Olejek neroli - właściwości
Ma bardzo bogaty skład chemiczny, który - jak pokazują badania - wykazuje skuteczne działanie przeciwdrobnoustrojowe, likwiduje kilka powszechnie spotykanych szczepów bakterii i grzybów. Bez obaw może być stosowany także w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych (w formie inhalacji).
Olejek działa niezwykle pozytywnie na skórę - stymuluje rozwój naskórka. Chociaż polecany jest do cery suchej, wrażliwej i zmęczonej, tak naprawdę przyniesie korzyści dla każdego typu. Zmatuje, odżywi i zregeneruje, przy zachowaniu maksymalnej delikatności.
Neroli stosowany w aromaterapii oznacza wspaniały zapach, to na pewno. A co poza tym? Jak pokazały najnowsze badania olejek neroli ma ogromny wpływ na sferę psychiczną. Wykazuje działanie uspokajające, przeciwlękowe i przeciwdepresyjne. Co ważne, łagodzi objawy związane z menopauzą i poprawia jakość życia kobiet w tym okresie. Regularny (umiejętnie wykonany) masaż z dodatkiem olejku neroli pomaga pozbyć się cellulitu i może zmniejszyć widoczność rozstępów (a także zapobiec nowym zmianom). Olejek neroli sprawdzi się także jako naturalny odświeżacz powietrza w domu - świetnie niweluje nieprzyjemne zapachy.
Pochodzenie surowca: Pomarańcza gorzka pochodzi z południowo-wschodniej Azji i tam jest uprawiana w największej ilości.
INCI: Citrus Aurantium Flower Oil
Działanie: uspokajające, przeciwlękowe, przeciwrozstępowe
Zapach: kwiatowy, cytrusowy, słodki, egzotyczny
Kolor: jasnożółty do złotego
Nuta: serca
Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze
Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: geranium, may chang, paczuli, ylang ylang
@CUSTOMER_NAME@
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@