Co trzeba wiedzieć o piołunie?
Bylica piołun – Artemisia absinthium L. – zwyczajowo nazywana także piołunem, psią rutą, absyntem, wermutem czy bielicą piołunem to roślina z rodziny astrowatych znajdująca bardzo bogate zastosowanie w ziołolecznictwie. Stosowana od wielu stuleci w medycynie ludowej, znów powoli powraca do łask. To naturalny specyfik świetnie radzący sobie z problemami z układem pokarmowym i kobiecymi dolegliwościami. Trzeba jednak pamiętać, że piołunu nie można stosować zbyt długo i zawsze należy przestrzegać dozwolonej ilości jego dziennego spożycia.
Piołun – właściwości lecznicze
Roślina ta charakteryzuje się całym wachlarzem dobroczynnych właściwości dla ludzkiego organizmu. Przede wszystkim działa rozkurczowo, bakteriobójczo, przeciwzapalnie i pobudza wydzielanie żółci. Dlatego też piołun świetnie sprawdza się we wszelkich dolegliwościach związanych z układem pokarmowym. Jest szczególnie znany z tego, że pomaga przy niestrawności, wszelkiego rodzaju nieżytach żołądka oraz przy objawach wskazujących na nieprawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, np. gdy występuje zgaga, wzdęcia, uczucie ciężaru w żołądku czy odbijanie. Jego stosowanie zaleca się również w przypadku kłopotów z wątrobą i woreczkiem żółciowym, bo pomaga odprowadzać żółć do dwunastnicy.
Piołun na kobiece dolegliwości
Piołun z nazwy łacińskiej to artemisia. Jest to nieprzypadkowe nawiązanie do Artemidy, dziewiczej bogini łowów, kobiet i porodów. Dawniej bylicę piołun potocznie nazywano „ziołem panieńskim” lub „ziołem starej kobiety”, a to dlatego, że piołun bardzo dobrze reguluje skurcze macicy. Właśnie dlatego ziołolecznictwie zalecany jest do stosowania w przypadku problemów z miesiączkowaniem.
Składniki:
Piołun ziele 100%
Propozycja stosowania:
1 łyżeczkę ziela zalać szklanką wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem 5-10 minut, przecedzić. Napar pić raz dziennie.
Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.
@CUSTOMER_NAME@
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@