początku karmienia brodawek. 

Jakich cech szukać we wkładkach laktacyjnych?

Dobre wkładki laktacyjne powinny łączyć w sobie wysoką chłonność oraz dyskrecję. Zbyt gruby przekrój produktu tego typu będzie widoczny spod bluzki i może stać się przyczyną dyskomfortu. Ponadto, duża wkładka nie zawsze oznacza, że użyty surowiec będzie skutecznie wchłaniał nadmiar pokarmu. Często bywa bowiem wręcz przeciwnie i najgrubsze wkładki przeciekają znacznie szybciej niż te określane jako ultracienkie. Warto także zwracać uwagę na przewiewność takich artykułów higienicznych, aby korzystanie z nich nie ograniczało regeneracji brodawek i pozwalało skórze oddychać. 

Muszle laktacyjne - przyjaciele młodej mamy na początku drogi karmienia piersią

Muszle laktacyjne to delikatne silikonowe nakładki o wielorakim zastosowaniu. W wersji niewentylowanej stosuje się je podczas karmienia lub odciągania pokarmu laktatorem. Służą one wtedy zbieraniu nadmiaru mleka, dzięki czemu chronią odzież i bieliznę przed zaplamieniem. Z kolei muszle wentylowane można nosić przez cały czas pomiędzy karmieniami czy korzystaniem z laktatora. Ich ergonomiczna budowa chroni przed obrzękami, osłania podrażnione lub spękane brodawki i przyspiesza ich regenerację, chroniąc przed otarciami. Produkty tego typu to niezbędne wyposażenie każdej młodej mamy, która zaczyna swoją przygodę z karmieniem i jest szczególnie narażona na drażliwość piersi. 

Wkładki i muszle laktacyjne to produkty, które powinny znaleźć się w każdej szpitalnej wyprawce przyszłej mamy. Dzięki nim karmienie, które początkowo bywa bardzo trudne, staje się znacznie bardziej komfortowe i mniej zniechęcające. Wkładki sprawiają, że możesz poczuć się swobodnie zarówno we własnym domu, jak i poza nim, nie obawiając się nieestetycznego zaplamienia odzieży. Z kolei muszle uczynią proces karmienia lub odciągania pokarmu znacznie bardziej higienicznym, dzięki czemu proces regeneracji podrażnionych brodawek przebiegnie dużo szybciej. W przypadku nawału pokarmu, zastojów mlecznych czy zapalenia piersi możesz także wyposażyć się w praktyczne wkładki żelowe z funkcją ogrzewania lub chłodzenia, które pozwolą złagodzić nieprzyjemne objawy. 

Produkt dodany do ulubionych