Nadciśnienie - jak mu zapobiec i jak je leczyć?

Nadciśnienie tętnicze może w pewnym momencie zacząć objawiać się na szereg różnych sposobów. Może to być kołatanie serca, nadpobudliwość, pojawiające się na twarzy zaczerwienienia, a także poranny ból głowy, który koncentruje się w jej tyle i przeszkadza nam w normalnym funkcjonowaniu. Ciśnienie krwi warto monitorować, tym bardziej, że ryzyko występowania nadciśnienia wzrasta wraz z wiekiem i jest jedną z najpowszechniejszych chorób układu sercowo- naczyniowego. Jeśli natomiast występuje u osób w młodym wieku- może świadczyć o innych, jeszcze nie zdiagnozowanych dolegliwościach. Okazuje się, że na nadciśnienie choruje już co 3 dorosła osoba w naszym kraju, co naprawdę świadczy o dużej częstotliwości występowania tego właśnie problemu.

Kiedy możemy mówić o nadciśnieniu i jak je leczyć?

Nadciśnienie, jak sama nazwa wskazuje pojawia się w momencie, kiedy ciśnienie krwi jest wyższe od tego, które określane jest za optymalne, a więc powyżej 140 mmHg ciśnienia skurczowego i powyżej 90 mmHg rozkurczowego. W momencie, kiedy już zostaje ono zdiagnozowane (a prawdopodobieństwo jego wystąpienia wzrasta z wiekiem), lekarz zaleca terapię, której regularne stosowanie pozwala wyrównać ciśnienie krwi w naczyniach, a co za tym idzie zniwelować też jego negatywne skutki. Groźne może być natomiast bagatelizowanie objawów, a także przyjmowanie zbyt małych dawek leków lub ich całkowite pomijanie. Warto też wiedzieć o tym, że na rynku dostępnych jest wiele preparatów o naturalnym charakterze, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie leczenia już zdiagnozowanego nadciśnienia. Ziołą i naturalne preparaty mogą też pomóc nam zanim jeszcze takie nadciśnienie się pojawi, a być może dzięki nim w ogóle nie będziemy mieć problemu ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi. Podejmowane działania profilaktyczne są bowiem bardzo ważne. 

Głóg - zachwyca w porze kwitnienia i cieszy oczy owocami, ale też ma niesamowity wpływ na nasze ciśnienie krwi

Głóg posiada niewątpliwe walory dekoracyjne, na co w szczególności zwracamy uwagę w momencie, kiedy pokrywa się kwiatostanem oraz wtedy, kiedy widzimy jego piękne, krwistoczerwone owoce. To także krzew o wyjątkowych walorach prozdrowotnych, to prawdziwa skarbnica dobroczynnych substancji i składników, gdzie znajdziemy fitosterole, garbniki, sporą dawkę witaminy C, sole mineralne oraz związki flawonoidowe, które najmocniej wpływają właśnie na strukturę naczyń krwionośnych. Pozwala to na zwiększony dopływ do serca krwi odpowiednio utlenionej. Zawarte w głogu procyjanidy dodatkowo powodują obniżanie się ciśnienia krwi, zwiększa się siła skurczów serca. Dzięki stosowaniu preparatów, które mają w swoim składzie głóg można w naturalny sposób wzmocnić swoje serce poprawiając jego wydajność. Ze względu na te właściwości, głóg jest składnikiem wielu preparatów, które mają za zadanie wspierać pracę serca i zapobiegać miażdżycy naczyń krwionośnych. Lepszy przepływ krwi wieńcowej, regulacja gospodarki lipidowej w organizmie, a także właściwości uspokajające czynią z głogu zioło o wielu zastosowaniach. Zdecydowanie najwięcej dobroczynnych substancji posiadają kwiaty głogu. Owoce również są wykorzystywane, chociaż zawierają w sobie mniejszą ilość składników aktywnych.

Ruta, czyli zioło na choroby układu krążenia

Kolejnym ziołem, które zasługuje na szczególną uwagę jest ruta. Uprawiana jako roślina ozdobna, również jest ceniona za swoje prozdrowotne właściwości. Przede wszystkim może stanowić doskonałe wsparcie terapii, które mają na celu poprawę krążenia obwodowego, walkę z nadciśnieniem czy też terapii, które mają na celu uszczelnienie i wzmocnienie naczyń krwionośnych. Tak naprawdę rutę można znaleźć w bardzo wielu preparatach, które stanowią naturalną terapię przeciwmiażdżycową. To także składnik suplementów, które wspomagają odpowiedni przepływ krwi w organizmie oraz wspierają prawidłową pracę serca. Jest to też roślina z ogromnym potencjałem, gdyż cały czas prowadzone są badania nad jej dobroczynnym wpływem na organizm ludzki.

Jemioła regulująca ciśnienie krwi w naczyniach

Tak naprawdę, głównym zastosowaniem jemioły jest wspieranie leczenia chorób związanych z nieprawidłowym krążeniem krwi, a także nadciśnieniem. Może ona być przyjmowana w postaci ekologicznej herbatki, albo tez w postaci konkretnego suplementu diety. Jemioła zawiera w sobie cenne lektyny, polisacharydy, aminokwasy, awonoidy, fitosterole oraz peptydy, które są ważne dla ludzkiego organizmu i mają na niego dobroczynny wpływ. Jednakże, przede wszystkim zioło to jest polecane osobom, które chcą zwiększyć częstotliwość skurczów serca i poprawić wydajność jego pracy. Jemioła obniża ciśnienie krwi, a także rozszerza naczynia krwionośne, działa moczopędnie, a dodatkowo uspokaja organizm. Preparaty z jemiołą, jakie znajdziemy na rynku, dedykowane są dla osób mających problemy z miażdżycą naczyń krwionośnych lub też z zaburzeniami rytmu serca. Jemioła może stanowić terapię profilaktyczną lub też wspierać leczenie chorób już zdiagnozowanych w całkowicie naturalny sposób. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...