Żelazo

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Żelazo to pierwiastek, o którym mówi się bardzo często. Najczęściej oczywiście występuje w opowieściach o anemii: sposobach jej leczenia, powodach występowania. W rzeczywistości jednak żelazo ma znacznie więcej ról w organizmie niż dbanie o prawidłowy poziom czerwonych krwinek, chociaż to jest naturalnie bardzo ważne.

Przeciwnik niezdrowego wyglądu

Kilkaset lat temu blada cera i wręcz niezdrowy wygląd były w modzie. Im bielsza twarz, tym większe powodzenie miała dziewczyna lub kobieta. Była to oznaka statusu społecznego w środowisku, w którym ogorzała twarz świadczyła o biedzie, która zmuszała do ciężkiej pracy. Współcześnie to opalenizna jest ceniona przez ikony mody, a zdrowy wygląd, czyli promienna cera, działa nie gorzej niż najlepszy makijaż. Jeśli nie lepiej.

Za zdrowy wygląd odpowiada żelazo. To ono chroni przed nadmierną bladością, a także nadaje rumieńców. Bezpośredni wpływ na to ma odpowiednie dotlenienie organizmu, które możliwe jest dzięki czerwonym krwinkom. Te natomiast są dziełem żelaza. Tym samym pierwiastek ten działa niczym dobry podkład do twarzy i szminka w jednym. Rozdwojone końcówki włosów i ich wypadanie,a także sińce pod oczami to również bezpośredni wynik braku żelaza. Nawet skóra boleśnie odczuwa brak tego minerału w organizmie - staje się sucha i szorstka.

Zdrowe paznokcie i brak zajadów to kolejny skutek przyjmowania żelaza. Ten jeden pierwiastek działa lepiej niż najbardziej ekskluzywne spa, szczególnie że jego wpływ nie ogranicza się wyłącznie do wyglądu zewnętrznego.

Prawdziwy zastrzyk energii i chęci

Apatia i zmęczenie bez wyraźnego powodu? Brak energii do pracy i chęć do nieustannego pokładania się, a nawet częstego ucinania sobie drzemek? Wprawdzie sen jest dobry dla zdrowia, ale nie wtedy, gdy uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Za wszystkie te objawy odpowiada brak żelaza w organizmie. Chcąc zachować zdrowy wygląd i zyskać energię, za którą nie stoi potężna dawka kofeiny, warto sięgnąć po żelazo. To ten pierwiastek sprawi, że energia będzie wręcz promieniować z ciała. Przełoży się to również na sprawność umysłową. Żelazo wesprze każdy trud umysłowy, jaki zostanie przed kimś postawiony. Wspomoże również układ odpornościowy, chroniąc przed przeziębieniem czy infekcjami. W połączeniu z powstrzymywaniem zawrotów czy duszności, żelazo okazuje się bardzo kompleksowym pierwiastkiem.

Chcąc zyskać zdrowy wygląd, odzyskać energię, a przy tym odzyskać sprawność umysłową, można albo pojechać zrelaksować się w spa, albo sięgnąć po suplementację żelazem. Ten drugi sposób będzie nie tylko tańszy - będzie również bardziej korzystny dla zdrowia.

Produkt dodany do ulubionych