Blog sklepu Medpak

Woda alkaliczna - poznaj jej prozdrowotne działanie.

Pewnie większość nigdy nie spotkała się z określeniem woda alkaliczna. Nazywana jest także wodą zjonizowaną lub żywą wodą. Brzmi dość tajemniczo, jednak w rzeczywistości naukowcy odkryli już jej działanie. A więc czym jest ta tajemnicza substancja? Jakie ma właściwości i czym się wyróżnia? Czy ma dobry wpływ na zdrowie?
Czytaj dalej
Daj się oczarować hydrolatom

Hydrolat to słowo, które najpewniej może kojarzyć się ze sferą chemii lub biologii. Jednak nie jest to żaden skomplikowany związek chemiczny, a raczej substancja, która może bardzo korzystnie wpływać na ludzkie ciało.
Czytaj dalej
Olejek arganowy i jego właściwości

Olejek arganowy nazywany jest płynnym zlotem. Powodem jest nie tylko jego wyjątkowa barwa, ale przede wszystkim właściwości i działanie. Olejek ten jest częstym dodatkiem do kosmetyków. Pomaga poprawić stan skóry, włosów i paznokci.
Czytaj dalej
Olejek lawendowy i jego właściwości

Lawenda znana jest przede wszystkim ze swojego działania uspokajającego. Dlatego jest częstym dodatkiem aromaterapii. Stosowana przed snem poprawia jego jakość. Jednak przyjemny, kojący zapach to nie wszystkie zalety olejku lawendowego.
Czytaj dalej
Odżywiona skóra zimą? To możliwe!

Sezon zimowy czasami potrafi dawać się we znaki. Śnieg i mróz utrudniają ruch, jest zimno, więc łatwiej o przeziębienie lub grypę, powietrze jest suche, przez co cierpi skóra. Ponadto, przez kilkumiesięczny niedobór promieni słonecznych każdy jest zmęczony i znużony. Czasami trudno jest przetrwać kilka najzimniejszych miesięcy w dobrej kondycji, jednak są na to sposoby.
Czytaj dalej
Problematyczne karmienie, czyli bolące brodawki

Macierzyństwo jest warte każdego poświęcenia, jednak gdy zdrowie matki zaczyna nieco szwankować, kobieta musi zadbać o siebie w takim samym stopniu, jak o maleństwo. Bo przecież to ona przekazuje mu wszystkie składniki odżywcze wraz z pokarmem i zajmuje się nim najwięcej. Dlatego musi być zdrowa, by przekazywać dziecku to, co najlepsze.
Czytaj dalej
Jak dobrać idealny krem do twarzy?

Skóra to bardzo wymagająca część ludzkiego ciała. Jest bardzo podatna na wszelkie zmiany i niedogodności, często potrafi być kapryśna i sprawiać różnego rodzaju problemy. Jednak szczególnie wrażliwa i wymagająca jest skóra twarzy. Jej potrzeby niejednokrotnie zmieniają się z wiekiem, a także wraz ze zmianą pory roku, czy miejsca zamieszkania.
Czytaj dalej
Czy wykładki laktacyjne do dobry wybór?

Okres tuż po porodzie to jeden z najpiękniejszych, ale także najtrudniejszych momentów w życiu każdej kobiety, która zostaje matką. Wszystko się zmienia, nowy członek rodziny pochłania właściwie cały czas, trzeba o niego dbać i opiekować się nim przez cały czas.
Czytaj dalej
Miedź - jak dobrze znany jest ten pierwiastek?

To pierwiastek należący do grupy metali. Ciekawym faktem jest, iż znana była już w starożytności. Wiadomo to między innymi z tego powodu, że jej łacińska nazwa (cuprum) wzięła się od miejsca jej pierwotnego wydobycia, czyli Cypru. Zresztą w wielu językach nazwa miedzi brzmi bardzo podobnie, np. w języku angielskim. 
Czytaj dalej
Mumio - himalajska tajemnica prosto z ajurwedy

Czym jest ta tajemnicza substancja? Nazwa brzmi dziwnie, jednak jest to zwyczajnie bardzo gęsty, kleisty płyn, który na pierwszy rzut oka przypomina smołę, jeśli chodzi o konsystencję. Z barwy już niekoniecznie, ponieważ mumio może być zarówno czarne, jak i białe, ale zazwyczaj jego kolor jest zbliżony do barwy ciemnobrązowej.
Czytaj dalej
Jak zwalczyć mole odzieżowe?

Mól odzieżowy lub też ubraniowy to oczywiście potoczna nazwa tego szkodnika. Od strony naukowej nazywa się go molem włosienniczkiem. Jest to mały motyl nocny z rodziny molowatych, a swoją niezbyt pochlebną sławę zawdzięcza niszczeniu ubrań. Jego ubarwienie to najczęściej kolor żółtobrązowy lub słomiany. Jest niewielki, bo liczy od 6 do 11 mm, ale niestety potrafi mimo to wyrządzić spore szkody w szafie. 
Czytaj dalej
Miód manuka co to jest? Czy warto go stosować?

Manuka to rodzaj miodu, który powstaje z nektaru krzewów manuki. Ta z kolei rośnie naturalnie tylko w Nowej Zelandii oraz na niektórych terenach południowo-wschodniej Australii. Dzięki temu, że miejsca te są dziewicze w dużej mierze nietknięte ręką człowieka, kupując miód można mieć pewność, że nie zawiera żadnych chemicznych dodatków wynikających z zanieczyszczenia otoczenia.
Czytaj dalej