Witamina E

Pokazano 1-35 z 43 pozycji

Witamina E od dawna była znana jako eliksir płodności. Znacznie bardziej skuteczna niż wątpliwej jakości napary, mieszanki ziół czy mniej akceptowane specyfiki z dziwnych składników, witamina ta zdaje się mieć iście magiczne właściwości. Przede wszystkim bowiem wpływa na dwie kwestie, które wielu osobom -  szczególnie kobietom - spędzają sen z powiek: płodność i młodość. Niekoniecznie w tej kolejności.

Magiczne właściwości bez uwzględniania faz księżyca

Dawniej, by zapewnić sobie urodę i płodność, czyli najważniejsze kryteria, przez jakie patrzono na kobiety, należało w określonym czasie roku, miesiąca, fazy księżyca, a nawet stanu kobiety zerwać wybrane rośliny i przyrządzić z nich miksturę. Teraz znacznie łatwiej osiągnąć obie te rzeczy. Wystarczy przyjmować witaminę E. O jej wpływie na płodność mówiono już od dawna. Wynika to z faktu, że witamina ta jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania narządów rozrodczych kobiet i mężczyzn, a jej niedobór może przyczynić się np. do zwyrodnienia plemników. Również podczas samej ciąży witamina E przyczynia się do szczęśliwego rozwiązania. Wpływa na prawidłowy rozwój płodu i chroni przez ryzykiem przedwczesnego porodu.

Drugą z najistotniejszych właściwości witaminy E jest jej pozytywny wpływ na urodę. Jest silnym przeciwutleniaczem, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki. Te z kolei wpływają na podrażnienia skóry i przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Tym samym w realny sposób opóźnia procesy starzenia się. Co więcej, ma również właściwości odżywcze, regenerujące i nawilżająco-natłuszczające, które sprawiają, że skóra wygląda na zdrową i dobrze odżywiona. Jest miękka, odporna na uszkodzenia, czyli po prostu piękniejsza. Witamina E jest również bardzo skutecznym lekarstwem na łuszczycę, podrażnienia skórne, egzemę i cerę trądzikową.

Suplementacja kluczem do sukcesu

Witamina E występuje przede wszystkim w olejach (słonecznikowym, rzepakowym), a także w orzechach laskowych i migdałach. W codziennej diecie produkty te występują stosunkowo rzadko. Co więcej, witamina ta ma aż osiem postaci. Jedynie ich odpowiednie zbilansowanie zapewnia sto procent zadowolenia i skuteczności terapii. Ta natomiast nie kończy się na płodności i urodzie, gdyż witamina E chroni również przed udarem oraz rakiem prostaty i wątroby. Już to sprawia, że do zagadnienia suplementacji należy podejść z pełną powagą i szukać tych suplementów, które zawierają wszystkie postacie witaminy E. Ten wysiłek opłaci się najpierw dzięki zmianom fizycznym, a później i ochroną przed poważnymi schorzeniami.

Produkt dodany do ulubionych