Pieluszki

Pokazano 1-21 z 21 pozycji

Artykuły higieniczne, których rodzice nigdy nie mają w nadmiarze, to pieluszki wielorazowe, zużywane w ilości nawet kilkunastu sztuk dziennie. Przy tak dużym zapotrzebowaniu, każdy powinien pomyśleć nie tylko o wysokiej jakości produktu, który będzie skutecznie sprawdzał się w swojej roli i dbał o kondycję skóry dziecka, ale także o środowisku, które każdego dnia jest zaśmiecane ogromnymi ilościami zużytych pieluszek. Najlepszym wyborem w trosce o niemowlę i naturę, będą zatem pieluchy biodegradowalne, wyprodukowane z substancji, które podlegają błyskawicznemu rozkładowi i nie są w żadnym stopniu szkodliwe dla środowiska. 

Naturalne pieluszki, stworzone z myślą o delikatnej skórze niemowląt

Delikatna, cienka skóra dziecka jest szczególnie wrażliwa na odparzenia, podrażnienia i otarcia. Wymaga zatem szczególnego traktowania i specjalnej ochrony, którą mogą zapewnić jej wyłącznie pieluszki wolne od sztucznych substancji i chemicznych zapachów, sprzyjającym reakcjom alergicznym. Warto zatem wybierać przede wszystkim produkty wykonane z naturalnych składników, takich jak chociażby bawełna, która doskonale wchłania wilgoć, pozostając jednocześnie hipoalergiczną, przewiewną i wyjątkowo miłą w dotyku. W przypadku maluszków szczególnie narażonych na odparzenia, dobrym rozwiązaniem będą także pieluchy nasączane naturalnymi olejkami lub ekstraktami roślinnymi, które dodatkowo odżywią i zabezpieczą delikatną skórę dziecka.

Pieluszki, które nie szkodzą środowisku

Każdy rodzic z pewnością przynajmniej raz podczas codziennego wyrzucania zużytych pieluch, pomyślał o tym, ile ton tego typu odpadów wyprodukowało do tej pory jego gospodarstwo domowe. Tradycyjne produkty tego typu będą rozkładały się latami, emitując do środowiska szkodliwe substancje chemiczne. Można jednak zaradzić temu problemowi i pozbywać się pieluszek z czystym sumieniem, wybierając te, które stworzono z organicznych surowców, spotykanych na co dzień. Artykuły tego typu nie będą zalegały na śmietnikach, lecz błyskawicznie rozpoczną proces biodegradacji, w żadnym stopniu nie szkodząc jednocześnie środowisku.

Codzienna zmiana pieluchy powinna skłaniać nas do wyboru produktu, który będzie dobry jednocześnie dla naszego dziecka i środowiska, w którym maluch będzie dorastał. Stawiając na naturę, wybierasz bezpieczeństwo, zarówno dla niej, jak i dla wrażliwej skóry swojego dziecka, która bardzo szybko odczuje różnicę. Biodegradowalne pieluchy są miękkie, delikatne i przewiewne, a jednocześnie doskonale wchłaniają wilgoć, dzięki czemu nadają się do stosowania i w dzień, i w nocy.

Produkt dodany do ulubionych