Alpine SleepSoft zatyczki do uszu do spania
Alpine SleepSoft zatyczki do uszu do spania
Alpine SleepSoft zatyczki do uszu do...
Alpine SleepSoft zatyczki do uszu do...
Alpine SleepSoft zatyczki do uszu do...

Inne warianty:

Alpine SleepSoft zatyczki do uszu do spania

Alpine Hearing Protection

Zatyczki do uszu Alpine SleepSoft mają średnie tłumienie (SNR) 25 dB. Oznacza to, że zakłócające hałasy środowiskowe są stłumione. Jednak nadal będziesz słyszał znacznie głośniejsze odgłosy. Oczywiście usłyszysz je mniej głośno. Wciąż słychać dźwięki, takie jak budzik, dzwonek do drzwi lub dzieci.

ALP859
Towar dostępny
54,99 zł
Wysyłka w ciągu 24h Zamawiaj więcej, płać mniej

Darmowa dostawa

Przy zamówieniach powyżej 199 zł oferujemy dostawę gratis!

Rodzaje dostawy Zamówienie o wartości
0 - 69,99 zł
Zamówienie o wartości
70 - 139,99 zł
Zamówienie o wartości
140 - 199 zł
Zamówienie o wartości powyżej
199 zł
Pobranie Czas dostawy
Paczkomaty InPostMetody dostawy - Paczkomaty InPost 10,99 zł 8,99 zł 5 zł BEZPŁATNIE - 1 - 2 dni robocze
Kurier Pocztex48Metody dostawy - Kurier Pocztex48 10,99 zł 8,99 zł 5 zł BEZPŁATNIE - 1 - 2 dni robocze
Paczkomaty 24/7 - Dostawa w weekendPaczkomaty 24/7 - Dostawa w weekend 16,99 zł - 1 - 2 dni robocze
Kurier DPDMetody dostawy - Kurier DPD 12,99 zł BEZPŁATNIE 17,99 zł 1 - 2 dni robocze
Odbiór w punkcie - Poczta Polska, Żabka, OrlenMetody dostawy - Odbiór w punkcie - Poczta Polska, Żabka, Orlen 9,99 zł BEZPŁATNIE - 2 - 3 dni robocze
Odbiór osobisty
(Kraków, ul. Limanowskiego 1)
BEZPŁATNIE 1 - 2 dni robocze
Kurier - wysyłka zagracznina
(wysyłka zagraniczna do wszystkich krajów Unii Europejskiej)
Dowiedz się więcej > - 2 - 10 dni robocze
 

Darmowa dostawa od 199 zł

 

30 dni na zwrot towaru

 

Odbiór osobisty w Krakowie

Alpine SleepSoft zatyczki do uszu do spania


Sleepsoft

Unikalne cechy stoperów SleepSoft

  • Wyjątkowo miękki filtry pozwalający na spanie na boku
  • Poręczne i kompaktowe pudełeczko do przechowywania stoperów
  • Minigrip - poręczny uchwyt ułatwia zdejmowanie zatyczek do uszu.
  • Można je nosić przez całą noc
  • Nadają się również do bezdechu, chrapania w czasie ciąży
  • Bez silikonu
  • Wielokrotnego użytku

Ile dźwięków wyciszają zatyczki do uszu Alpine Sleepsoft?

Wkładki do uszu Alpine SleepSoft mają średnie tłumienie (SNR) 25 dB. Oznacza to, że zakłócające hałasy otoczenia są stłumione. Jednak nadal będziesz słyszeć znacznie głośniejsze odgłosy. Oczywiście usłyszysz mniej głośno. Wiele osób łatwiej zasypia podczas noszenia wkładek i budzi się mniej łatwo. Odgłosy, takie jak budzik, dzwonek do drzwi lub dzieci, mogą być nadal słyszalne.

Minigrip

Zatyczki do uszu SleepSoft mają teraz unikalną końcówkę Minigrip. Ten poręczny uchwyt ułatwia zdejmowanie zatyczek do uszu. Minigrip jest mały, niepozorny i wykonany z miękkiego materiału. Oznacza to, że nawet podkłady boczne nie będą przeszkadzać w podczas snu.

