Blog sklepu Medpak

Olej Emu - właściwości, zastosowanie, skutki uboczne

Olej Emu to wyjątkowy produkt. Jego właściwości jako pierwsi odkryli Aborygeni. Legendy mówią, że przez stulecia Aborygeni używali sebum emu w wielu sytuacjach. Dla nich była to substancja uniwersalna, która doskonale sprawdzała się w przypadku świeżych ran, oparzeń, ukąszeń, bóli stawów, a nawet chorób skóry. Współcześnie natomiast olej emu jest nie tylko dodatkiem do kosmetyków - sam w sobie jest wyjątkowym środkiem pielęgnacyjnym.
Czytaj dalej
Jak poprawić libido i zwiększyć ochotę na seks

Żyjemy w czasach, w których seks jest wszędzie. Wręcz atakuje z reklam, telewizja zdaje się nim ociekać. Może się zatem wydawać, że skoro codziennie otrzymujemy tyle bodźców i podtekstów seksualnych, libido powinno unosić się przynajmniej na średnim poziomie. Tak jednak nie musi być, a wiele osób coraz częściej odczuwa problemy z własnym popędem seksualnym.
Czytaj dalej
Muszki owocówki skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Muszki owocówki pozornie nie mogą narobić wiele szkód. Są niewielkie, mało aktywne, ale zawsze występują w chmarach, które sprawiają, że można śmiało porównać je do prawdziwej letniej i jesiennej plagi.
Czytaj dalej
Sok z żurawiny - właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania

Żurawina to wyjątkowy owoc, który znany jest przede wszystkim jako dodatek do różnych produktów spożywczych, w tym pieczywa, musli czy deserów. Jako dodatek sprawdza się doskonale, bo ma wyjątkowy, nie dający się z niczym pomylić smak. Jednakże to nie walory smakowe stały się powodem, dla którego rośnie popularność soku z żurawiny.
Czytaj dalej
Sok z granatu - właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania

Granat to ciekawy owoc, który niestety bardzo rzadko występuje w codziennej diecie. Dlaczego niestety? Ponieważ posiada wiele cennych właściwości, które usprawniają pracę całego organizmu. Niestety spożywanie granatu dla wielu jest uciążliwe głównie z powodu trudności z wydobyciem jego owoców.
Czytaj dalej
Sok z aloesu - właściwości, zastosowanie i przeciwwskazania

Aloes to roślina, która doskonale zatrzymuje wodę, a jego soczyste liście są wyjątkowo bogatym źródłem substancji szczególnie cennych dla zdrowia. Sok z aloesu posiada wiele właściwości, które mogą być docenione nie tylko przez alergików, których alergie leczą, ale też przez osoby z trudno gojącymi się ranami.
Czytaj dalej
Mniszek lekarski - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

Mniszek lekarski to jedno z tych ziół, które na stałe zagościły już nie tylko w sklepach zielarskich. Coraz częściej można natknąć się na niego w większości sklepów, w których zajmuje zaszczytne miejsce pośród herbat. Jego popularność nie powinna dziwić. W ziołolecznictwie jest obecny od setek lat, a dzięki wielu właściwościom leczniczym, stopniowo wraca do łask jako bezpieczna alternatywa dla kuracji wielu dolegliwości.
Czytaj dalej
Maca - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

Korzeń maca na gruncie polskim przez wiele lat był zupełnie ignorowany. Dopiero od niedawna rośnie jego popularność, głównie jako środka na potencję, jednak w dalszym ciągu wiele właściwości maca nie jest znanych. Tymczasem Indianie peruwiańscy od tysiącleci używają korzenia maca. 
Czytaj dalej
Palma sabałowa - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

Palma sabałowa to roślina, której właściwości docenią przede wszystkim mężczyźni borykający się z problemami z prostatą. Nieustanne parcie na pęcherz to główny powód sięgnięcia po suplementy zawierające wyciągi z tej rośliny. Jednakże problemy z oddawaniem moczu to nie jedyne dolegliwości, z jakimi upora się palma sabałowa. 
Czytaj dalej
Astaksantyna - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

Astaksantyna nie bez powodu nazywana jest królową karetenoidów. Jest to naturalnie występujący barwnik, który odpowiada m.in. za różową barwę łososia, ale też za kolor kraba, krewetek i homara. Jest to zarazem silny antyoksydant o ogromnym znaczeniu dla zdrowia, który nie zmienia się w organizmie w oksydant w przeciwieństwie do innych antyutleniaczy.
Czytaj dalej
Jak pozbyć się moli spożywczych? Skuteczne sposoby

Mole spożywcze to jedne z tych szkodników, które pojawiają się nagle z nieznanego powodu. W rzeczywistości nie tak trudno sprowadzić do domu latający koszmar - wystarczy przynieść ze sklepu jedną sztukę zainfekowanej żywności. Kasza, ryż, makaron czy nawet herbata - we wszystkich tych produktach mole spożywcze mogą przebywać przez wiele miesięcy.
Czytaj dalej
Preparaty przeciw kleszczom. Jaki środek wybrać?

Kleszcze to pajęczaki, o których głośno niemal zawsze, gdy rozpoczyna się sezon letni. To wtedy zagrożenie nimi wzrasta do niebezpiecznego poziomu, co wynika głównie z okresu ich aktywności. Ciepłe, wilgotne klimaty zdecydowanie sprzyjają polowaniu przez te pajęczaki. 
Czytaj dalej