Olejek amyris - właściwości
Olejek amyrisowy zawiera związek o nazwie elemol (ok. 9% składu), który wykazuje silne właściwości repelencyjne. Badania potwierdziły, że odstrasza kleszcze i inne insekty. Jest to świetna, naturalna alternatywa dla gotowych produktów.
W skład olejku wchodzi też walerianol (nawet 21%, a to największe stężenie zaraz po olejku walerianowym), który znany jest swoich właściwości uspokajających. Rozluźnia, niweluje stres i wprowadza dobrą atmosferę. Polecany w aromaterapii, szczególnie dla osób, które zmagają się z chronicznym napięciem nerwowym i niepokojem. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by olejku używać w dyfuzorze, tradycyjnym kominku aromaterapeutycznym lub podczas inhalacji.
Olejek amyrisowy jest powszechnie stosowany przy produkcji perfum, leków, kosmetyków i środków do codziennej higieny. Z łatwością można wykorzystać ten fakt wzbogacając domowe produkty o kilka kropel ekstraktu - w odpowiednim stężeniu może wykazywać delikatne działanie antyseptyczne, tonizujące, ściągające i pielęgnujące skórę. A wszystko w jednej, niepozornej buteleczce.
Pochodzenie surowca: Drzewo amyrisowe wywodzi się z basenu Morza Karaibskiego.
INCI: Amyris Balsamifera Bark Oil
Działanie: uspokajające, przeciwskurczowe, odstraszające owady
Zapach: drzewny, ziemisty ,słodki, przypominający drzewo sandałowe z nutą wanilii
Kolor: jasnożółty do bursztynowego
Nuta: bazy
Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze
Przeciwwskazania: Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: bergomota, eukaliptus cytrynowy, manuka
@CUSTOMER_NAME@
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@