Pokrzywa zwyczajna – zdrowie z natury
Ogrodnicy notorycznie usuwają ją ze swoich ogrodów, traktując jako zwykły chwast. Pokrzywa posiada jednak cenne właściwości, dzięki którym znajduje coraz większe uznanie w ziołolecznictwie. O rosnącej popularności przeważa fakt powszechnej dostępności – ostatecznie nie ma wysokich wymagań do wzrostu i można ją powszechnie spotkać w naturze. Rośnie w zasadzie na całym świecie, do wyjątków należy zaliczyć obszary tropikalne oraz oba bieguny.
Pokrzywa – jakie składniki są w niej obecne?
Ziołolecznictwo szczególnie ceni pokrzywę za obecność wielu składników. Ich różnorodność sprawia, że jest to jedno z najwartościowszych ziół występujących w polskiej strefie klimatycznej. Wyróżnia się wysoką obecnością witamin A, K, B2 oraz C, a dodatkowo znajdują się w niej bogate zasoby takich minerałów, jak magnez czy wapń. Pokrzywa zawiera w sobie także aktywne kwasy organiczne oraz fitosterole. Warto wiedzieć, że pokrzywa jest najbogatszym naturalnym źródłem żelaza, co predestynuje ją do stosowania przez kobiety będące w trakcie ciąży lub menopauzy.
Najważniejsze właściwości pokrzywy:
- Wykazuje właściwości moczopędne, dlatego zwiększa ilość wydalanego mocznika z organizmu i polecana jest osobom cierpiącym na kamicę nerkową.
- Pozytywnie oddziałuje na włosy i paznokcie poprzez wysoką zawartość witamin B1, C, E, i K, a także fosforu, manganu, krzemu czy wapnia, które są również niezwykle potrzebne, aby cały organizm funkcjonował dobrze oraz miał wysoką odporność.
- Pokrzywa jest najbogatszym naturalnym źródłem żelaza, co predestynuje ją do stosowania przez kobiety będące w trakcie ciąży lub menopauzy.
Składniki:
Pokrzywa liść 100 %
Propozycja stosowania:
1-2 łyżeczki zalać 200 ml wody, zaparzać pod przykryciem 5-10 minut, przecedzić.
Przechowywanie:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, chronić przed światłem, wilgocią i obcymi zapachami.
@CUSTOMER_NAME@
@COMMENT_TITLE@
@COMMENT_COMMENT@