Blog sklepu Medpak

Kudzu (korzeń) jego właściwości, dawkowanie, przeciwwskazania

Kudzu to fascynująca roślina, której właściwości powinny zostać docenione przez wiele osób. Dotyczy to szczególnie tych, którzy zmagają się z nałogami, bowiem kudzu jest zdecydowanym sojusznikiem w walce z nimi. A to zaledwie jedna z jego zdrowotnych właściwości potwierdzonych przez naukowców.
Czytaj dalej
Siarka organiczna (MSM) - co to jest, własciwości, stosowanie

Siarka organiczna to suplement, o którym słyszą przede wszyscy sportowcy oraz osoby starsze. Ci drudzy zresztą bardzo często spotykają się z nią jako kuracjusze w sanatoriach. Związek ten pomaga przede wszystkim na stawy, jednak na tym nie kończą się jego prozdrowotne właściwości
Czytaj dalej
Ałun - co to jest, jego właściwości i czy jest szkodliwy?

Słysząc nazwę ałun potasowy przed oczami ma się zazwyczaj chemiczny związek, który niewiele ma wspólnego z naturalnością. Tymczasem nie istnieje bardziej skuteczny, a przy tym bezpieczny środek niż ałun potasowy. Jego właściwości doceniali już starożytni. Nie zmieniło się to we współczesnych czasach, szczególnie że dzień po dniu odkrywane są nowe właściwości tego kryształu.
Czytaj dalej
Mydło z Aleppo i jego niesamowite właściwości

Aleppo to miejscowość w Syrii, która zasłynęła z produkcji mydła nazwanego na cześć miejsca powstania. Historia mydła z Aleppo sięga aż czasów Fenicjan, a obecnie syryjskie mydło opanowało wszystkie rynki na całym świecie.
Czytaj dalej
Czerwona koniczyna - zastosowanie, właściwości, dawkowanie

Czerwona koniczyna przez wiele osób traktowana jest jako typowo kobiece zioło. Nie bez powodu, bowiem to głównie na dolegliwości kobiece jest bardzo przydatnym remedium. Może stanowić ciekawy i znacznie bezpieczniejszy odpowiednik dla leczenia hormonalnego.
Czytaj dalej
Forskolina - czym jest pokrzywa indyjska?

Forskolina, czyli inaczej pokrzywa indyjska, to roślina od dawna znana w medycynie ludowej hinduskiej oraz ajurwedyjskiej. W innych krajach zyskała popularność głównie jako środek na odchudzanie, jednak jej skuteczność w tym zakresie budzi pewne wątpliwości.
Czytaj dalej
Kannabidiol (CBD) - co to jest i jakie ma właściwości?

O medycznej marihuanie od jakiegoś czasu jest szczególnie głośno. Nietrudno zauważyć, że ma coraz więcej zwolenników nie tylko wśród pacjentów, ale też lekarzy. Chociaż leczenie marihuaną nadal jest w Polsce zabronione i raczej nieprędko się to zmieni.
Czytaj dalej
Kosmetyki z olejem konopnym i ich właściwości

Olej konopny budzi różne skojarzenia. Najczęściej przywodzi na myśl debatę o leczeniu, a dokładniej - o legalności tej formy leczenia. Mniej znane są natomiast właściwości tej substancji w przemyśle kosmetycznym.
Czytaj dalej
Olej MCT - co to jest? Jak działa, jaki ma wpływ na organizm

Olej MCT to w dalszym ciągu suplement diety, który czeka na rozwój swojej popularności. Jest już obecny w większości sklepów z odżywkami i suplementami dla osób aktywnych fizycznie, jednak nadal nawet sprzedawcy nie zdają sobie sprawy z jego potencjału.
Czytaj dalej
Guarana - właściwości, działanie, skutki uboczne

Guarana znana jest wszystkim osobom spożywającym energetyki. Występuje w nich jako jeden z kluczowych składników. Powszechnie uważa się, że napoje energetyczne są szkodliwe dla zdrowia.
Czytaj dalej
Olej z wiesiołka - działanie, dawkowanie, właściwości

Wiesiołek to bardzo niepozorna i zarazem pospolita roślina. Porasta pola, łąki i nieużytki, wykazując się odpornością i powszechnością niemal dorównującą chwastom. Właściwości wiesiołka jednak dalekie są od pospolitych, dlatego roślina ta wzbudziła zainteresowanie koncernów farmaceutycznych. 
Czytaj dalej
Pyłek pszczeli i jego niezwykłe właściwości

Bez wątpienia najbardziej znanym produktem pszczelim jest miód. Używa się do jako dodatek smakowy, ale też w ramach wsparcia leczenia m.in. przeziębienia. Znacznie mniej osób natomiast zdaje sobie sprawę z tego, że również pyłek pszczeli, inaczej nazywany pyłkiem kwiatowym.
Czytaj dalej