Olej Emu - właściwości, zastosowanie, skutki uboczne

Olej Emu to wyjątkowy produkt. Jego właściwości jako pierwsi odkryli Aborygeni. Legendy mówią, że przez stulecia Aborygeni używali sebum emu w wielu sytuacjach. Dla nich była to substancja uniwersalna, która doskonale sprawdzała się w przypadku świeżych ran, oparzeń, ukąszeń, bóli stawów, a nawet chorób skóry. Współcześnie natomiast olej emu jest nie tylko dodatkiem do kosmetyków - sam w sobie jest wyjątkowym środkiem pielęgnacyjnym.

Z czego wytwarza się olej emu?

Nie będzie szczególną tajemnicą, że olej emu pozyskiwany jest własnie z emu. Zanim jednak podniosą się pełne oburzenia głosy, warto wiedzieć, że np. w Australii emu są hodowane na podobną skalę jak w Polsce kury. Innymi słowy, olej z emu jest produktem ubocznym hodowli, który znalazł zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i jako środek leczniczy. Sam olej jest pozyskiwany z fałd tłuszczu pod skórą ptaka. Po zebraniu jest oczyszczany i filtrowany, dlatego do obiegu trafia już jego postać gotowa do użycia.

Co znajduje się w oleju z emu?

Olej z emu jest wyjątkowym produktem, który zostanie doceniony przez wszystkie osoby borykające się z problemami z cerą. Czemu jednak zawdzięcza swoje skuteczne działanie?

Przede wszystkim bardzo dużemu stężeniu nienasyconych kwasów tłuszczowych. Stanowią one niemal 70% składu oleju. Spośród nich największa jest zawartość kwasu linolenowego, który wnika w głąb skóry, a także przywraca jej równowagę wodno-lipidową. Zapewnia przy tym prawidłowe nawilżenie, wzmacnia włosy i zapobiega ich wysuszaniu. W oleju emu stosunkowo duża jest również zawartość kwasu oleinowego wygładzającego i nawilżającego skórę. Dodatkowo zmiękcza on naskórek, przyspiesza regenerację i odbudowuje płaszcz lipidowy.

Olej emu to także duża zawartość witaminy E znanej jako witamina młodości. Jest to silny antyoksydant neutralizujący szkodliwe działanie wolnych rodników i powstrzymujący procesy starzenia się skóry. Witamina E zapobiega też powstawanie plam starczych.

Spośród witamin obecnych w oleju emu warto wspomnieć o witaminie A, dzięki której zostaje zwiększona produkcja nowych komórek. Witamina ta złuszcza stary naskórek i reguluje wydzielanie sebum.

Do czego możesz użyć oleju emu?

Olej emu zastosowań ma bardzo wiele, a co równie istotne - może być stosowany jako środek pielęgnujący do skóry i włosów oraz jako środek leczniczy na wiele schorzeń nie tylko dermatologicznych. Dlaczego warto zainteresować się tym produktem?

Wspomaga urodę i zachowuje młodość

Olej emu dzięki zawartości kwasów tłuszczowych i witamin jest bardzo dobrym środkiem pielęgnującym. Nawilża skórę i chroni ją przed przesuszeniem, co ma bezpośredni wpływ na powstrzymywanie procesów  starzenia się. Nie tylko dlatego, że sucha skóra starzeje się szybciej, ale też z powodu szkodliwego działania wolnych rodników, któremu przeciwdziała olej. W zakresie zachowania młodości na dłużej olej z emu radzi sobie bardzo dobrze również dzięki powstrzymywaniu powstawania starczych plam i spłycaniu zmarszczek.

Nie tylko skóra może odczuć pozytywne działanie oleju z emu. Stosowany na włosy znacząco poprawia ich stan. Nawilża je, wzmacnia i chroni przed rozdwajaniem się końcówek. Olej przywraca włosom naturalny połysk. Aby jednak kuracja odniosła pożądany skutek, należy trzymać olej minimum pół godziny na włosach i powtarzać zabieg dwa razy w tygodniu.

Na rany stare i nowe

Już Aborygeni stosowali olej emu na skaleczenia. Tłuszcz ten przyspieszał ich gojenie się i zapobiegał zakażeniom, co było szczególnie istotne dla pierwotnego ludu Australii. Współcześnie powszechnie znana jest właściwość oleju do łagodzenia bólu i stanu zapalnego powstałego w wyniku skaleczeń czy zadrapań. Dodatkowo łagodzi pieczenie i przyspiesza sam proces gojenia się ran.

Równie skuteczny jest olej emu na oparzenia wszystkich typów, czyli słoneczne, a także oparzenia pierwszego i drugiego stopnia. Nie tylko działa przeciwzapalnie, ale też działa przeciwbólowo, zmniejsza blizny i znacznie ogranicza powstawanie blizn po oparzeniach.

Nie tylko na blizny po oparzeniach olej z emu jest skutecznym remedium. Bardzo dobrze radzi sobie z rozstępami i bliznami rożnego pochodzenia, zmniejszając ich widoczność i spłycając je.

Remedium na problemy dermatologiczne

Schorzenia dermatologiczne są szczególnie uciążliwe. Olej emu wykazuje działanie terapeutycznego balsamu, nawilżając skórę. Dzięki temu zmniejsza swędzenie, pękanie, łuszczenie się naskórka, czyli dolegliwości często towarzyszące chorobom skory.

Dla sportowców i ludzi starszych

Sportowcy cenią sobie olej emu, ponieważ wiele razy okazuje się wyjątkowa pomocą w kontuzjach związanych z aktywnością  fizyczną. Skręcenia, zerwania mięśni, uszkodzone więzadła - to częste sytuacje dla zwolenników aktywnego spędzania czasu. Olej emu przyspiesza leczenie tych rodzajów obrażeń nawet o 50%, dlatego wiele profesjonalnych drużyn sportowych ma go na stałe w swoich apteczkach.

Osoby starsze z nieco innych powodów powinny sięgać po olej emu. Sztywność stawów, ich stan zapalny i obrzęk stawów - to dolegliwości, z którymi boryka się wiele starszych osób. Olej emu zadziała jak środek przeciwbólowy, jednak nie posiada charakterystycznych dla nich skutków ubocznych.

Powyższe zastosowania jednoznacznie pokazują, że olej emu może stać się cennym sojusznikiem. Co bardzo ważne, nie posiada on skutków ubocznych, dzięki czemu może być stosowany przez każdego.

Komentarze (1)

    • Krzysztof 35
    • 2020-06-15 12:20:01
    Mam atopowe zapalenie skóry na głowie i całym ciele, używałem masę różnych kosmetyków (drogich i tanich) i nic znalazłem gdzies wzmiankę ze bardzo pomaga na te schorzenie, zarówno skóry głowy i reszty ciała ...kupilem 100% Pure Emu Oil prosto z Australii i musze powiedzieć że za cenę 30£ nigdy nie byłem tak zadowolony z głowy strupki zeszły prawie całkowicie na ciele ktore smaruje po kąpieli też znaczna różnica jeżeli cierpi ktoś na ta chorobę serdecznie polecam. Naprawdę. Pozdrawiam

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...