L-Prolina


L-Prolina może z powodzeniem zastąpić niejeden zabieg odmładzający. Dzięki niej zwiększa się produkcja kolagenu, a to z kolei ma bezpośredni wpływ na wygląd skóry, paznokci i włosów. Na poprawie urody nie kończą się jednak pozytywne właściwości L-Proliny, czyli aminokwasu endogennego. Chociaż jest produkowana w organizmie człowieka, warto suplementować pewne jej ilości. Zalecane jest to nie tylko sportowcom, ale też osobom po dwudziestym piątym roku życia, u których spada naturalna produkcja kolagenu. Dzięki L-Prolinie można na dłużej zachować młodość i sprawność fizyczną stawów.

L-Prolina w walce o prawidłowy poziom kolagenu

L-Prolina jest bardzo cennym aminokwasem białkowym. Bez niej prawidłowe funkcjonowanie organizmu nie byłoby możliwe. Jej ogromne znaczenie wynika przede wszystkim z tego, że L-Prolina jest budulcem cząsteczek kolagenu. Sama w sobie stanowi aż 20% jego całościowej ilości. O ile sama produkcja kolagenu odbywa się w organizmie człowieka, o tyle w pewnym momencie życia jego produkcja zaczyna systematycznie spadać. Z wiekiem jest go coraz mniej, a to z kolei prowadzi do utraty elastyczności skóry. Od tego już tylko krok dzieli do pierwszych i kolejnych zmarszczek.

L-Prolina sprawia, że produkcja kolagenu zachodzi szybciej. Korzysta na tym nie tylko sprężystość skóry, ale też nawilżenie warstw naskórka. L-Prolina wykazuje właściwość wiązania wody, a to z kolei oznacza lepsze nawilżenie. Wynikiem tego jest zdrowszy wygląd skóry i brak przebarwień, które są wynikiem przesuszania skory. Aminokwas ten ma także inną cenną właściwość, mianowicie prowadzi do usuwania uszkodzonych cząsteczek skóry i zastąpienie ich nową partią białek. Może to ograniczać szkodliwy wpływ promieni słonecznych.

L-Prolina dla sportowców i osób starszych

L-Prolina, dzięki zdolności do zwiększania poziomu kolagenu, jest aminokwasem szczególnie polecanym osobom starszym i sportowcom. Wynika to głównie z obecności kolagenu w chrząstkach stawowych. O ile do pewnego wieku stawy są naturalnie chronione kolagenem, o tyle jego stopniowo zanik prowadzi do problemów z poruszaniem się i rożnego rodzaju dolegliwości bólowych. Jest to naturalny proces dla osób starszych, a także częste zjawisko u osób aktywnych fizycznie. W wyniku dużego obciążenia stawy są dodatkowo narażone na urazy. Kolagen w chrząstce stawowej chroni je i ogranicza wynik nadmiernego obciążenia, jakiemu są poddawane. Dzięki temu unika się kontuzji jak i problemów z poruszaniem się charakterystycznych dla podeszłego wieku.

Produkt dodany do ulubionych