Blog sklepu Medpak

Jakie kwasy omega dla dzieci? Co należy wiedzieć?

O tym, jak ogromne znaczenie ma jedzenie ryb, wiedzą niemal wszyscy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, z czego wynika to przekonanie. W rzeczywistości nie sam rodzaj pokarmu, ale jego "zawartość" ma znaczenie. Owoce morza natomiast zawierają kwasy omega, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. 
Czytaj dalej
Olejek z drzewa herbacianego i jego właściwości

Olejek z drzewa herbacianego jest substancja wyjątkową. Powodem są nie tylko jego właściwości, ale przede wszystkim działanie na skórę, włosy i paznokcie. Ta uniwersalność olejku sprawia, że dodaje się go niemal do wszystkiego. Przemysł kosmetyczny szczególnie upodobał sobie ten dar natury. Czy jednak olejek z drzewa herbacianego może być stosowany wyłącznie w celu poprawienia urody?
Czytaj dalej
Glutamina - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

Glutamina nie bez powodu jest suplementem, po który sięga coraz więcej osób. Wykazuje bardzo wiele pozytywnych właściwości, które usprawniają pracę całego organizmu. Z tego powodu używana jest nie tylko przez sportowców, ale też przez osoby niećwiczące, które chcą zadbać o własne zdrowie.
Czytaj dalej
Prolina - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

Kolagen zyskuje coraz większe znaczenie jako substancja, która ma bardzo pozytywny wpływ na skórę i stawy. Dzięki niemu można na dłużej zachować młodość zarówno z zewnątrz pod katem wyglądu fizycznego, jak i od wewnątrz dzięki większej sprawności fizycznej. Wbrew pozorom zatem skóra i torebki stawowe mają ze sobą wiele wspólnego.
Czytaj dalej
Lecytyna - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

Lecytyna kojarzy się bardzo często jak suplement diety dla osób starszych. To przekonanie wynika z jednej z właściwości lecytyny, mianowicie poprawianiu pamięci i koncentracji. Na tym jednak nie kończą się zalety przyjmowania lecytyny, która jest nie tyle jednym związkiem, co raczej mieszaniną rożnych związków, w tym przede wszystkim fosfolipidów.
Czytaj dalej
Glukozamina - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

Glukozamina jest nieodłącznym składnikiem licznych preparatów na stawy. Docelowo ma łagodzić ból stawów, a także wspomagać ich sprawność oraz poprawiać funkcjonowanie. Sama glukozamina jednak uważana jest przez niektórych za preparat o działaniu efektu placebo.
Czytaj dalej
Jakie witaminy na paznockie? Co zrobić, aby mieć piękne paznokcie

Piękne paznokcie to nie tylko fachowo wykonany manikiur czy doczepione sztuczne płytki paznokci. Za piękne paznokcie nie musi odpowiadać dobrze dobrany lakier lub godziny pracy specjalistki - wystarczą odpowiednio dobrane suplementy, które zapewnią mocną płytkę, ochronią przed łamaniem się paznokci, a do tego wygładzą je i zlikwidują przebarwienia.
Czytaj dalej
Jakie witaminy w ciąży? Jakie są najważniejsze?

Okres ciąży jest ogromnym obciążeniem dla organizmu każdej kobiety. Wbrew pozorom nie wystarczy "jeść za dwóch", by zadbać nie tylko o swoje zdrowie, ale też o zdrowie dziecka. Tak naprawdę zwiększenie ilości spożywanego pożywienia nie wystarczy do powstrzymania ewentualnych niedoborów.
Czytaj dalej
Olej Rycynowy - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

Olej rycynowy to wyjątkowo tani i powszechnie dostępny specyfik, w który można zaopatrzyć się w każdej aptece. Początki swej popularności zawdzięcza głównie działaniu przeczyszczającemu, jednak od jakiegoś czasu rośnie zainteresowanie olejem jako środkiem kosmetycznym. Właściwie to drugie powoli wypiera jego działanie lecznicze.
Czytaj dalej
Kwas hialuronowy - działanie, przeciwwskazania, zastosowanie

O kwasie hialuronowym słyszał zapewne każdy, kto poszukiwał kremu do twarzy dla cery dojrzałej. Powszechnie kwas nazywany jest eliksirem młodości, a jego właściwości docenił przemysł kosmetyczny. Kwas hialuronowy jednak to nie tylko szerokie spektrum możliwości poprawy urody - to również wiele możliwości dla medycy.
Czytaj dalej
Apigenina - co to jest, działanie, zastosowanie

Anaboliki znane są szczególnie sportowcom, jednak stopniowo wzrasta zainteresowanie nimi w środowisku naukowym. Trwają poszukiwania naturalnych anabolików, które nie będą szkodliwe dla zdrowia, ale też pozwolą na osiągnięcie lepszych wyników przez sportowców. Dla osób starszych to zainteresowanie naturalnymi anabolikami to również dobra wiadomość. 
Czytaj dalej
Czym jest hydrolizat kolagenu i jak go stosować?

Od wielu lat poszukuje się źródła młodości. Od jakiegoś czasu natomiast nie tylko kobiety, ale też mężczyźni wydają krocie na coraz to nowsze zabiegi mające pomóc im w odzyskaniu młodego wyglądu. Tymczasem prawdziwa moc młodości leży w suplementach diety. To dzięki odpowiednim witaminom i minerałom można powstrzymać procesy starzenia.
Czytaj dalej