Chrapanie

Chrapanie może być bardzo głośna, a nawet przekraczać 95 dB. To jest tak głośne jak koncert popowy! Pomimo użycia zatyczek do uszu, prawdopodobnie nadal będziesz słyszeć tego rodzaju chrapanie. Nie ma znaczenia, które zatyczki do uszu używasz.

W przypadku, gdy chcieliby Państwo uzyskać możliwie najwyższą redukcję hałasu, radzimy udać się do lokalnego specjalisty od pielęgnacji uszu w celu wykonania niestandardowych wkładek do uszu. Ich zaletą jest to, że mają idealne dopasowanie, ponieważ są dokładną kopią kanału słuchowego i całkowicie zamyakją uszy.

W jaki sposób zatyczki do uszu nie całkowicie blokują wszystkie odgłosy?

Przewodzenie dźwięku odbywa się na dwa sposoby: przez powietrze i przez kość. Nasza czaszka odbiera także wibracje dźwiękowe. Nazywa się to przewodnictwem kostnym. Poprzez przewodzenie kostne nasza błona bębenkowa wibruje, dzięki czemu odbieramy dźwięk; możemy to usłyszeć. Dlatego dźwięk nigdy nie może zostać całkowicie zablokowany, tylko poprzez zablokowanie kanału słuchowego.

Rewolucyjny model zatyczki do uszu

Dwadzieścia lat doświadczenia pozwoliło firmie Alpine opracować doskonały nowy model wkładek do uszu. Niezwykle przemyślany i wszechstronnie przetestowany kształt zatyczek do uszu zapewnia naturalne, płaskie wchłanianie i doskonałe dopasowanie.

AlpineAcousticFilters ™ - Unikalny system filtrów

Specjalne filtry akustyczne w wkładkach dousznych SleepSoft zmniejszają uciążliwy i szkodliwy hałas, który utrudnia spokojny sen. Chrapanie i hałas otoczenia są blokowane,dzięki temu większość osób może łatwiej zasnąć i cieszyć się nieprzerwanym snem. Specjalne filtry zapobiegają poczuciu izolacji od świata zewnętrznego. Dźwięki budzika, dzwonka do drzwi, alarmu lub płaczącego dziecka są wystarczająco słyszalne. Wkładki do uszu SleepSoft są bardzo odpowiednie do użytku w domu, podczas nauki lub podczas pobytu w hotelu lub na kempingu.

Czy wkładki do uszu SleepSoft mają maksymalne tłumienie?

Wkładki do uszu SleepSoft mają średnie tłumienie (SNR) 25 dB. Niepokojące dźwięki będą tłumione przez te zatyczki do uszu, dlatego zasypianie będzie łatwiejsze i zapobiegną zbyt szybkiemu obudzeniu. Nadal będzie można usłyszeć część otoczenia, na przykład nadal będziesz w stanie usłyszeć alarm lub swoje dzieci.

Materiał AlpineThermoShape™ - super miękki

Specjalna konstrukcja wkładek do uszu SleepSoft zapewnia dodatkowe tłumienie hałasu i bardzo wygodne dopasowanie. Wynika to z wyjątkowego materiału AlpineThermoShape, innowacji firmy Alpine. Materiał ten dopasowuje się do kształtu Twoich uszu, dzięki czemu wkładki do uszu idealnie pasują. Nie ma poczucia nacisku na twoje uszy. ATS nie zawiera silikonu, przez co nie wywołuje reakcji alergicznych.

Filtry miękkie - Wyjątkowo wygodne

SleepSoft to jedyne na rynku wkładki douszne do spania z super miękkimi filtrami, które pozwolą ci spać jak kłoda.

Kanał wentylacyjny

Zatyczki Alpine SleepSoft posiadają również otwór wentylacyjny, który zapobiega poceniu się kanału słuchowego podczas noszenia zatyczek. Dzięki temu w odróżnieniu od zwykłych zatyczek ucho podczas spania nie zatyka się woskowiną.

