Jak znaleźć idealny krem pod oczy?

Oczy bardzo często nazywane są zwierciadłem duszy. Jednak w codziennym zamieszaniu i natłoku obowiązków niejednokrotnie zapomina się o dbaniu o nie. Są przemęczone, czasami wysuszone. Podobnie dzieje się ze skórą wokół nich. W tych miejscach jest niesamowicie delikatna, dlatego bardzo szybko widać na niej nawet najdrobniejsze oznaki zmęczenia. Wokół oczu naskórek jest bardzo cienki, dlatego też łatwo tworzą się tam zmarszczki zarówno mimiczne, jak i te powstające z wiekiem. Dlatego warto dowiedzieć się, jak dbać o skórę pod oczami, by spojrzenie zawsze wyglądało świeżo.

Dlaczego skóra w okolicach oczu jest tak wrażliwa?

Podstawową przyczyną jest oczywiście grubość naskórka pod oczami. Już przy samym nawet dotyku czuć, że jest bardzo cienki i podatny na podrażnieniaWłókna kolagenu są tam słabe. Podobnie z cząsteczkami elastyny. Z tego powodu skóra wokół oczu niesamowicie łatwo traci jędrność i sprężystość. Skutkiem tego jest fakt, iż wszelkie czynniki zewnętrzne, np. promieniowanie UV, są dla niej niebezpieczne i szkodliwe. Łatwo się także odwadnia, dlatego tak ważne jest regularne nawilżanie. 

Niejednokrotnie zdarza się sytuacja, kiedy rano pod oczami widoczne są nieestetyczne cienie lub tzw. worki. Chyba każdy zna ten widok i doświadczył go na sobie. Już samo niewyspanie wystarczy, aby skóra wokół oczu zareagowała negatywnie. Nieustabilizowany tryb życia to kolejny powód jej złej kondycji i niekorzystnego wyglądu.

Jak wybrać idealny dla siebie krem pod oczy?

Trzeba przyznać, że tego rodzaju kosmetyk to jedyny ratunek dla skóry w tym miejscu. Krem, który stosuje się na całą twarz nigdy nie da naskórkowi wokół oczu wszystkiego tego, czego ten rejon potrzebuje. Wszystko oczywiście zależy od rodzaju cery, jednak zaleca się, by pod oczy stosować produkt przeznaczony specjalne w tym celu. 

Dobór odpowiedniego kremu na strefę pod oczami wcale nie jest łatwym zadaniem. Oczywiście podstawowym wyznacznikiem jest wspomniany wyżej typ skóry. Dlatego pierwszym krokiem jest określenie tego. Jeśli już będzie wiadomo, czy cera jest sucha, normalna, a może tłusta lub mieszana, wtedy z powodzeniem można przystąpić do dalszego działania.

Drugą kwestią jest dokładne przyjrzenie się okolicom swoich oczu i określenie ilości zmarszczek mimicznych oraz tych spowodowanych wiekiem. Trzeba wiedzieć, że mimika nieodłącznie związana jest z genami. Można przypuszczać, że jeśli rodzice posiadają więcej lub mniej tego typu zmarszczek, podobnie będzie działo się u dzieci. Dlatego jeśli istnieje skłonność, że bruzdy mimiczne mogą pojawiać się już w młodości, należy z pewnością zaopatrzyć się w krem, który ma odpowiednio silne działanie.

Oczywiście kryterium, którego nie da się pominąć, jest wiek. Wymieniony został na końcu, jednak jest niemniej ważny. Dwudziesto lub trzydziestolatka będzie potrzebowała w kremie pod oczy innych składników, niż kobieta dojrzała, która przekroczyła już np. pięćdziesiąty lub sześćdziesiąty rok życia. Na to więc także należy zwrócić uwagę.

Co powinien robić dobry krem pod oczy?

Ze względu na cienkość i delikatność skóry w okolicach oczu, porządny krem powinien przede wszystkim nawilżać i wygładzaćEfekt odżywienia i rozświetlenia także jest bardzo pożądany. Krem musi pobudzać skórę do produkcji kolagenu, by ta nie była tak podatna na marszczenie się i np. puchnięcie.

Sposób nakładania kremu - nie jest obojętny dla efektu!

Przez to, że naskórek wokół oczu rządzi się swoimi prawami, nakładanie kremu również wygląda nieco inaczej, niż w przypadku reszty twarzy. Oczywiście zanim nałoży się produkt, skóra musi być dokładnie oczyszczona z makijażu i innych zanieczyszczeń. Dopiero wtedy można przejść do aplikacji kremu. Należy nakładać go punktowo, tylko w miejscach, gdzie znajdują się oczodoły. Gdy kosmetyk już się tam znajdzie, trzeba bardzo delikatnie wklepywać go, aż poczuje się, że wsiąknął w skórę. Co ważne, kremu pod oczy nigdy nie można wsmarowywać. Pocierana skóra w tych miejscach będzie naciągnięta, przez co jeszcze łatwiej będzie o zmarszczki i bruzdy. 

Ranking składników w kremach pod oczy.

  • Aloes. To element, który przede wszystkim świetnie poradzi sobie z efektem zmęczonych oczu, pod którymi notorycznie pojawiają się worki i zasinienia. Doskonale nawilży i zniweluje ewentualne podrażnienia. 
  • Bławatek. Również bardzo dobrze posłuży tym, którzy chcą swoją skórę pod oczami rozjaśnić i rozświetlić. Ten składnik nie pozwoli się jej także odwodnić. Co więcej, zmiękczy ją, gdy będzie zbyt wysuszona. 
  • Witamina E. To ratunek na zmarszczki wokół oczu. Witamina ta przede wszystkim uelastycznia naskórek i napędza produkcję kolagenu. 
  • Świetlik. Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się u osób mających bardzo wrażliwą, np. skłonną do alergii oraz podrażnień skórę. Jest stosowany również w lekarstwach do oczu, dlatego jest w pełni bezpieczny i pomocny również dla okolic pod nimi. 

Kiedy zacząć używać kremu pod oczy?

Wszystko zależy tak naprawdę od kondycji skóry w tych miejscach. Jednak ze względu na to, że zmarszczki wokół oczu zaczynają się tworzyć już nawet po dwudziestym roku życia, ten moment będzie najlepszy, by zaopatrzyć się w tego rodzaju kosmetyk i rozpocząć jego regularne używanie. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...