Olejek anyż - właściwości
Olejek wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwwirusowe. Stanowi wsparcie w czasie infekcji - zmniejsza przekrwienie błon śluzowych, ułatwia odkrztuszanie i oczyszcza powietrze, co znacznie poprawia komfort oddychania. W czasie inhalacji niweluje nieprzyjemne objawy choroby, jak ból głowy i zatok, łagodzi nudności i poczucie "rozbicia", które często towarzyszy infekcjom.
Stosowany podczas masażu rozgrzewa skórę i poprawia krążenie, łagodzi bóle mięśni i stawów, wynikające z przeciążenia lub choroby. Może być stosowany miejscowo w czasie menstruacji - zmniejszy ból brzucha i skurcze, poprawi też nastrój i ogólne samopoczucie. Ekstrakt stanowi doskonały dodatek do relaksacyjnej kąpieli po ciężkim dniu, odświeży umysł i przywróci elastyczność skóry.
Ma słodki, bogaty, korzenny aromat, który przypomina zapach czarnej lukrecji z delikatną, balsamiczną nutą. Łagodzi napięcie i nerwy, poprawia nastrój i samopoczucie. Warto zwrócić uwagę na proporcje - olejek stosowany w małych dawkach stymuluje i pobudza, większa ilość może powodować senność. Anyż ma bardzo intensywny zapach, ale harmonijnie łączy się z innymi olejkami eterycznymi, wzmacniając ich walory terapeutyczne i zapachowe.
Pochodzenie surowca: Biedrzeniec anyż pochodzi ze wschodniego brzegu Morza Śródziemnego. Jego przodek, czyli biedrzeniec kretycki był uprawiany na wyżynach Iranu.
INCI: Pimpinella Anisum Seed Oil
Działanie: dezodoryzujące, wykrztuśne, wspomaga pracę jelit
Zapach: słodki, lukrecjowy
Kolor: bezbarwny
Nuta: serca
Zalecana aplikacja: do masażu, do kąpieli, w dyfuzorze, do inhalacji
Przeciwwskazania: Może podrażniać skórę wrażliwą. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test miejscowy. Nie stosować w przypadku jakichkolwiek ran lub podrażnień. Nieodpowiedni dla dzieci, kobiet w ciąży i w trakcie karmienia piersią.
Pasuje do niego olejek: imbir, pieprz czarny, sosna, tymianek
@CUSTOMER_NAME@
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@