Długość życia i czyszczenie

Żywotność zatyczek do uszu zależy od częstotliwości użytkowania. Czyszczenie zatyczek do uszu spowoduje wydłużenie żywotności. Zatyczki do uszu można myć letnią wodą z mydłem oraz Alpine Clinner Spray

Wartości tłumienia Alpine SleepSoft

Częstotliwość Hz Średnie tłumienie dB Odchylenie standardowe dB Zakładana ochrona w dB (APV)
63 25,0 2,4 22,6
125 28,0 3,8 24,2
250 27,6 5,5 22,1
500 26,7 3,3 24,1
1000 27,4 3,3 24,1
2000 30,1 4,3 25,8
4000 31,3 4,9 26,4
8000 23,8 4,6 19,2

Zawartość opakowania

  • Dwa uniwersalne termoplastyczne ochraniacze słuchu
  • Dwa filtry akustyczne
  • Plastikowy futerał

Dodatkowe informacje

Wymiary: 10 x 8 x 2 cm

Materiał: AlpineThermoShape™

Kolor: Biały

Ze względu na fakt, że stopery wkładamy głęboko w kanał słuchowy należą do produktów higienicznych. Dostarczane są w zaplombowanym opakowaniu i zgodnie z art. 38 Ustawy o Prawach Konsumenta nie podlegają zwrotowi.

