Ziółko Tymianek - 200 g

Ziółko
ZLK0404

Tymianek odnajduje zastosowanie w kuchni jak i medycynie naturalnej, gdzie jest szczególnie doceniany jako pomoc w dolegliwościach układu moczowego. Ponadto po dodaniu szczypty ziół do potraw, poprawie ulegną wszystkie procesy trawienne, co wpłynie na przyspieszenie przemiany materii. Idealnie komponuje się ze wszystkimi daniami mięsnymi.

Towar dostępny
8,69 zł

Zamów teraz aby otrzymać w środę, 19.06

O produkcie

Tymianek


Bez dodatkówBez dodatków

bez wypełniaczyBez wypełniaczy

Bez gmoBez gmo

Tymianek w ziołolecznictwie od Starożytności

Chociaż tymianek w naturze występuje głównie w basenie Morza Śródziemnego, to w praktyce można go spotkać również w innych częściach świata. Z uwagi na swoje właściwości, tymianek zyskał uznanie jako surowiec zielarski już w starożytnej Grecji.

Obecnie tymianek znajduje zastosowanie zarówno w gastronomii, jak i szeroko pojętym ziołolecznictwie. Kiedyś stosowany był szczególnie przy problemach układu moczowego, obecnie medycyna naturalna oraz firmy farmaceutyczne coraz chętniej dodają go do środków np. na infekcje dróg oddechowych.

Tymianek ma szerokie zastosowanie

Tymianek jest szczególnie lubianą rośliną w medycynie naturalnej. Obecnie wykorzystywany jest przede wszystkim przy dolegliwościach układu moczowego oraz pokarmowego. Ponadto po dodaniu szczypty tych ziół do potraw poprawie ulegną wszystkie procesy trawienne, co wpłynie na przyspieszenie przemiany materii.

Na ból zatok

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż tymianek doskonale uśmierza ból zatok. Wszystko za sprawą działania antyseptycznego i rozkurczowego, co jest zbawienne przy tego typu dolegliwościach. Najczęściej podaje się go w postaci naparu, jednak przy infekcjach górnych dróg oddechowych największą skutecznością wykazują się inhalacje.

Naturalny antybiotyk

Polscy naukowcy z z Zakładu Farmakologii i Toksykologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi odkryli ciekawą właściwość tymianku. Przetestowali jego działanie wobec bakterii: Staphylococcus, Enterococcus oraz Escherichia. Okazuje się, że ta roślina lepiej sobie z nimi radzi, niż dedykowane syntetyczne antybiotyki. Co więcej – badania wykazały, że ziele to bardzo dobrze przeciwdziała bakteriom z ok. 120 różnych szczepów. Interesujący jest fakt, iż w wielu przypadkach syntetyczne antybiotyki okazały się być kompletnie nieskuteczne.

Składniki:

Tymianek 100%

Przechowywanie:

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.

Informacje podstawowe
Kraj pochodzenia
Polska
Masa netto
200 g
Nie zawiera
Aromatów, Barwników, GMO, Konserwantów
Opinie użytkowników (0)
Masz ten produkt?
Oceń Ziółko Tymianek - 200 g i pomóż innym w wyborze
Wyczyść filtry, aby zobaczyć wszystkie opinie

@CUSTOMER_NAME@

@VERIFY_PURCHASE@
☆☆☆☆☆ ★★★★★
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_TITLE@

@COMMENT_COMMENT@

@COMMENT_IMAGES@
@COMMENT_VIDEOS@
Czy ta opinia była pomocna? Tak @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ Nie @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ Zgłoś jako obraźliwe Napisz komentarz

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
@VERIFY_PURCHASE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

Tak @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ Nie @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ Zgłoś jako obraźliwe Odpowiedź

@CUSTOMER_NAME@

@AUTHOR_PROFILE@ @COMMENT_ISO_COUNTRY@
@VERIFY_PURCHASE@
@COMMENT_DATE@
@COMMENT_NO_APPROVE@

@COMMENT_COMMENT@

Tak @COMMENT_USEFUL_ADVICES@ Nie @COMMENT_NOT_USEFUL_ADVICES@ Zgłoś jako obraźliwe Odpowiedź
Loading...