Olejek bergamota - właściwości
Olejek eteryczny bergamotowy wykorzystywany jest w medycynie ze względu na swoje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, przeciwbólowe, wykrztuśne i moczopędne. Inhalacje z dodatkiem tego olejku skutecznie pomagają w leczeniu infekcji płuc i górnych dróg oddechowych. Ze względu na wysoką zawartość antyseptycznego związku, linalolu, osobom cierpiącym na łojotok, trądzik i inne problemy skórne poleca się olejek bergamotowy na twarz. Ponadto, olej z bergamoty stosowany w formie płukanki pomaga zwalczać infekcje gardła i nieświeży oddech.
Wspaniale działa na układ pokarmowy, pobudzając trawienie i wspomagając pracę żołądka. Olej bergamotowy jest bezpiecznym i naturalnym olejkiem eterycznym, który świetnie wspomaga zdrowie i wprawia w dobre samopoczucie. Należy jednak pamiętać, że olejek z bergamoty stosowany na skórę powoduje jej nadwrażliwość na poparzenia słoneczne. Z tego powodu podczas korzystania z tego produktu unikajmy intensywnej ekspozycji na słońce.
Olejek bergamotowy ma ogromny wachlarz zastosowań w medycynie i pomaga walczyć z nadmiernym poceniem się, hemoroidami, opryszczką oraz infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi. Jest także powszechnie stosowany w kosmetyce, gdyż działa wspaniale na skórę i włosy, a jego regularne stosowanie zapewni im witalność i naturalny blask. Zalecany jest do pielęgnacji skóry trądzikowej, gdyż delikatnie oczyszcza stany zapalne i zapobiega rozprzestrzenianiu się wyprysków. Należy stosować niewielkie ilości olejku z bergamoty, poprzez dodanie kilku kropli do oleju nośnikowego lub kremu. Można także dodać nieco olejku do szamponu, co pomoże w walce z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów i nada im pięknego zapachu. Należy stosować olejek bergamotowy zewnętrznie, gdyż nie nadaje się on do spożycia. Z jego dodatkiem można wykonywać masaże, inhalacje, kompresy i kąpiele - jednak nigdy przed bezpośrednim wystawieniem skóry na słońce!
Pochodzenie surowca: Bergamota to roślina wywodząca się z Włoch, skąd zawdzięcza swoją nazwę od miasta Bergamo. Uprawiana również w Kostaryce, Maroko oraz Wybrzeżu Kości Słoniowej.
INCI: Citrus Aurantium Bergamia Fruit Oil
Działanie: antyseptyczne, orzeźwiające, poprawiające nastrój, relaksujące
Zapach: cytrusowy, w tle gorzki i kwiatowy, zapach herbaty earl grey
Kolor: jasnozielony lub ciemnozielony
Nuta: głowy
Zalecana aplikacja: do masażu, do inhalacji, do kąpieli, w dyfuzorze
Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: amyris, lawenda, limonka, paczuli
@CUSTOMER_NAME@
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@