Dla mężczyzn

Pokazano 1-29 z 29 pozycji

Pielęgnacja mężczyzn nie jest już niczym wstydliwym. Jest właściwie obowiązkiem każdego współczesnego zadbanego mężczyzny. Dzięki niej panowie są w stanie na dłużej zachować młodzieńczy, a także zdrowy wygląd. Czy jednak mężczyźni mogą stosować kosmetyki dla kobiet? Nie. Zapomnij zatem o podkradaniu kremu żonie lub dziewczynie i wybierz produkt dedykowany dla Ciebie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Wasze skóry się różnią.

Problemy męskiej skóry

Skóra męska pod każdym względem różni się od skóry kobiecej. Wynika to przede wszystkim z testosteronu. To on sprawia, że skóra panów jest grubsza, a także posiada więcej gruczołów łojowych. Po trzecie, jest obdarzona dużo gęstszym owłosieniem. Z tego powodu panowie są wprawdzie bardziej odporni na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, ale też u nich znacznie łatwiej o wykwity, trądzik czy zaskórniki.

Kosmetyki dla mężczyzn to zatem nie tylko inny zapach, ale przede wszystkim inny skład. Istotne jest zatem, by mężczyzna znał swój typ skory, a tym samym problemy, z którymi się boryka. Dzięki temu będziesz mógł poszczycić się odżywioną, zadbaną i nawilżoną skórą, która odwdzięczy się młodym wyglądem przez wiele lat.

Pielęgnacja kobiet - jakie kosmetyki są konieczne?

Pielęgnacja dla mężczyzn różni się nieco od pielęgnacji kobiet. Przede wszystkim panowie nie potrzebują aż takiej ilości kosmetyków, jak kobiety. Można się na to stwierdzenie oburzać, ale serum do skóry dekoltu czy biustu, a także kremy na cellulit są domeną kobiet. Co w takim razie powinno znaleźć się w kosmetyczce mężczyzny?

Przede wszystkim kosmetyki do pielęgnacji włosów. Dobry szampon likwidujący najczęstsze problem takie jak łupież czy przetłuszczające się włosy. Na tym jednak nie koniec. Kosmetyki do pielęgnacji dla mężczyzn to przede wszystkim odpowiednie produkty do golenia. Panowie golą się raz na dzień lub w ostateczności raz na kilka dni. Z tego powodu najczęściej mają kontakt własnie z tymi kosmetykami. Co więcej, golenie może podrażniać skórę. To natomiast prowadzi do jej wysuszania, zadrapań i wielu innych nieciekawych skutków. Można tego w prosty sposób uniknąć. Wystarczy odpowiednio dobrana pianka do golenia i płyn lub krem po goleniu. Złagodzi skutki golenia, a także zadba o dobry stan skory.

Drugim bardzo ważnym rodzajem kosmetyków są kremy do twarzy. Męska twarz ma skłonności do wysuszania się lub przetłuszczania. Jednak dotarcie w jej głębsze warstwy, by zlikwidować problem, wcale nie jest takie proste. Dlatego tak ważne jest, by każdy mężczyzna sięgał po kremy przeznaczone ich płci. Tylko to zapewni skuteczność działania.

 

Produkt dodany do ulubionych