Peeling do twarzy - jaki będzie dla Ciebie najlepszy?

Peeling to jeden z tych zabiegów kosmetycznych, które można przeprowadzić zarówno w gabinecie specjalisty, jak również w domowym zaciszu. Przeprowadzany w sposób odpowiedni jest w stanie wpłynąć na poprawę wyglądu oraz elastyczności skóry twarzy. Warto jednak mieć na względzie, iż nie każda metoda złuszczania naskórka będzie odpowiednia dla każdego. W jaki sposób wybrać rodzaj peelingu dla potrzeb własnej skóry? Czy stosowanie peelingu jest wskazane dla cery trądzikowej? Poznaj odpowiedzi na te pytania!

Peeling do twarzy - co daje?

Głównym zadaniem peelingu jest usuwanie obumarłego naskórka. Zabieg ten można przeprowadzić zarówno na twarzy, jak również na całym ciele. Prawidłowo przeprowadzony peeling skutecznie udrażnia ujścia gruczołów łojowych, a co za tym idzie - niweluje ryzyko powstawania zaskórników. To co daje peeling do twarzy to również pobudzenie skóry, czego efektem jest jej zdrowy i promienny wygląd. 

Efektem regularnie stosowanych peelingów jest przyspieszenie procesu złuszczania naskórka. To właśnie dzięki temu poprawia się wygląd i stan cery. Odpowiednio dobrany peeling do twarzy do codziennego stosowania gwarantuje także likwidowanie drobnych zmarszczek, przebarwień oraz innych symptomów, świadczących o postępującym procesie starzenia się skóry.

Zalety stosowania peelingu do twarzy

Podsumowując, używanie odpowiednio dobranego peelingu do twarzy może przynieść następujące rezultaty:

  • regeneracja wierzchniej warstwy skóry,
  • wygładzenie i odżywienie skóry,
  • przywrócenie cerze blasku,
  • niwelowanie zmarszczek i pierwszych oznak starzenia,
  • poprawa krążenia skóry twarzy.

Jakie są rodzaje peelingów do twarzy?

Z uwagi na wzmożone zainteresowanie tego rodzaju zabiegiem, w sklepach można spotkać się z różnego rodzaju peelingami do twarzy. Dzięki temu wybór kosmetyku pod indywidualne preferencje jest znacznie łatwiejszy. Do najpopularniejszych wariantów należą peelingi:

  • Mechaniczne - w tej metodzie martwy naskórek jest usuwany przy użyciu drobinek znajdujących się w peelingu.
  • Chemiczne - wykonywane przy użyciu kwasów np. glikolowego, migdałowego, TCA.
  • Mieszane - dobierane indywidualnie, w przypadku specyficznych wymagań skóry.

Najpopularniejszy rodzaj peelingu do twarzy na wągry dla cer tłustych i mieszanych to ten w formie mechanicznej. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskują również preparaty enzymatyczne. Produkt tego typu uchodzi bowiem za najlepszy peeling do twarzy na przebarwienia dla cery wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Warto też zaznaczyć, iż nie każdą metodę usuwania martwego naskórka mogą stosować kobiety w ciąży. Peeling do twarzy w typie chemicznym nie jest odpowiednim rozwiązaniem dla kobiet ciężarnych. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by podczas trwania ciąży stosować metodę enzymatyczną lub mechaniczną.

Peeling enzymatyczny czy mechaniczny - który wybrać?

Peeling enzymatyczny jest produktem, z którego może korzystać dosłownie każdy. Delikatne działanie preparatów tego typu sprawdza się znakomicie zarówno u cer suchych, wrażliwych, jak również naczynkowych. Tego rodzaju produkt będzie również najlepszym peelingiem do twarzy trądzikowej oraz dla osób borykającymi się ze stanami zapalnymi. Peeling enzymatyczny jest uniwersalnym kosmetykiem, który doskonale oddziałuje również na skóry tłuste i mieszane. Zawarte w kosmetykach tego typu enzymy owocowe są skuteczne w kontekście usuwania martwego naskórka oraz wyrównywania kolorytu skóry. 

Z kolei stosowanie peelingów mechanicznych nie jest polecane osobom o cerze wrażliwej, trądzikowej i skłonnej do zmian skórnych. Mechaniczny peeling do twarzy na zaskórniki poleca się posiadaczom skóry normalnej lub mieszanej, nie posiadających tendencji do wyprysków. Ta forma peelingu jest bowiem nieco bardziej inwazyjną, a co za tym idzie może podrażnić skórę. Z tego powodu, kosmetyków tego typu powinny unikać osoby z cerą skłonną do często pojawiających się zmian ropnych i zapalnych.

Zrób własny peeling do twarzy!

Choć w sklepach można natknąć się na wiele propozycji gotowych produktów tego typu, własnoręcznie zrobiony peeling do twarzy dla mężczyzn i kobiet to źródło nie lada satysfakcji. Dodatkowym atutem samodzielnego przygotowania preparatu jest pewność co do jego składu. Na co więc warto zwracać uwagę podczas tworzenia domowej roboty peelingu mechanicznego?

1. Drobinki złuszczające

Trudno wyobrazić sobie peeling mechaniczny bez złuszczających drobinek. Nie bez przyczyny jednym z najpopularniejszych specyfików tego typu jest peeling do twarzy z kawy, którego uniwersalny charakter sprawdza się znakomicie. Domowy peeling może jednak zostać stworzony przy użyciu innych drobinek. W tej roli sprawdzi się świetnie również mielony kardamon, zmielone płatki owsiane czy też otręby. Można także zastosować zieloną, białą lub różową glinkę, w zależności od rodzaju skóry.

2. Baza nawilżająca

Nawilżanie naskórka jest bardzo istotne po to, aby zminimalizować podrażnienia wywołane przez drobinki. W tym celu najlepiej skorzystać z naturalnego oleju roślinnego np. oliwy z oliwek, kokosowego, migdałowego lub sezamowego. Można również sięgnąć po klasyczny miód, który równie dobrze uzupełni domowej roboty peeling.

3. Pobudzenie krążenia

Do gotowej mieszanki wystarczy dolać kilka kropel olejku cynamonowego, eukaliptusowego lub lawendowego albo też bogate w pobudzającą kofeinę fusy kawowe. Delikatne rozgrzanie skóry spowoduje, iż peeling pobudzi ją do pracy. Ten aspekt ma znaczenie dla pięknego wyglądu cery w przyszłości.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...