Minerały

Pokazano 1-35 z 301 pozycji

Minerały to inaczej makro- i mikroelementy, czyli związki, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. To te składniki zapewniają rozwój, zdolność do rozmnażania się, a także zdrowie. Stanowią około 4% masy ciała, a z pośród 46 składników mineralnych aż 30 są pierwiastkami niezbędnymi do życia. Choć występują w organizmie człowieka, ten nie jest w stanie samodzielnie ich wytworzyć, dlatego muszą być pozyskiwane z pożywienia.

Nie istnieją minerały niepotrzebne organizmowi, jednak odpowiednia ilość niektórych jest wręcz krytyczna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dostarczanie ich z pożywieniem nie należy tymczasem do najprostszych zadań. Często sama dieta nie wystarcza, a w połączeniu z problemami z wchłanianiem może dojść do sytuacji niedoboru pierwiastków, co ostatecznie prowadzi do rozwinięcia się różnych schorzeń.

Lepiej chronić niż leczyć

Niedobór minerałów bardzo często bywa brzemienny w skutkach. Liczne schorzenia, które nie tak łatwo później wyleczyć, to naturalny skutek złej diety lub problemów z wchłanianiem. Dlatego w wielu przypadkach lepiej od razu sięgnąć po zewnętrzną suplementację. Pierwsze problemy takie jak złe samopoczucie, pogorszenie wyglądu czy brak energii już są sygnałem do istnienia jakiegoś braku. Nie warto czekać na to, co się może z niego rozwinąć - najlepiej od razu sprawdzić, jaki pierwiastek występuje w organizmie w zbyt małych ilościach.

Pogorszenie wyglądu zewnętrznego to również bardzo często wynik niedoboru minerałów. Gorszy wygląd skóry, słabsze paznokcie i włosy - wszystko to sprawia, że sięga się po coraz droższe odżywki, które nie są w stanie pomóc, bo działają od zewnątrz. W podobnej sytuacji suplementacja minerałami jest znacznie lepszym pomysłem i pod kątem ekonomicznym, i z punktu widzenia skuteczności kuracji. To rozwiązanie odpowiednie dla każdego, którego stosowania nie muszą wstydzić się ani mężczyźni, ani kobiety. To również wyraźny ukłon w kierunku dbania o własne zdrowie, bo minerały nie tylko pomogą zyskać bardziej atrakcyjny wygląd, ale też wspomogą funkcjonowanie organizmu i wszystkie zachodzące w nim procesy.

Minerały to nie tylko tablica Mendelejewa - to przede wszystkim składniki niezbędne organizmowi człowieka do codziennego funkcjonowania. To spa dla organizmu - sposób na odzyskanie spokoju ducha, zyskanie pięknego wyglądu fizycznego i przywrócenie energii. Minerały w naszej ofercie to najtańsze i zarazem najlepsze spa dla organizmu, jakie można mu zafundować. Wyłącznie sprawdzeni producenci i godne uwagi produkty oferowane w niskiej cenie - to główne zalety naszego sklepu, w którym znajdzie się minerały odpowiednie dla każdego.

Produkt dodany do ulubionych