Olejek limetkowy - właściwości, zastosowanie, z czym łączyć

Znajduje on wiele zastosowań w pielęgnacji skóry dojrzałej i trądzikowej, ze względu na swoje działanie przeciwzmarszczkowe, przeciwutleniające i antyseptyczne. W medycynie znany jest przez swoje korzystne działanie na pracę układu odpornościowego i skuteczne łagodzenie objawów infekcji dróg oddechowych. W aromaterapii olejek eteryczny limetkowy jest cenionym remedium na złe samopoczucie, bóle głowy i nadmierne napięcie nerwowe. Ten olejek kryje w sobie bogactwo pro-zdrowotnych substancji, okryte świeżym, cytrusowym aromatem. W jakim celu można stosować olejek limetkowy?

Olejek limetkowy - właściwości

Olejek eteryczny z limetki wykazuje szereg korzyści dla zdrowia, samopoczucia i urody. Działa on przede wszystkim antyseptycznie i odkażająco, dzięki czemu pomaga w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych. Łagodzi także stany zapalne skóry w przebiegu trądziku, zapalenia mieszków włosowych czy egzemy. W formie inhalacji i kąpieli leczniczych wspaniale wspomaga leczenie przeziębień, chorób gardła i zatok. Co więcej, olejek limetkowy skutecznie ujędrnia, wybiela, ściąga i tonizuje skórę. Z tego powodu jest pożądanym składnikiem kosmetyków przeciwzmarszczkowych, przeciwtrądzikowych, a także często stanowi dodatek produktów przeznaczonych do walki z cellulitem, bliznami i rozstępami. Ponadto, olejek limetkowy działa przeciwbólowo i może być stosowany w formie masażu w celu złagodzenia bólu stawów i mięśni. Ze względu na wysoką zawartość witaminy C, olejek limetkowy wybiela i wygładza skórę, nadając jej blask i wizualnie ją odmładzając.

Olejek limetkowy - zapach

Zapach olejku limetkowego to połączenie pełnej energii, cytrusowej świeżości i delikatnego, kwiatowego aromatu. Jest to zapach jest intensywny, dlatego śwetnie nadaje się do aromatyzacji pomieszczeń z użyciem kominka aromaterapeutycznego, dyfuzora lub nawilżacza powietrza. Olejek limetkowy to popularny dodatek w perfumach męskich, ponieważ nadaje on lekkości w kompozycji zapachowej, ale nie jest przesadnie delikatny. Inhalacje i parówki z dodatkiem olejku z limetki wspaniale poprawiają samopoczucie, redukują bóle głowy, działają przeciwlękowo i antydepresyjnie. Stosowanie olejku zalecane jest jesienią i zimą, gdyż pobudza on układ nerwowy i stymuluje zmysły, co pozwala wyrwać się z ospałego nastroju. Olejek limetkowy jest bezpieczny do codziennego rozpylania w mieszkaniach i może stanowić dodatek do aromatycznej, energetyzującej kąpieli. Ten cytrusowy olejek działa odprężająco, relaksująco, a jednocześnie pomaga pobudzić umysł i ułatwić skupienie się.

Olejek limetkowy - zastosowanie

Olejek limetkowy ma szereg zastosowań w medycynie, kosmetyce i aromaterapii. Może być stosowany zewnętrznie, w formie kąpieli, inhalacji, masażu i kompresów. Jako kąpiel i inhalacja działa antysepycznie i oczyszczająco na drogi oddechowe, wspomagając leczenie infekcji dróg oddechowych i przyspieszając regenerację. Olejek ten jest zalecany do pielęgnacji skóry tłustej, trądzikowej i dojrzałej. Delikatnie oczyszcza stany zapalne i hamuje rozprzestrzenianie się patogennych mikroorganizmów na skórze. Pozostawia skórę gładką, zdrową i pełną naturalnego blasku. Nie należy stosować stężonego olejku limetkowego bezpośrednio na skórę, gdyż może to skutkować podrażnieniem i zaczerwienieniem. Zawsze należy upewnić się, że produkt jest rozcieńczony w wodzie lub przeznaczonym dla skóry oleju nośnikowym. Olejek limetkowy może powodować nadwrażliwość skóry na promienie UV, więc nie należy wystawiać się na działanie słońca bezpośrednio po jego stosowaniu. Produkt ten nie jest przeznaczony do spożycia oraz przez osoby wykazujące reakcje alergiczne na owoce cytrusowe.

Olejek limetkowy - z czym łączyć?

Olejek limetkowy można nakładać na skórę i włosy w towarzystwie oleju arganowego, jojoba, oliwy z oliwek czy olejków owocowych. Kilka kropli olejku limetkowego można także wymieszać z ulubionym kremem do twarzy lub odżywką do włosów. Ten olejek wspaniale sprawdzi się jako dodatek do samodzielnie wykonanych, organicznych kosmetyków do całego ciała. Doskonale nawilży, rozświetli i ukoi skórę, pozostawiając ją gładką i pięknie pachnącą. Wyjątkowy zapach olejku limetkowego dobrze komponuje się z zapachem cytryny, bergamoty, pomarańczy, mandarynki i mięty. Warto poeksperymentować i z tego połączenia stworzyć własne, niepowtarzalne perfumy na bazie oleju nośnikowego lub spirytusu. Olejek limetkowy sprawdzi się jako baza do zapachów męskich i żeńskich. Do mocniejszego i głębszego aromatu, przeznaczonego dla mężczyzny, można dodać zapachy takie jak olejek cedrowy, jałowcowy lub z drzewa sandałowego.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...