Pozbądź się zaparć w naturalny sposób

Zaparcia są problemem, jaki może często występować w obrębie naszego układu pokarmowego, a charakteryzuje się tym, że treść jelitowa zostaje tam zatrzymana przez dłuższy czas. Szacuje się, że zdrowy, dorosły człowiek powinien wypróżniać się co najmniej 3 razy w ciągu tygodnia, a najlepiej każdego dnia. Jeśli statystyka ta jest mocno naruszona, za pewne można już mówić o problemie z zaparciami. Trzeba też przyznać, że problem ten jest wart naszej uwagi zarówno ze względów zdrowotnych jak i ze względu na nasze samopoczucie. Zaparciom często towarzyszą wzdęcia, nieprzyjemne odbijanie, uczucie pełności, ból brzucha, a w niektórych przypadkach nawet zawroty głowy, ból głowy oraz gorączka. Czujemy się więc ociężali i tracimy apetyt na jedzenie, a taka sytuacja może się przedłużać. Czy wobec tego można zapobiegać zaparciom i w jaki sposób? 

Zaparcia mogą być oznaką tego, że układ pokarmowy nie funkcjonuje prawidłowo

Oczywiście, zaparcia mogą się nam zdarzać od czasu do czasu, mogą też być krótkotrwałe, wówczas z łatwością przychodzi nam ich bagatelizowanie. Sytuacja jest poważniejsza w momencie, kiedy częstotliwość ich pojawiania się wzrasta i kiedy można je określać i klasyfikować już jako przewlekłe. Wówczas możemy już mówić o pewnej niewydolności układu pokarmowego, co wymaga diagnostyki i leczenia, ale też z pewnością oznacza konieczność całkowitej zmiany naszych nawyków żywieniowych. Wzdęcia mogą pojawiać się w konsekwencji niewłaściwego odżywiania się, ale też nieregularnego przyjmowania posiłków. Aby wyregulować pracę swojego układu pokarmowego warto sięgać po naturalne preparaty, które wspomogą procesy trawienne i sprawią, że poczujemy się lepiej.

Ziele serdecznika - jak działa serdecznik pospolity?

Ziele serdecznika ma trzy główne zastosowania: znajdziemy je w preparatach uspokajających, nasercowych oraz w suplementach diety wpierających pracę układu pokarmowego. To właśnie to trzecie zastosowanie serdecznika sprawia, że może on pozwolić nam w naturalny sposób pozbyć się zaparć. Warto zauważyć, że działa ona na mięśnie gładkie  układu pokarmowego odpowiednio je rozluźniając. Dlatego też w momencie, kiedy praca jelit jest mocno spowolniona, można pozwolić na jej przyspieszenie i wyregulowanie poprzez stosowanie ziela serdecznika. Zioło to jest również polecane do przyjmowania w momencie wystąpienia bólów brzucha, kiedy zjemy coś ciężkiego i odczuwamy syndrom leniwego trawienia, kiedy czujemy się pełni, albo wtedy, kiedy cierpimy na zaparcia. Można je stosować w formie terapii lub też od czasu do czasu, kiedy nagle pojawi się problem w obrębie naszego układu pokarmowego. 

Liście jeżyn w formie leczniczego naparu

Tym razem warto skupić się nie na samych owocach, a na liściach, które są prawdziwą skarbnicą tak wartościowych substancji jak kwasy organiczne, pektyny czy garbniki. Bardzo często poleca się także przygotowywanie specjalnego naparu, właśnie ze świeżych liści jeżyny, gdyż wpływa on pozytywnie na układ pokarmowy i może nas wspomóc przede wszystkim wtedy, kiedy cierpimy na zaparcia. Dodatkowo, napar z liści jeżyn sprawdzi się w przypadku problemów ze wzdęciami oraz wtedy, kiedy meczy nas powracająca zgaga. Prosty do przygotowania, stanowi naturalne remedium na zaparcia. 

Kwiat akacji na wsparcie procesów trawiennych

Szacuje się, że na naszej planecie można znaleźć aż 1300 różnych odmian akacji. To pospolite drzewo, z którego można pozyskać kwiaty, które wykorzystywane są jako surowiec zielarski. Warto wiedzieć, że tylko kwiaty akacji nadają się do spożycia i mają swoje lecznicze właściwości. Przede wszystkim są one polecane osobom, które chcą w naturalny sposób zapobiegać nawracającym zaparciom. Kwiaty akacji pobudzają organizm do produkowania większej ilości żółci, co w oczywisty sposób prowadzi do usprawnienia procesów trawiennych. Poleca się tej ich stosowanie w przypadku kamicy żółciowej.

Kłącze tataraku - stosowane od wieków na problemy z zaparciami 

Tatarak trafił do Europy z Azji wieki temu. Olejek, jaki można z niego pozyskać charakteryzuje się niesamowitym i bardzo intensywnym zapachem, który go wyróżnia i czyni niepowtarzalnym. Stąd też jego zastosowanie w kosmetologii, ale i w medycynie naturalnej. Przede wszystkim, kłącze tataraku jest polecane dla osób cierpiących na leniwe trawienie. Dzięki możliwości efektywnego regulowania pracy całego układu pokarmowego, jelita mogą pracować szybciej i sprawniej, a mięśnie gładkie są rozkurczone. Od wieku kłącze tataraku było wykorzystywane jako remedium na wzdęcia, bóle brzucha, ale też na niestrawności i nawracające zaparcia. To uniwersalny, naturalny środek zaradczy na wiele problemów związanych z konsekwencjami naszego stylu życia i sposobu odżywiania się. Kłącze tataraku stymuluje organizm do produkcji żółci, a także do wytwarzania niezbędnych enzymów trawiennych. Można je przyjmować zarówno w momencie, kiedy odczuwamy problemy z apetytem, jak i wtedy, kiedy po zjedzonym posiłku czujemy się wyjątkowo ociężali. Kłącze tataraku - tak i inne zioła dedykowane na problemy z zaparciami - to naturalny i bezpieczny sposób pozytywnego wpływania na nasz układ pokarmowy. 

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

Odpowiadasz na komentarz

Loading...