Odchudzanie i dieta  Jest 87 produktów.

Skuteczne suplementy diety na odchudzanie

Suplementy diety wspomagające odchudzanie cieszą się największą popularnością wśród wszystkich suplementów. Najczęściej stosowane są przed okresem letnim, aby wspomóc odchudzanie i cieszyć się zgrabną sylwetką w słoneczne dni. Najlepsze efekty osiąga się poprzez stosowanie bezpiecznych dla zdrowia suplementów diety oraz uprawianie aktywności fizycznej. Niezbędna jest także prawidłowa dieta, czyli zdrowe i racjonalne żywienie. Należy pamiętać, że samo stosowanie suplementów diety nie spowoduje znacznej utraty wagi ciała i nie ukształtuje pięknej sylwetki. Ich głównym zadaniem jest uzupełnienie brakujących składników mineralnych i witamin w naszych organizmach. Stosowanie ich wraz z dietą niskokaloryczną jest zatem bezpieczna i dla zdrowia. Dzięki nim nie doprowadzimy do złej kondycji włosów, skóry oraz paznokci. Gotowe suplementy diety wzmacniają zatem organizm dostarczając mu niezbędnych składników odżywczych. W zależności od składu suplementu diety pozwalają one spalić tkankę tłuszczową lub usprawniają pracę jelit, gdzie gromadzą się niestrawione resztki pokarmów i zalegają na ściankach tworząc złogi.

Co powinny zawierać bezpieczne suplementy diety wspomagające odchudzanie?

W zależności od składu suplementu diety, każdy z nich będzie miał inne działanie. Wiele badań i obserwacji dowodzi, że niektóre naturalnie występujące składniki wpływają na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej nie powodując żadnych niepożądanych efektów szkodliwych dla zdrowia. Oto kilka przykładów skutecznych składników:

  • Piperyna - naturalnie występuje w czarnym pieprzu. Wspomaga ona wydzielanie soków trawiennych, a tym samym przyspiesza przemianę materii w organizmie. Piperyna wpływa także na pracę jelit usprawniając wypróżnianie. Kolejną jej zaletą jest korzystny wpływ na mięśnie pobudzając je do pracy przez dłuższy czas.
  • Afrykańskie mango - wyciąg z pestek owocu ma właściwości odchudzające. Znajdujące się w nim polifenole zapobiegają odkładaniu się tłuszczu, przez co organizm spala tkankę tłuszczową. Dodatkowo pozwala usunąć z organizmu szkodliwe toksyny, zawiera błonnik witalny oraz zawiera dużą ilość witaminy C.
  • Ocet jabłkowy - przyspiesza spalanie tłuszczów poprzez rozbijanie ich na mniejsze cząstki, które będą łatwiej usuwane z organizmu. Dodatkowo zwiększa przemianę materii poprzez większe wydzielanie soków trawiennych
  • Zielona kawa - naturalna, niepalona kawa ma więcej dobroczynnych składników. Pomaga w szybszej przemianie materii, jej systematyczne spożywanie kontroluję wagę ciała, a także zmniejsza łaknienie, dzięki czemu nie jemy tak dużo.