Blog sklepu Medpak

Prezerwatywy - rozmiary, rodzaje, dobór

Prezerwatywy uchodzą za jedne z lepszych środków antykoncepcyjnych. Ich popularność nie spada nawet pomimo bezlitosnych statystyk, które inne metody stawia wyżej pod kątem skuteczności. Jednakże prezerwatywy to ochrona przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. To również szybkość użycia, łatwość stosowania i obojętność dla zdrowia.
Czytaj dalej
Melatonina - właściwości, dawkowanie, przeciwwskazania

O tym, jak ważny jest sen, nie trzeba wiele mówić. Jego niedobory prowadzą do bardziej widocznych negatywnych skutków takich jak przemęczenie czy pogorszenie wyglądu. Do mniej znanych konsekwencji zbyt małej ilości snu należy m.in. otyłość.
Czytaj dalej
Kordyceps - właściwości, dawkowanie, przeciwwskazania

Czy grzyby mogą być dobre dla zdrowia? Wiele opinii temu zaprzecza, a choć grzyby stosowane są w kuchni i cenione są ze względu na swój wyjątkowy smak, to jednak nie zaleca się spożywania ich w zbyt dużych ilościach.
Czytaj dalej
Olejki eteryczne - zastosowanie, właściwości, rodzaje

Olejki eteryczne to nie tylko modny gadżet, który ma zapewniać wyjątkowe zapachy w domu. To przede wszystkim alternatywna terapia zapachami, które są w stanie złagodzić, a nawet zlikwidować wiele dolegliwości.
Czytaj dalej
Co na komary? Jak się ich pozbyć?

Komary to problem, który regularnie przypomina o sobie, gdy nastają cieplejsze pory roku. Już wiosna jest okazją dla tych uciążliwych owadów do przypuszczenia pierwszego ataku. Wraz z upływem dni i zmianą pogody komarów przybywa, a tym samym przybywa też bolesnych i uciążliwych ukąszeń.
Czytaj dalej
Czym jest antyoksydacja? Właściwości antyoksydacyjne witamin

O dietach antyoksydacyjnych można coraz częściej słyszeć w kontekście zdrowego żywienia. Okazało się bowiem, że nie tylko zachowanie prawidłowej wagi ma znaczenie z punktu widzenia żywienia. Równie ważne jest dobre samopoczucie i zdrowie całego organizmu. Na nie natomiast rzutują wolne rodniki, które wprawdzie w organizmie występowały od zawsze i których nie sposób w pełni zlikwidować, jednak ważne jest, by zachować równowagę między nimi a antyoksydantami.
Czytaj dalej
Amigdalina (witamina B17) – właściwości, dawkowanie, przeciwwskazania

Amigdalina znana jest pod kilkoma nazwami. Letril, laetrile, a także witamina B17 - są to określenia tej samej substancji, jednak ostatnia z nazw nie jest używana poprawnie. W rzeczywistości nie istnieje witamina B17, chociaż nazwa ta jest regularnie używana.
Czytaj dalej
Kwas askorbinowy – właściwości, dawkowanie, przeciwwskazania

Witamina C, czyli inaczej kwas askorbinowy, zasłynęła przede wszystkim jako jeden ze składników niemal wszystkich leków na przeziębienie czy suplementów wzmacniających odporność. Jest to równocześnie ta witamina, po którą sięga się w pierwszej kolejności, gdy nadchodzi jesień i zwiększa się ryzyko złapania infekcji.
Czytaj dalej
Jak dobrać krem do opalania? Jaki najlepszy na wakacje?

Moda na opalanie panuje nie tylko w okresie letnim. Brązowa opalenizna to marzenie wielu kobiet i jeszcze większej ilości dziewczyn, które nawet w zimie pragną wyglądać na muśnięte słońcem. O ile w czasie jesieni i zimy solaria oraz samoopalacze wiodą prym pośród zwolenniczek opalenizny, o tyle lato wydaje się czasem, gdy nie trzeba korzystać z zamienników. 
Czytaj dalej
Ranking multiwitamin. TOP 12 najlepszych suplementów multiwitaminowych

Multiwitaminy to bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy problemów jest więcej, niedobory kolejnych witamin czy minerałów mnożą się z dnia na dzień lub chce się zadziałać bardziej kompleksowo. Dzięki multiwitaminom nie trzeba sięgać po kilka, a nawet kilkanaście osobnych suplementów diety - jedna kapsułka zapewnia minerały i witaminy niezbędne do codziennego funkcjonowania, znacznie poprawiając jakość życia i samopoczucie. 
Czytaj dalej
Ranking witamin D3. TOP 12 najlepszych suplementów z witaminą D3

Okres jesienno-zimowy to czas, podczas którego szczególnie ważne jest zainteresowanie się suplementacją witaminy D. Wraz z codzienną dietą nie jest się bowiem w stanie dostarczyć jej odpowiednich ilości, dlatego sięgnięcie po pomoc, jaką mogą być suplementy, to najlepsze rozwiązanie z możliwych.
Czytaj dalej
Ranking witamin K2. TOP 12 najlepszych suplementów z witaminą K2

Czy istnieje cudowna witamina? Z pewnością do tego miana od dłuższego czasu aspiruje witamina K2, która w suplementacji jest dość często pomijana. Nic bardziej mylnego! To właśnie ona zapobiega zwapnieniu kości, powstrzymuje choroby sercowo-naczyniowe, skutecznie walczy z rakiem i spowalnia postępy choroby Alzheimera.
Czytaj dalej