Rated 4.50 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews

Alpine SleepSoft

Od wielu lat pogłębiały się moje problemy z zasypianiem i osiągnięciem głębokiego snu. Mam 48 lat. Dosłownie każdy hałas, szmer, oddech współmałożonki itp. wytrącały mnie ze snu. Przemęczony, po pracy, zawsze musiałem trochę odespać stracone noce. Badania audiometryczne wykazały, że mój minimalny próg słyszalności dźwięków waha się, w zależności od pory dnia, nastroju między11-15 dB. Zacząłem poszukiwanie rozwiązania, które ukoi moje uszy i pozwoli zasnąć. Nie interesowały mnie proste rozwiązania, typu pianka, ze względu na różne infekcje uszu, przebyte w dzieciństwie. Po zapoznaniu się ze specyfikacją różnych producentów wybór padł na Alpine SleepSoft. Dokupiłem również drugą parę PlugParty ze względu na wyższy poziom tłumienia.<br /> Użytkowanie Alpine SleepSoft rozpocząłem około 10 września 2020. Po praktycznie 50 dniach (raczej nocach) mogę podzielić się opinią na temat użytkowania zatyczek.<br /> Opakowanie - porządne, twarde plastikowe etui z przegródkami na zatyczki i z, jak to nazywam, popychakiem, bardzo pomocnym przy aplikacji zatyczek do ucha.<br /> Czyścik-mała twarda łopatka pomagająca w czyszczeniu zatyczek (nie skorzystałem).<br /> Zatyczki-w dotyku prawie aksamitne, delikatne, z początku twardość była średnia, pod wpływem temperatury ciała miękły. Przez zatyczki biegnie kanał zapewniający wentylację ucha. Koniec zatyczki (wystający z ucha) ma dodatkowe przedłużenie, ułatwiające wyjmowanie z ucha.<br /> Na co należy wg mnie zwrócić uwagę przy doborze zatyczek?<br /> Na budowę kanałów wewnętrznych własnych uszu. Ja np. mam niewielką różnicę w szerokości kanałów. O ile bezbłędnie zatyczka siądzie w prawym uchu, o tyle w lewym troszkę muszę ją poprzekręcać lub dopchnąć, coby ucho było akustycznie odizolowane. Bardzo pomocny jest popychak.<br /> Od pierwszej nocy poczułem bardzo istotną zmianę. Sen był dobry, wstałem wypoczęty. Do zatyczek musiałem się przyzwyczaić, toż to obce ciało w uszach. Stąd w nocy były chwilowe przebudzenia. Po mniej więcej czterech nocach na tyle się przyzwyczaiłem, że już zapomniałem o nich. Komfort spania jest bardzo wysoki, przy przekręcaniu, nie wypadały, nie było czuć ucisku w uszach leżąc bokiem na twardej poduszce. Dało się słyszeć szum własnego ciała. <br /> Mój sen trwa między 6-7 godzin. Teraz bardzo szybko zasypiam, a sen jest głęboki.<br /> Od początku użytkowania nie było ani jednego dnia, żebym musiał dosypiać po południu.<br /> Z dźwięków zewnętrznych docierała do mnie jedynie głośna mowa (do 1 m). Dźwięk budzika był zawsze słyszalny i można w porę było zareagować. Do 100% odcięcia od świata zewnętrznego trochę brakowało, ale chyba nie o to chodzi.<br /> Kanał wentylacyjny świetnie się spisuje. Uszy nie są przegrzane, są dobrze wentylowane, nie ma podrażnień i nie ma wrażenia wzrostu ciśnienia akustycznego.<br /> Nie mam problemu ze zbieraniem się nadmiaru woskowiny, więc problem czyszczenia z woskowiny jest mi obcy, dlatego czyścik był dla mnie zbędny. Mycie zatyczek pod bieżącą wodą z mydłem wystarczyło do utrzymania higieny.<br /> Z czasem kolor przetyczek, początkowo biały, zaczął przybierać barwę żółtą, po około 30 dniach zauważyłem również, że fałdy zatyczek są uformowane względem danego ucha. Stąd ważne, aby nie zamieniać zatyczek uformowanych dla danego ucha. Na początku to ignorowałem, dopiero nawyk odkładania zatyczek do właściwej przegródki uporządkował sprawę.<br /> Komfort ma też swoją drugą stronę medalu. Tracimy czujność nad obcym ciałem w uchu. O mało nie skończyło się wizytą na SOR. Dlaczego? Z przyczyn alergicznych (nie na zatyczki) coś mnie zaczęło swędzieć w środku ucha. Swędzenie było na tyle nieznośne, że próbując sobie ulżyć mimowolnie, brzydko mówiąc, grzebałem paluchem w uchu. Miękkość konstrukcji zatyczki sprawiła, że zaczęła przesuwać się wgłąb kanału usznego. Pogrubiona końcówka zatyczki zawinęła się do środka i wystawał tylko ostatni, cienki fragment zatyczki. Moje niezgrabne grube palce, nie dawały rady wyciągnąć zatyczki, pomimo że chwytałem paznokciami końcówkę, która tylko sprężynowała. Zwinne palce żony i pinceta pozwoliły z trudem wyciągnąć zatyczkę, niestety ucierpiała końcówka zatyczki (ta cienka) i został urwana w połowie. Ucierpiało również moje ucho, pojawił się dyskomfort z braku wentylacji. Po 45 dniach w drugiej zatyczce samoczynnie odpadła cienka końcówka.<br /> Silikon zaczął kruszeć. Zatyczki są już lekko zdeformowane.<br /> W moim przypadku, przy codziennym użytkowaniu (6-7 godzin snu) bezpieczną granicą ich trwałości będzie 40 dni. Epizod z wepchniętą zatyczką nie zmienia jednak mojej opinii, że są to bardzo dobre zatyczki. Nie mam porównania do innych, ale też sporadycznie używam w ciągu dnia zatyczek PartyPlug, które lepiej tłumią, chociaż mają twardsze końcówki filtra (może to i lepiej, bo łatwiej chwycić i się nie zawijają). Jeszcze w nich nie próbowałem spać, ale to się okaże.<br /> Rada, dla tych, którzy używają jakiś kremów czy maści w małżowinie lub kanale usznym. Żeby zatyczka dobrze siadła, ucho powinno być w miarę suche. Inaczej albo wypadnie, albo za głęboko zaaplikujemy.<br /> Pozdrawiam wszystkich spragnionych ciszy w czasie snu.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie
Zweryfikowany zakup

Ok

Jak na razie sprawują się ok.

Czy ta opinia była pomocna? Tak Nie

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkt dodany do ulubionych