Poradniki

Ranking kosmetyków dla dzieci i niemowląt - Top 12 najczęściej wybieranych. Które najlepsze?

Tak naprawdę, zarówno niemowlęta jak i większe dzieci, nie potrzebują aż tak wielu kosmetyków pielęgnacyjnych - w ich przypadku tak naprawdę mniej znaczy więcej. Natomiast, bardzo ważne jest to, co takie kosmetyki mają w swoim składzie i na tę kwestię zawsze powinniśmy zwracać uwagę.
Czytaj dalej
Ranking past do zębówza- Top 12 najczęściej wybieranych. która najlepsza?

Odpowiednia pasta do zębów to obowiązkowy element wyposażenia każdej kosmetyczki, gdyż jest to preparat codziennego użytku. Jak łatwo zauważyć, na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych past, od tych ogólnodostępnych, aż po te bardziej specjalistyczne.
Czytaj dalej
Dowiedz się, jak skutecznie ochronić swojego zwierzaka przed kleszczami

Oczywistym jest, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jeśli ktoś decyduje się na posiadanie pupila, może być pewien, że pies będzie mu w pełni oddany i na pewno odwdzięczy się za wszystko, co dobre. Zwierzę to także ogromny obowiązek, ponieważ codziennie trzeba o niego dbać, poświęcać mu dużo czasu, a przede wszystkim pilnować, by był zdrowy. Właściwie na każdym kroku na psiaki mogą czyhać różne zagrożenia. Jednym z czołowych są kleszcze.
Czytaj dalej
Jak zadbać o twarz? O czym pamiętać na co dzień?

Podczas codziennej pielęgnacji zazwyczaj najmocniej skupiamy się na wyglądzie naszej twarzy. Nic w tym dziwnego, jest ona najważniejsza, ale też skóra twarzy jest najbardziej wrażliwa i najbardziej wymagająca, jeśli chodzi o różnego rodzaju zabiegi pielęgnujące.
Czytaj dalej
Czas zadbać o swoje włosy!

Odpowiednio zadbane i wypielęgnowane włosy są niewątpliwą ozdobą każdego, niezależnie od tego, czy są to włosy blond czy odcienie brązu, a może głęboka czerń. Odpowiednia fryzura może nas odmłodzić, a zaniedbane i suche włosy wprost przeciwnie- mogą dodać nam do wieku.
Czytaj dalej
Prawidłowa pielęgnacja cery - co się na nią składa?

Dla wielu z nas codzienna pielęgnacja skóry jest nawykiem, bez którego trudno jest wyobrazić sobie dzień. To czynności rutynowe, które wykonujemy, gdyż mamy świadomość, że od tego zależy nasz dobry wygląd, a co za tym idzie - nasze dobre samopoczucie. 
Czytaj dalej
Stopery do uszu - przekonaj się, jak wybrać najlepsze dla siebie

Czas snu jest niezmiernie ważnym momentem w trakcie każdej doby. Organizm może wtedy wypocząć i zregenerować się do dalszego działania, które czeka go kolejnego dnia. Jednak istotne jest to, by sen był dobry. Warunki muszą być odpowiednie, aby ciało skutecznie odpoczęło.
Czytaj dalej
Jak wybrać najlepsze stopery na basen?

Każdy zna to nieprzyjemne uczucie, gdy wybiera się na basen, wchodzi do wody, zaczyna pływać i nagle do uszu wlewa się woda. Teoretycznie da się do tego przyzwyczaić i po pewnym czasie już przestaje to przeszkadzać, jednak po wyjściu z basenu trudno jest się pozbyć całości wody, która znalazła się w przewodach słuchowych.
Czytaj dalej
Muchy w domu - w jaki sposób się ich pozbyć?

Muchy, tak jak i wiele innych owadów, które atakują nas w sezonie letnim - nie są niczym przyjemnym. Mogłoby się wydawać, że owad o wielkości około 6 mm nie powinien być aż tak irytujący, szczególnie, że nie gryzie w taki sposób, w jaki robią to komary. A jednak, natrętne bzyczenie owadów oraz to, że siadają na wszystkim tym samym przenosząc brud i zarazki.
Czytaj dalej
Sprawdzone sposoby na krety - jakie kroki podjąć, aby się ich pozbyć?

Krety potrafią w każdym ogrodzie wyrządzić bardzo wiele szkód. Pozornie nieszkodliwe kopce psują estetykę zadbanego trawnika, a pułapki, jakie pod ziemią zostawiają te stworzenia jednocześnie mogą narażać korzenie zasadzonych roślin. Tym samym naruszają one i podkopują korzenie krzewów ozdobnych, które nasadzamy na działce po to, aby cieszyły nasze oczy.
Czytaj dalej
Jak odstraszyć psa? Przegląd dostępnych metod

Niezależnie od tego, czy lubimy te czworonogi czy nie, obce psy nawiedzające naszą posesję mogą nie tylko wyrządzić nam sporo szkód materialnych, ale też mogą być po prostu niebezpieczne. Bardzo często przechadzając się po parku i widząc psa bez kagańca, który jest spuszczony ze smyczy odczuwamy pewną obawę, co do tego jak zwierzę się zachowa, czy ma niezbędne szczepienia i czy nie stanowi dla nas zagrożenia.
Czytaj dalej
Sposoby na koty - jak je odstraszyć?

Może się wydawać, że kot jest słodkim i nieszkodliwym stworzeniem, a jego obecność - zarówno w domu jak i w mieszkaniu - jedynie uatrakcyjnia tę przestrzeń. A jednak, często okazuje się, że zarówno nasz własny zwierzak jak i obce koty, które nawiedzają naszą posesję, mogą wyrządzić tam wiele szkód.
Czytaj dalej