Blog sklepu Medpak

Lecznicze grzyby reishi

Grzyby reishi występują także pod nazwą ganodermy lub też lakownicy żółtawej. To jedne z najpopularniejszych grzybów, które są uznawane za lecznicze. Od setek lat wykorzystywane w medycynie chińskiej, obecnie stanowią podstawę wielu wyrobów medycznych, gdzie w czystej formie mogą być przyjmowane jako suplementy diety, które doskonale podbudowują kondycję organizmu od wewnątrz.
Czytaj dalej
Dowiedz się, jak wybrać najlepszą pastę do zębów

Mycie zębów to jedna z najbardziej prozaicznych i codziennych czynności, jakie każdy wykonuje. Właściwie jest to już odruch, że przynajmniej dwa razy dziennie sięga się po szczoteczkę. Warunkiem skutecznego szczotkowania zębów jest oczywiście dobrze dobrana szczoteczka, jednak nie tylko.
Czytaj dalej
Witamina D dla noworodka - od kiedy podawać i jaką wybrać?

W zdecydowanej większości przypadków witamina D powinna być podawana dziecku już od pierwszych dni jego życia. Wiele przeprowadzonych dotychczas badań pokazuje, że jest to działanie konieczne dla dobra dziecka. Nie powinno więc zaskoczyć nas to, że maluch otrzyma ją już w pierwszej dobie życia, kiedy to jeszcze będzie przebywał w szpitalu. W szczególności ma to duże znaczenie w przypadku noworodków karmionych piersią, gdyż ta witamina nie jest dostarczana dziecku wraz z mlekiem matki.
Czytaj dalej
Jaka butelka dla noworodka? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zazwyczaj rodzice dzieci, które są karmione mieszanką mleka modyfikowanego stają przed wieloma ważnymi wyborami, które muszą zostać dokonane już na starcie, a więc od momentu narodzin dziecka. Dylematy te mogą być związane zarówno z wyborem odpowiedniej mieszanki, jak i z potrzebnymi akcesoriami, bez których karmienie nie będzie mogło się odbyć. 
Czytaj dalej
Sól epsom - co to jest?

Zazwyczaj mówi się o soli, że to tak zwana biała śmierć. Nie powinno się jej za wiele dodawać do potraw, lepiej zastąpić ją przyprawami. Głosów o jej negatywnym działaniu jest sporo, jednak nie można zapominać, że sól posiada także swoją pozytywy.
Czytaj dalej
Jak skutecznie poradzić sobie z uczuciem zmęczenia?

Zmęczenie to zdecydowanie domena obecnych czasów. Wszyscy są zabiegani, dużo pracują, przynoszą obowiązki zawodowe do domu, na nic nie mają czasu. Ludzie czują się przemęczeni, bardzo często brak im chęci na cokolwiek i jedyne, czego w takiej chwili chcą, to odciąć się od wszystkiego. Jednak istnieje kilka innych sposobów na poradzenie sobie ze zmęczeniem. Można to robić również aktywnie!
Czytaj dalej
Niesamowite właściwości kadzidłowca

Kadzidłowiec jest rośliną, która pochodzi z Indii i często też jest nazywana indyjskim kadzidłem lub też po prostu jest określana swoją nazwą gatunkową- Boswellia serrata. Indie to jednakże nie jedyne miejsce, w którym znajdziemy kadzidłowiec gdzie występuje w swoim naturalnym środowisku. Oprócz Indii można go też spotkać w Pakistanie, na Półwyspie Arabskim oraz w części północno-wschodniej Czarnego Lądu.
Czytaj dalej
Smoczek do butelki dla maleństwa - jak wybrać ten najlepszy?

Gdy na świat przychodzi dziecko, w życiu całej rodziny wiele się zmienia. Do narodzin można się w wielu aspektach przygotować, jednak zawsze pojawiają się jakieś nieprzewidziane sytuacje, do których trzeba dostosować się na bieżąco. Jedną z takich kwestii jest z pewnością dobór odpowiedniego smoczka do butelki dla maleństwa. 
Czytaj dalej
Nowy, innowacyjny produkt dla kobiet- kubeczki menstruacyjne

Kubeczek menstruacyjny jest pewną nowością, która stopniowo staje się coraz popularniejsza. Jest to produkt, który stanowi sensowną alternatywę dla stosowania podpasek higienicznych oraz tamponów podczas miesiączki. 
Czytaj dalej
Cudowne działanie olejku łopianowego - poznaj je

Olejki stały się w ostatnim czasie bardzo popularną formy produktów do pielęgnacji zarówno ciała, jak i włosów. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów olejów, które mają pomóc w dbaniu np. o skórę. Jednak przy natłoku informacji czasami trudno jest wybrać olejek, który będzie najodpowiedniejszy dla danego problemu. Warto więc dowiedzieć się, na co najlepiej sprawdzą się poszczególne oleje. Dlatego dziś mowa o olejku łopianowym.
Czytaj dalej
Jak dobrać najlepsze wkładki laktacyjne dla siebie?

Na świeżo upieczone mamy zawsze czeka wiele nowych wyzwań. Czasami wydaje się, że po porodzie już nie spotka ich nic trudniejszego, jednak pierwsze tygodnie życia noworodka potrafią być bardzo intensywne i wymagające. Sam fakt, iż trzeba zetknąć się z całym szeregiem nowych sytuacji może być stresujący. Sztandarowym tego przykładem jest oczywiście kwestia karmienia i wszystkich związanych z nim decyzji. Jedną z nich jest dobór odpowiednich wkładek laktacyjnych.
Czytaj dalej
Jak znaleźć idealny krem pod oczy?

Oczy bardzo często nazywane są zwierciadłem duszy. Jednak w codziennym zamieszaniu i natłoku obowiązków niejednokrotnie zapomina się o dbaniu o nie. Są przemęczone, czasami wysuszone. Podobnie dzieje się ze skórą wokół nich. W tych miejscach jest niesamowicie delikatna, dlatego bardzo szybko widać na niej nawet najdrobniejsze oznaki zmęczenia. Wokół oczu naskórek jest bardzo cienki, dlatego też łatwo tworzą się tam zmarszczki zarówno mimiczne, jak i te powstające z wiekiem. Dlatego warto dowiedzieć się, jak dbać o skórę pod oczami, by spojrzenie zawsze wyglądało świeżo.
Czytaj dalej