• Obecnie brak na stanie

Vitaler's Melatonina 1 mg krople - 30 ml

Vitaler's
VIT-0245

Melatonina marki Vitaler's to suplement diety w kroplach zawierający melatoninę. Melatonina pomaga w skróceniu czasu potrzebnego na zaśnięcie oraz w łagodzeniu subiektywnego odczucia zespołu nagłej zmiany strefy czasowej.

Obecnie brak na stanie
32,41 zł
Powiadom mnie kiedy będzie dostępny
O produkcie

Melatonina w kroplach


WegańskiWegański

WegetariańskiWegetariański

Bez wypełniaczyBez wypełniaczy

Zażywanie melatoniny jest uznawane jako jeden z najskuteczniejszych sposobów walki z bezsennością i ogólnymi problemami ze snem. Zachowanie odpowiedniego rytmu biologicznego jest niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania. Oprócz oczywistego działania melatoniny na sen, wykazuje także szereg innych zastosować, które okazują się zbawienne dla organizmu.

Melatonina – charakterystyka

Melatonina często nazywana jest także jako „hormon ciemności” lub „hormon snu”. Produkowana jest głównie w szyszynce, czyli gruczole znajdującym się w głębi mózgu, a zwiększone stężenie osiąga wraz z upływem dnia – im później, tym większy poziom melatoniny w organizmie. Najwyższe stężenie melatoniny osiągane jest w nocy, najczęściej od północy do 3 nad ranem. Dodatkowo melatonina „reaguje” na porę roku, ze względu na długość oświetlenia. Melatonina jest najważniejsza w regulowaniu ludzkiego zegara biologicznego. To jej aktualny poziom w organizmie wpływa na poczucie senności. Co ciekawe, melatonina jest także wytwarzana w oczach (w siatkówce oka) oraz w szpiku i jelitach, niezależnie od pory dnia. Melatonina w układzie pokarmowym kieruje ruchami jelit.

Właściwości melatoniny

Melatonina reguluje dobowy cykl organizmu na podstawie sygnałów odbieranych z oczu, które następnie przesyła do mózgu. Siatkówka oka odbiera światło – sztuczne oraz naturalne, a także sztuczne bodźce świetlne (telewizory, telefony, lampy czy żarówki). Melatonina, która powstała w siatkówce oka wysyła sygnał do mózgu, co w ostateczności decyduje o poziomie senności. Melatonina znajduje swoje zastosowanie w leczeniu bezsenności przewlekłej, za którą odpowiedzialny jest rozregulowany dobowy cykl dnia. Wówczas jej działanie polega na ujednoliceniu procesów zachodzących w organizmie człowieka, a co za tym idzie, wypracowanie regularnych cyklów dobowych. Aby działanie melatoniny było skuteczne, należy precyzyjnie ustalić, o której godzinie suplement z melatoniną będzie przyjmowany.

Melatonina – suplementowanie

Melatonina to hormon, który jest naturalnie wytwarzany w organizmie człowieka. Zaburzenia jego wydzielania lub całkowity brak prowadzi do poważnych zaburzeń snu, a ostatecznie także do bezsenności. Zaburzenia snu to wynik niezgodności między naturalnym rytmem dobowym organizmu a tym, który narzuca prowadzony styl życia. Na rozregulowanie dobowego rytmu dnia może mieć wpływ praca na nocne zmiany lub nauka do późnych godzin. Osoby z zaburzeniami snu odczuwają zmęczenie dopiero w późnych godzinach nocnych, co skutecznie wpływa na jakość snu i rozdrażnienie. Zaburzenia snu przekładają się na problemy z koncentracją, zmęczenie w ciągu dnia, oraz ogólne złe samopoczucie. Aby przywrócić regularność dobowego cyklu, można sięgnąć po suplement diety zawierający odpowiednią dawkę melatoniny. Na rynku dostępnych jest wiele suplementów pomagających w zasypianiu. Można wybierać spośród ziołowych suplementów, które zawierają melatoninę połączoną z innymi składnikami pochodzenia naturalnego oraz preparatów, które zawierają w składzie czystą melatoninę.

Dlaczego warto wybrać Vitaler's?

  • Vitaler’s jest rodzimą marką, która bazuje wyłącznie na naturalnych składnikach,
  • ciemne opakowanie chroni produkt przed promieniowaniem UV i utraceniem dobroczynnych właściwości,
  • Vitaler’s dokładnie kontroluje każdy etap produkcji, ponieważ swoje produkty wytwarza na własnej linii produkcyjnej,
  • składy produktów są całkowicie czyste – bez konserwantów, parabenów i innych,
  • dawka melatoniny w produkcie jest idealnie dostosowana do potrzeb każdego z nas

Produkcja i standardy jakości

Melatonmina od Vitaler’s jest wytwarzana zgodnie ze standardami jakości GMP i HACCP. Znaczy to, że podczas jej produkcji zachowano najwyższe normy jakości i technologiczne. GMP i HACCP są zespołem dobrych praktyk, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa i wygody zarówno pracownikowi, jak i konsumentowi. Audyty związane z GMP i HACCP obejmują:

  • ścisłą kontrolę procesu produkcyjnego i całego zakładu,
  • pobieranie i badanie mikrobiologiczne próbek produktów,
  • porównywanie preparatów z różnych partii i ich zgodności z pierwszą próbką,
  • sprawdzanie stanu technicznego budynku i zdrowia pracowników,
  • prowadzenie bardzo dokładnej dokumentacji związanej z wytwarzaniem preparatu.

Skład:

Wielkość opakowania: 30 ml

Porcja jednorazowa: 5 kropli

Ilość porcji w opakowaniu: 180

Składniki 5 kropli RWS
Melatonina 1 mg <>

RWS - Dzienna referencyjna wartość spożycia

<> Nie ustalono dziennej referencyjnej wartości spożycia

Składniki:

Woda, melatonina.

Sposób użycia:

5 kropli dziennie z posiłkiem. Przed użyciem wstrząsnąć.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przechowywanie:

Przechowywać w suchym i ciemnym miejscu, w temperaturze 0-25ºC, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Ważne:

Produkt nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) prawidłowo zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób żywienia i prawidłowy tryb życia jest ważny dla funkcjonowania organizmu człowieka. Nie należy przekraczać maksymalnej zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Producent:

NMM Sp. z o.o. Bocheńska 3/17, 31-061 Kraków

Informacje podstawowe
Kraj pochodzenia
Polska
Postać
Krople
Cechy specjalne
Wegetariański, Wegański
Objętość
30 ml
Opinie użytkowników (0)
Masz ten produkt?
Oceń Vitaler's Melatonina 1 mg krople - 30 ml i pomóż innym w wyborze
Wyczyść filtry, aby zobaczyć wszystkie opinie

@CUSTOMER_NAME@

@VERIFY_PURCHASE@
☆☆☆☆☆ ★★★★★
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_TITLE@

@COMMENT_COMMENT@

@COMMENT_IMAGES@
@COMMENT_VIDEOS@
Czy ta opinia była pomocna? Tak @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ Nie @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ Zgłoś jako obraźliwe Napisz komentarz

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
@VERIFY_PURCHASE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

Tak @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ Nie @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ Zgłoś jako obraźliwe Odpowiedź

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
@VERIFY_PURCHASE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

Tak @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ Nie @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ Zgłoś jako obraźliwe Odpowiedź
Loading...