Koenzymy Q10

Pokazano 1-35 z 48 pozycji

Koenzym Q10 jest taką substancją, która jest naszemu organizmowi niezbędna do prawidłowego funkcjonowania i która występuje naturalnie w mitochondriach komórkowych w ludzkim organizmie. Jego niedobory uzupełniamy wraz ze zbilansowaną dietą, można je także suplementować szeregiem specjalistycznych preparatów, jakie prezentujemy w tej kategorii produktowej. Dodatkowo, zawsze warto mieć na względzie fakt, że ilość tej substancji w komórkach zmniejsza się wraz z wiekiem, stąd też konieczność uzupełniania ewentualnych niedoborów. Substancja ta przede wszystkim bierze udział w procesie wytwarzania energii, dlatego też jest tak istotna. Dodatkowo, dotlenia wszystkie komórki naszego ciała, a także hamuje niekorzystny wpływ wolnych rodników na nasz organizm. 

Koenzym Q10 dający zastrzyk energii

Preparaty, które suplementują zawartość koenzymu Q10 w organizmie, mogą mieć różną jego zawartość w obrębie jednej kapsułki. Medpak oferuje preparaty renomowanych producentów w mniejszych bądź większych ilościach tabletek w zależności od potrzeb. Dodatkowo, koenzym Q10 może być też jednym ze składników różnego rodzaju preparatów multiwitaminowych, gdzie występuje obok innych wartościowych substancji, witamin i składników mineralnych wzbogacających zdrowe odżywianie się. Substancja ta działa w organizmie jak swego rodzaju motor napędowy dla organów oraz mięśni, które potrzebują dużo energii do prawidłowego funkcjonowania. Na szczególną uwagę zasługują także te preparaty znajdujące się w tej kategorii, które posiadają koenzym Q10 o zwiększonej aktywności biologicznej, wyprodukowany przy użyciu fermentacji drożdżowej. 

Substancja, która jest ważna dla organizmu

Obniżona produkcja koenzymu Q10 w naszym organizmie zaczyna się już po 35 roku życia. To najlepszy moment na to, aby baczniej przyglądnąć się swojej diecie i pomyśleć o suplementacji tego, czego naszemu organizmowi może zabraknąć. W naszym sklepie proponujemy szereg preparatów, które mogą doskonale uzupełnić codzienną dietę tym samym zapewniając dobre samopoczucie niezależnie od wieku. Warto wiedzieć, że koenzym Q10 jest szczególnie ważny dla osób, które mają zwiększone zapotrzebowanie na energię, a więc u osób trenujących różnego rodzaju dyscypliny sportowe, u osób ciężko pracujących fizycznie, a także tych, którzy mają do czynienia z dużym zanieczyszczeniem środowiska. Dodatkowo, koenzym Q10 przyda się w przypadku wsparcia leczenia takich chorób jak miażdżyca, niewydolność układu krążenia, nadciśnienie, choroby mięśni lub też cukrzyca. 

Produkt dodany do ulubionych