Serce i układ krążenia  Jest 359 produktów.

Choroby układu krążenia to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn śmierci, dlatego też tak ważny jest odpowiedni sposób dbania o ten szczególny układ. Oprócz takich czynników jak, właściwie zbilansowana dieta, czy aktywny tryb życia, bardzo ważna jest również odpowiednia suplementacja naszego organizmu.

Suplementacja, a układ krążenia

Prawidłowe naczynie krwionośne powinny posiadać elastyczność oraz szczelność. Z wiekiem pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak niewłaściwa dieta, stres oraz używki, naczynia krwionośne zaczynają tracić powyższe właściwości, a co za tym idzie stają się niebezpieczne dla naszego zdrowia i życia. Suplementy diety bogate w odpowiednie składniki odżywcze i witaminy sprawiają, że naczynia stają się bardziej elastyczne, a przy tym usprawniają prace serca, które jest pompą całego układu krwionośnego.

Jak działają suplementy diety?

Prawidłowa suplementacja podobnie jak właściwa dieta, aktywny tryb wypoczynku, unikanie stresu i regularne przeprowadzanie badań kontrolnych, jest jednym z działań profilaktycznych mających na celu zapewnienie prawidłowej wydolności naszego układu krwionośnego. Wśród głównych składników suplementów diety działających pozytywnie na serce i układ krążenia możemy wyróżnić: oleje bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy C oraz E, beta karoten, owoce dzikiej róży, diosminę (zwiększającą napięcie żył), kwasy omega3 (odgrywające znaczącą rolę w minimalizowaniu ryzyka miażdżycy), oraz magnez.

Jak stosować suplementy diety?

Należy pamiętać, że suplementy diety, podobnie jak inne leki, które możemy nabyć bez recepty, przed zażyciem powinniśmy skonsultować z naszym lekarzem lub zaufanym farmaceutą. Szczególnie w przypadku osób zmagających się z chorobami układu krążenia, które stosują już leczenie farmaceutyczne. Zwracajmy również uwagę na fakt, że suplementacja jest tylko jednym z działań profilaktycznych i nie należy rezygnować z ich dotychczasowych przejawów. Do najczęstszych form suplementów możemy zaliczyć: kapsułki powlekane, krople, proszki i pastylki.

Stosując właściwą suplementację należy również pamiętać o tym, aby nie przekraczać codziennej zalecanej dawki preparatu i przechowywać produkt w określonych warunkach, które nie są łatwo dostępne dla dzieci.

Choroby układu krążenia dotykają wiele osób w naszym otoczeniu. Zadbaj o swoje zdrowie i już dzisiaj zacznij zapobiegać, zanim będziesz musiał leczyć. Skorzystaj z dostępnej oferty suplementów diety, które wzbogacą Twój organizm w niezbędne składniki. Pamiętaj, że Twoje serce i układ krążenia wymagają szczególnej uwagi.