Kategorie
Cena
Postać
Nie zawiera
Cechy specjalne
Filtruj
Elektrolity
Odstraszacze owadów
Kremy przeciwsłoneczne
Nutrend

Lista produktów marki Maitre Savon De Marseille

(liczba produktów: 19)

Pokazano 1-19 z 19 pozycji
Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Maitre Savon de Marseille to marka pochodząca od jednej z nielicznych już tradycyjnych fabryk mydła – La Savonnerie du Midi w Marsylii. Francuzi wykorzystują historyczne receptury mistrza wyrobu mydła – Maitra Savonniera. Mydlarnia istnieje już od 1894 roku i od tego czasu wytwarza tradycyjne mydła gotowane w kotle.

Maitre Savon de Marseille od początku swego działania opiera się na przekonaniu, że jej największym atutem jest zaangażowanie i pasja ludzi w niej pracujących. Marka połączyła wieloletnie doświadczenie z umiejętnościami innego zespołu z fabryki semoliny, w zakresie przechowywania nasion i wytwarzania oliwy z oliwek. Firma zatrudnia obecnie około dwudziestu pracowników w trzech warsztatach produkcyjnych, włączając w to dwa warsztaty mydlarniane. Ogromna część załogi to osoby z 20 lub 30-letnim doświadczeniem, które nadal łączy wspólna pasja, zapał i satysfakcja z wykonywanej pracy.

Maitre Savon de Marseille dba o środowisko naturalne, co potwierdza certyfikat rządowego organu kontrolnego – Ecocert. Wyróżnienie to gwarantuje, że procesy produkcyjne stosowane przez markę, są przyjazne dla środowiska naturalnego. Metody wytwarzania artykułów przez producentów certyfikowanych Ecocertem są sprawdzane dwa razy w ciągu każdego roku.

La Savonnerie du Midi jest aktywnym członkiem Związku Profesjonalistów Mydlarstwa w Marsylii. Jej uczestnicy podpisali pakt o kontynuacji wytwarzania mydła wyłącznie z tradycyjnych i naturalnych składników pochodzących z Marsylii i jej okolic.

Maitre Savon de Marseille przyczynia się do kultywowania francuskich tradycji wytwarzania mydła w niezmienionej przez lata formie.

Loading...