Jak odpowiednio oczyszczać twarz? Dowiedz się, to nie takie trudne!

Czysta i wypielęgnowana twarz wieczorem to to, o czym marzy każda kobieta po całodziennym noszeniu makijażu. Oczywiście kosmetyki kolorowe podkreślają urodę i dodają uroku buzi, jednak niestety równocześnie obciążają skórę. I nawet te z pań, które świetnie czują się w makijażu i bardzo lubią go nosić, doceniają moment, gdy można go zmyć. Demakijaż powinien być wykonywany z taką samą, a nawet większą starannością niż sam makijaż.

W skład wieczornej pielęgnacji zazwyczaj wchodzi kilka kroków. Jednym z nich jest oczyszczanie

Czym jest oczyszczanie twarzy?

Prawdopodobnie jest to najważniejszy krok w wieczornej rutynie. Sam demakijaż niestety nie wystarczy. To oczywiste, że po całym dniu pełnym wyzwań każdy marzy tylko o tym, by po prostu pozbyć się pozostałej jeszcze warstwy makijażu i móc w spokoju odpocząć. Jednak naprawdę warto jest poświęcić kilka dodatkowych minut na dogłębniejsze oczyszczenie cery. Z pewnością odwdzięczy się za to promiennym i świeżym wyglądem!

Oczyszczaniem twarzy można nazwać te procesy, które dzieją się bezpośrednio po demakijażu. Polegają na jeszcze dokładniejszym domyciu ewentualnych resztek kosmetyków kolorowych oraz wszystkich inny zanieczyszczeń - potu, sebum, brudu przyniesionego z zewnątrz i bakterii. Używa się do tego kilku rodzajów produktów oczyszczających, ich ilość zależy zarówno od upodobań, jak i od wymagań konkretnego rodzaju cery.

Dlaczego oczyszczanie jest tak istotne i nie powinno się go pomijać?

Skóra jest właściwie cały czas narażona na różnego rodzaju niebezpieczeństwa, które mają bezpośredni wpływ na jej kondycję i wygląd. Chodzi głównie oczywiście o czynniki zewnętrzne, takie jak spaliny, czy kurz. Jednak sam organizm ludzki także nie pomaga w utrzymaniu cery w idealnym stanie. Skóra wydziela zarówno sebum, jak i pot, które same w sobie działają negatywnie, a zmieszane dodatkowo z zanieczyszczeniami i makijażem, czynią jeszcze większe szkody. Oczyszczanie twarzy pozwala więc pozbyć się wszystkich tych warstw i pozostawić skórę czystą. W momencie, gdy krok ten będzie pomijany, cera zacznie reagować w oczywisty sposób - pojawią się niedoskonałości - krostki, zaskórniki, mocno przesuszone miejsca na buzi. Dużo szybciej także będzie tworzył się martwy naskórek, który wygląda bardzo nieestetycznie, tym bardziej, gdy jest przykryty kosmetykami kolorowymi. 

Jednak twarz wymaga oczyszczenia nie tylko wieczorem. Dobrze byłoby wykonać tę czynność również rano. Oczywiście cera nie jest wtedy tak zanieczyszczona jak kilkanaście godzin później, ale w nocy ciało normalnie pracuje i wydziela sebum, czy też pot.

Jak prawidłowo wykonać oczyszczanie twarzy?

Oczywiście pierwszym i podstawowym krokiem jest dokładne zmycie makijażu. Najważniejsze, by skupić się na oczach. Kosmetyki pielęgnacyjne do oczyszczania zazwyczaj przeznaczone są do całości twarzy, natomiast oczy i usta lepiej jest potraktować płynem micelarnym, czy mleczkiem. Następnie tak samo trzeba postąpić z resztą buzi. Do ogólnego jej umycia dobrze sprawdzi się zarówno płynmleczko, lecz także np. olej, który świetnie poradzi sobie z bardzo trwałymi i trudnymi do usunięcia kosmetykami kolorowymi - intensywnymi z cieniami do powiek, czy żelowym eyelinerem. Do demakijażu najlepiej posłużą zwykłe płatki kosmetyczne. Należy je nasączyć ulubionym preparatem i masować skórę delikatnie, aż makijaż zniknie. 

Następnie można przystąpić do olejowaniaTłuszcze najlepiej rozpuszczają się właśnie w tłuszczach, więc to pozwoli pozbyć się brudu, sebum i potu, z którymi to nie zawsze radzi sobie płyn, czy mleczko. Wystarczy równomiernie rozprowadzić olej na całej buzi i palcami masować przez chwilę. Później namoczoną ściereczką lub zwilżonymi dłońmi należy usunąć olejek. Najlepiej, by woda była letnia.

Kolejnym etapem jest użycie żelu. On najlepiej sprawdzi się do tego, by ostatecznie oczyścić cerę i usunąć ewentualne pozostałości olejku. Z tym produktem należy postąpić tak samo jak innymi - masować nim buzię aż do osiągnięcia pożądanego efektu, po czym zmyć wodą.

Peeling to krok ważny, ale nie do stosowania codziennie. Usuwa martwy naskórek, zaskórniki i zwęża pory, jednak używany zbyt często zwyczajnie podrażnia delikatną skórę twarzy. Peelingowanie dwa lub trzy razy w tygodniu przyniesie najlepsze rezultaty. 

Jako ostatni w oczyszczaniu z pomocą przychodzi tonik. Ten produkt służy przywróceniu cerze odpowiedniego poziomu pH. Doskonale przygotowują ją także do przyjęcia i wchłonięcia składników aktywnych zawartych w kremie, czy serum.

Ranking kosmetyków do oczyszczania twarzy.

Żel. To zdecydowanie najpopularniejszy kosmetyk do oczyszczania. Dostępny jest w wielu wariantach dostosowanych do najróżniejszych rodzajów cery, dlatego każdy z pewnością znajdzie jakiś dla siebie. Służy do dogłębnego oczyszczania twarzy z resztek makijażu oraz oleju (jeśli ten krok jest wykonywany).

Pianka. Podobnie jak żel, sprawdzi się bardzo dobrze do każdego typu cery. Jednak jej atutem jest fakt, iż jest dużo delikatniejsza od swojego poprzednika, dlatego dla osób z wrażliwszą cerą może być przyjemniejsza. Doskonale oczyszcza i koi skórę.

Peeling. Służy oczywiście głównie usuwaniu zanieczyszczeń zagnieżdżonych w naskórku. Jego drugim zadaniem jest zdzieranie martwej już warstwy skóry, która wygląda nieestetycznie i utrudnia dostęp kosmetyków pielęgnacyjnych. Peeling powinno się dobrać do siebie w zależności od stopnia wrażliwości cery. Dla osób wytrzymałych w tej kwestii poleca się peelingi mechaniczne, natomiast u posiadaczy cery delikatnej dużo lepiej sprawdzi się peeling enzymatyczny.

Tonik. Wpływa zbawiennie na mocno oczyszczoną wcześniej skórę, ponieważ przywraca jej płaszcz ochronny i wyrównuje pH. Można go używać bez względu na typ skóry.

Olej. Żaden inny preparat nie poradzi sobie tak dobrze z sebum i brudem, jak właśnie olej. Dlatego nie powinno się pomijać etapu olejowania. Słabsze kosmetyki nie zawsze są w stanie ostatecznie usunąć wszystkie rodzaje zanieczyszczeń. 

Kosmetyki do oczyszczania w medpak.com.pl

Polecane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...