Olejek cedr - właściwości
Wykazuje właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne, oczyszcza rany, zmniejsza ból i obrzęki w obrębie narządów ruchu. Może być stosowany punktowo w zwalczaniu drobnych niedoskonałości (blizny, wypryski), ale wykazuje też efekt terapeutyczny w przypadku dermatoz obejmujących większe obszary ciała (egzemy i wysypki). Zapewnia czystą, zdrowo wyglądającą skórę, wspomaga wzrost włosów i promuje zdrowy skalp.
Olejek cedrowy jest naturalnym, bezpiecznym i ekologicznym repelentem. Chociaż nie działa na komary, odstrasza inne uciążliwe insekty - kleszcze, mrówki i pchły. Ekstrakt pomoże też pozbyć się moli, wystarczy umieścić w szafie kilka kropel olejku. Dodatkową zaletą będą pięknie pachnące ubrania.
Cedr ma ciepły, drzewny, słodki zapach z delikatną, orzechową nutą. Wykazuje korzystny wpływ na stan emocjonalny, uspokaja, redukuje stany lękowe, poprawia jakość snu i wydłuża czas nocnego wypoczynku. Aby w pełni wykorzystać potencjał olejku, nie trzeba wiele. W kąpieli, podczas masażu czy w dyfuzorze? Możliwości jest wiele, a każda z nich jest dobra.
Pochodzenie surowca: Cedr wywodzi się z górzystych terenów Azji Środkowej. Aktualnie chętnie sadzony na całym świecie ze względu na walory estetyczne.
INCI: Cedrus Atlantica Wood Oil
Działanie: relaksujące, tonizujące, wyciszające
Zapach: drzewny, słodki, ciężki, ostry, przypomina naftalinę
Kolor: żółtawy do bursztynowego
Nuta: bazy
Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, do inhalacji, w dyfuzorze
Przeciwwskazania: Jeden z najbezpieczniejszych olejków. Nie powinien być jednak stosowany przez kobiety w ciąży i dzieci do 6 roku życia.
Pasuje do niego olejek: cynamon z kory, cyprys, drzewo sandałowe, palo santo
@CUSTOMER_NAME@
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@