Ranking butelek dla niemowląt. TOP 12 najlepszych butelek do karmienia

Butelka do karmienia to jedna z pierwszych pozycji na liście zakupów młodych rodziców. Niezależnie od tego, w jaki sposób planujemy karmić niemowlę jest ona bowiem niezbędna w jego codziennej pielęgnacji. Mamy karmiące piersią potrzebują ich, kiedy pragną odciągnąć pokarm i przekazać opiekę nad dzieckiem komuś innemu. Zaś kobiety, które decydują się na karmienie niemowlęcia mlekiem modyfikowanym, wręcz nie mogą się bez nich obyć. Dla większej wygody powinny również wyposażyć się nawet w kilka sztuk. Poza tym butelka służy także do podawania maluszkom wody, naparów ziołowych czy soków. Jak zatem wybrać tą najlepszą?

Jaka jest najlepsza butelka dla niemowląt?

Butelka dla niemowląt powinna być przede wszystkim bezpieczna, czyli wykonana z tworzywa, które podczas mycia lub w kontakcie z ciepłym napojem nie wydziela żadnych szkodliwych substancji, takich jak chociażby BPA. Istotny jest także rozmiar butelki - uzależniony od wieku dziecka. Przy noworodku wystarczająca będzie butelka o pojemności 120 ml, zaś przy dziecku kilkumiesięcznym duża o pojemności 240 ml. Ponadto, dobra butelka do karmienia będzie również praktyczna, czyli łatwa w utrzymaniu w czystości. Na to składa się z kolei głównie jej szeroki otwór, umożliwiający wygodne doczyszczenie wnętrza produktu po każdym użyciu. Jeśli rodzice posiadają już takie urządzenia, jak sterylizator czy podgrzewacz, powinni zwrócić uwagę także na rozmiar - wysokość i szerokość - butelki, gdyż nie każda z nich może pasować do danego modelu sprzętu. Warto pamiętać również, że nieodłącznym elementem butelki dla niemowląt jest smoczek, który powinien w jak największym stopniu przypominać dziecku pierś mamy. Niezwykle istotne są także dodatkowe rozwiązania, które stosują producenci butelek, aby ułatwić rodzicom sprawne karmienie ich pociechy. Są to przede wszystkim systemy antykolkowe zapobiegające bólom brzuszka czy ulewaniu, sitko-miksery usprawniające rozpuszczanie mleka modyfikowanego czy też wewnętrzne elementy, które podgrzewają gotowy pokarm do odpowiedniej temperatury. 

Jaki producent butelek dla niemowląt jest najlepszy?

Przy wyborze butelek do karmienia niemowląt warto sięgać po produkty renomowanych marek, gdyż przed sprzedażą przechodzą one liczne testy jakościowe. Ponadto, znacznie łatwiej jest dokupić do nich nowy smoczek czy inne dedykowane akcesoria. Ponieważ butelka do karmienia musi być wymieniana co około 3 miesiące, a niemowlęta przyzwyczajają się do kształtu smoczka, rozsądnym rozwiązaniem jest sięganie po produkt o dużej dostępności. Ponadto, najlepsi producenci butelek dla niemowląt stale ulepszają swoje artykuły sprawiając, że karmienie mlekiem modyfikowanym i karmienie łączone przebiegają znacznie sprawniej. Oferują coraz lepsze rozwiązania w zakresie zastosowanych materiałów oraz konstrukcji smoczków, które do złudzenia przypominają dziecku pierś mamy. Co więcej, opatentowane przez nich nowoczesne systemy antykolkowe redukują ryzyko występowania takich popularnych dolegliwości, jak kolki czy ulewanie. 

Ranking butelek do karmienia

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Produkt dodany do ulubionych